Günübirlik Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdrellez) Turu

950.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya Balkan Harbi Müzesi -Selimiye Camii ile devam dip; Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii, Kent Tarihi Müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı - Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane, Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ  gösterileri

TURA KATILIN

Günübirlik Edirne Kakava Şenlikleri Turu

EDİRNE TURU

05 MAYIS 

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ ÖZEL TURU  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

1.Gün : 05 Mayıs Sabahı Edirne Kakava Şenlikleri Turu için İstanbul'dan Hareket

06:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)İncirli Alfemo önü 

06:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07:00 : Ömür Plaza Önü

Sabah belirtilen noktalardan sizleri alarak Edirne’ye yolculuğumuz başlıyor ve Yaklaşık 3 saat sonra Edirne’deyiz. Edirne turumuza İlk olarak  Şükrü Paşa AnıtıKıyık Tabya Balkan Harbi Müzesinin gezilmesiyle Edirne turumuza başlıyoruz. Bir sonraki Edirne gezi noktamız ise,  Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile devam edip; Arasta çarşısıÜç Şerefeli ve Eski CamiiKent Tarihi MüzesiBedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip serbest öğle yemek molası sonrası, Karaağaç ve Tren İstasyonuLozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri fotoğraflıyor ve Meriç kıyısında çay molası verip soluklanıyoruz. Meriç nehrine nazır çay keyfinin ardından , II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane gezimizle turumuza devam ediyoruz. Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliğinide görüp sonrasında Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ (Hıdırellez) KAKAVA ATEŞİ'nin başında yerimizi alıyoruz. Folklorik değerlerimizi ön plana çıkaran bu tür organizasyonları turlarımızla destek vermeye devam ediyoruz. Ateşten atlayanlarıoynayanları bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak  fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Edirne Kakava Şenliğinde yaşadığımız güzel anıları benliğimize ve fotoğraf makinamıza kaydederek  İstanbul’a  doğru  yola çıkıyoruz ve  tahmini 22:30/23:00 civarı gibi İstanbul’ a varmış oluyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. (Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan )

Ayrıca Konaklamalı Edirne Kakava Şenlikleri Turu incelemek için tıkla

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
  • Edirne Kakava Şenlikleri İzleme
  • Program dahilinde tüm çevre gezileri
  • Otopark ve otoban ücretleri
  • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

müze girişleri (müzekart önerilir), Öğle yemeği (Ciğer Tava menü: Meşhur Tarihi Ciğerci Edirne Ciğeri veya Köfte, Salata, Ayran),Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

  • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
  • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
  • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
  • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
05.05.2024 - 05.05.2024
Kişi başı fiyat 950
Single Farkı 950
7-12 Yaş Çocuk 950
2-6 Yaş Çocuk 950
0-2 Yaş Bebek 950
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar