Bursa -İznik- Mudanya-Trilye - Cumalıkızık Turu 15-16 Aralık 2018

Anasayfa » Haftasonu Turları » Bursa -İznik- Mudanya-Trilye - Cumalıkızık Turu 15-16 Aralık 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bursa -İznik- Mudanya-Trilye - Cumalıkızık Turu 15-16 Aralık 2018

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bursa

BURSA -İZNİK -MUDANYA -TRİLYE -CUMALIKIZIK TURU  

BURSA -İZNİK -MUDANYA -TRİLYE -CUMALIKIZIK HAFTASONU GEZİSİ

 

Tur Tarihleri :  15-16 ARALIK 2018 Tur Süresi: 02 Gün-01 Gece 

 

***GİDİŞ -DÖNÜŞ ULAŞIMLAR, 1 GECE OTEL KONAKLAMALI, REHBERLİK,  1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR  

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : Bursa İznik Turu İstanbul’dan Hareket

07:00 : İncirli Alfemo önü( Eski Boyner Önü) 

07:15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Önü)

07:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü) 

08:00 : Gebze Çayırova Mcdonalds

İZNİK -  İZNİK GÖLÜ-İZNİK ÇİNİ ATÖLYELERİ -BURSA ŞEHİR TURU –KOZA HANI –İPEK HANI –SAAT KULESİ –ULU CAMİİ –YEŞİL CAMİİ –ETNOĞRAFYA MÜZESİ -YÖRESEL ÜRÜNLER  

Sabah saatlerinde buluşma noktalarımızdan sizleri aldıktan sonra Eskihisar üzerinden Arabalı Vapur ile Topçulara geçiyoruz ve  Yalova  üzerinden tarihte 3 kez başkent olmuş Çini diyarı İznik'e varıyoruz. Tarih boyunca özel bir konuma sahip olan ve birçok tarihsel olaya tanıklık eden İznik'e, evresini saran yaklaşık 5 kmlik surun günümüze ulaşabilen 2 kapısından biri olan İstanbul kapıdan giriyoruz. Bizans döneminden kalan Ayasofya kilisesi kalıntıları ile gezimize başlıyoruz. İznik'in sembolü olan ve ismini minaresindeki eşşiz çinilerinden alan Yeşil Camii, günümüzde İznik müzesi olarak kullanılan Nilüfer Hatun İmareti, Roma döneminden kalan tiyatro ve İznik adıyla bütünleşen çini sanatının yapımı hakkında bilgi almak üzere gideceğimiz çini atölyeleri gezeceğimiz yerlerden bazıları. Çini atölyelerini  gezip alışveriş sonrası öğle yemeğimizi Meşhur Köfteci Yusufta alıyoruz.(ektsra) Yemek sonrası  İznik Gölüne nazır çaylarımızı yudumlayıp sonra Bursa'ya geçiyoruz. Bursa'da bir şehir turu yaparak Bursa'da Osmanlı tarihine yakından tanıklık etmek için Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin bulunduğu Tophane semtinde ilk molamızı veriyoruz. Ardından Koza Hanıİpek hanıKapalıçarşı Saat kulesi, Ulu CamiiYeşil camii ve Külliyesi,  Tophaneden Bursa manzara seyri gezileri ardından, kestane şekeri alışverişimizide yapıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

03.GÜN/ : MİSİ KÖY -CUMALIKIZIK KÖYÜ –YÖRESEL LEZZETLER -MUDANYA -KUMYAKA -TRİLYE-İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, İlk olarak  Osmanlılar'ın Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ'ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan " KIZIK "  köylerinden CUMALIKIZIK köyü'ne  gidiyoruz. Köyde koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve etnografya müzesi'ne misafir oluyoruz. Burası, tarihsel dokusunu iyi koruyabilmiş bir Osmanlı Vakıf Köyü'dür. Köyün girişinde yerel yiyeceklerin satıldığı tezgahlar sizi karşılıyor. Bütün sokaklar arnavut kaldırımı, Uludağ`dan kaynaklanan soğuk suların aktığı organik sokak dokusu, tarihi camisi-hamamı-çınarları, yakın çevredeki kilise kalıntısı ve geleneksel yaşam biçimini tanıma imkanı buluyoruz. Nilüfer çayının üzerine kurulu olan Nefis üzümleri, şırıl şırıl akan deresi, yemyeşil çam ormanları ve koruma altına alınmış, restore edilen eski ahşap evleriyle ünlü Misi Köy’e gidiyoruz. Misi Köy doğa ve tarihin içiçe olduğu muhteşem bir köydür. Misi Köyü evleri Osmanlı mimarisini yansıtmakta ve restorasyonlarla bugüne kadar gelmiş kültürel faaliyetlerin yapılacağı yerlere dönüştürülme projelerine başlanmıştır. Misi Köyü ne ile meşhur derseniz, köy geçim olarak eski zamanlardan beri üzüm yetiştiriciliği ve şarapçılık ile geçinmektedir. Misi Köyü’nün diğer bir geçim kaynaklarından olan ipek böcekçiliğidir. Misi Köy asma yaprağı, şarap, pekmez ve misket üzümü ile tanınmaktadır. Rehberimizin tarihi anlatımları ardından sizleri alışveriş için serbest bırakıyoruz. Ardından Bursa'nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği(ekstra) ardından Mudanya 'ya varıyoruz ve Mudanya'da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz.  Bu evlere örnek  Mudanya Mütareke Evi Müzesi'ni söyleyebiliriz. Türk- Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalıdır bu yalıyı gezdikten sonra  780 - 797 yılları arasında Bizans imp. Konstantinos Döneminde yapılmış Kumkaya kilisesi'ni geziyoruz. Buradan Mudanya' nın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilye 'ye varıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul'a hareket etmek üzere aracımızın başında toplanıyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Ayrıca Minumum 15, 25, 45 Kişilik Gruplara Özel İstenilen Tarihte Yapılır.

Ayrıca GÜNÜBİRLİK CUMALIKIZIK -MUDANYA-TRİLYE TURU tıklayınız.

Ayrıca Günübirlik İznik Turumuzu incelemek için burayı tıklayınız.. 

 

OTELLER : 

Bursa 3 ve 4*standardı Otelleri Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV (Yoğunluk olması durumunda benzeri otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

TUR FİYATI : 

 
 

TUR ÜCRETİ

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

470.-TL

370.-TL

615.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

445.-TL 

345.-TL

590.-TL

 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
  • 1 gece Bursa 3* ve 4* standardı Otelleri Konaklama
  • 1 Açık büfe sabah kahvaltısı otelde
  • 1 Akşam yemeği Set menü veya Açık büfe
  • Feribot geçiş ücretleri ( İstanbul -Eskihisar -Topçular ve Eskihisar -Topçular -İstanbul geçişleri)
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Program dahilindeki tüm çevre gezileri,
  • Dostluk ve Güleryüz... 

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, (müzekart önerilir)  tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

 * Öncelikle rahat bir yürüyüş yapabilmeniz için  spor ayakkabı.

Rahat bir eşofman veya beli sıkmayan rahat pantolonlar  tercih edilmeli.

* Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,)

* Hava koşulları ne olursa olsun mutlaka kapşonlu bir yağmurluk.

* Su ihtiyacınız için matara veya pet şişe.

* Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

 

ULAŞIM:

 

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter veya 19 kişilik Volkswagen Volt Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus veya 46 Kişilik ManSafir, TravegoTourismo otobüs  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

 

Kaynak : İznik turu, Cumalıkızık turu, İznik turları,
Tür : Diğer Tarih : 21.04.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: