Gökçeada Meryemana Şenlikleri Turu

12000.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

GÖKÇEADA -MERYEM ANA PANAYIRI ETKİNLİKLERİ -AYDINCIK PLAJI -UĞURLU KOYU -DENİZ KEYFİ -KALEKÖY -DEREKÖY -TEPEKÖY -ZEYTİNLİKÖY-ESKİ BADEMLİ -YENİ BADEMLİ KÖYÜ GEZİLERİ

TURA KATILIN
Yaşlar:

GÖKÇEADA MERYEMANA PANAYIRI ŞENLİKLERİ TURU

MERYEMANA ŞENLİKLERİ ZAMANI GÖKÇEADA TURU

BUTİK TUR

GRUP TALEPLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

ÖNEMLİ : Turda müsaitlik almadan online satınalma yapmayınız.

 Tur Tarihleri : 14-16 Ağustos (13 Ağustos gece hareket)  Tur Süresi : 3 gün- 2 gece

***GÖKÇEADA -MERYEM ANA PANAYIRI ETKİNLİKLERİ -AYDINCIK PLAJI -UĞURLU KOYU -DENİZ KEYFİ -KALEKÖY -DEREKÖY -TEPEKÖY -ZEYTİNLİKÖY GEZİLERİ***  

ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE  KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ, DEREKÖY, TEPEKÖY, ZEYTİNLİ, AYDINCIK GEZİLERİ, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL GÖKÇEADA TATİLİ

GÖKÇEADA MERYEMANA PANAYIRI ŞENLİKLERİ HAKKINDA : 

Gökçeada'da her yıl 14 - 16 Ağustos tarihlerinde Rumlar tarafından düzenlenen Meryem Ana Panayırı, adanın en kalabalık olduğu dönem. Her yıl 15 Ağustos'da Gökçeada'da düzenlenen bir panayır. Bu tarih, inanışa göre Meryem Ana'nın ölüm günü. Hıristiyan inanışında azizlerin ölüm günü şenlik gibi kutlanıyor. Meryem Ana'nın ölüm günü olan 15 Ağustos'un kutlandığı bu panayırda, Yunanistan'da ve başka ülkelerde yaşayan adalılar, onların çocukları ve torunları biraraya geliyor. Tepeköy, Gökçeada Meryem Ana Panayırına evsahipliği yapıyor. Panayır için kurbanlar kesiliyor, yemekler, tatlılar pişirilip dağıtılıyor. Köy meydanına masalar kuruluyor. Kalabalık geç saatlere kadar dans ediyor, sirtaki yapıyor, şarap içip coşuyor. Eskiden 14 Ağustos sabahı köyün gençleri evlerin kapılarını çalarmış. Kapıyı açanın üstüne su, un, domates, yumurta gibi şeyler atarlarmış. Bunun bir şaka olduğunu bildikleri için kimse darılıp gücenmezmiş. Hala devam eden geleneğe göre, 14 Ağustos akşamı hayvanlar kesiliyor ve kazanlarda pişiriliyor. 15 Ağustos'ta köyün meydanına kurulan kazanlarda yemek, tatlı , şarap dağıtılıyor ve toplu halde yeniyor. Sonra dans, şarkılar başlıyor. Sabaha kadar eğlence devam ediyor.

Bu Kültür Çeşitliliğini görmek ve Folklorik Değerleri bu duyguları yaşamak istiyorsanız Gökçeada Meryem Ana Panayırına turumuza katılmalısınız. 

GÖKÇEADA YÖRE BİLGİSİ :

Gökçeada...eski adıyla İMROZ , Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde,yüzölçümü açısından en büyük olanıdır.Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamız. Dünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarınıkiliselerini taşımış, Türk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştir. Tarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 2011 yılında Cittaslow ağına katılarak yerel kimliğini ve özelliklerini koruyan kentler birliği üyesidir Gökçeada..

1.Gün : 13 Ağustos Gecesi Gökçeada Meryemana Panayırı Şenlikleri Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi 

23:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

00:00 : Ömür Plaza Önü 

02:00 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Önü

2.Gün : İstanbul -Gökçeada - Uğurlu Koyu -Deniz -Güneş -Kum Keyfi -Zeytinliköy -Eski Bademli Köyü -Kaleköy

Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz. İlk vapurla kirlenmemiş denizi ve bakir toprakları mavi yeşil denizi ile bizi bekleyen Gökçeada’ya varıyoruz.

İlk olarak Dibek kahvesi ile meşhur  köy olan Zeytinliköy’e geçiyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından Dibek Kahvesi ve sakızlı muhallebilerimizi tattıktan sonra Zeytinliköy gezimizi sonlandırıp otelimize geçiyoruz. 

Deniz kenarındaki otelimizin plajında gece yolculuğunun da mahmurluğunu atmak için kendimizi adanın serin sularına bırakıyoruz. Tüm gün deniz ve güneşten faydalanıyoruz.

Sonrasında  Yemekten önce Yaşlı Çınar ağaçları ve tarihi çeşmesiyle tanınan Eskibademli Köyüne geçiyoruz. Eski Bademli köyünde Günbatımı bir başka oluyor. Günbatımında fotoğraflar çekilip  Akşam yemeğimizi serbest almak üzere Gökçeada Merkeze geçiyoruz ve burada sizlere alışveriş içinde yeterli  serbest zamanı veriyoruz. Yemek sonrası Kaleköye geçiyoruz. 

Kaleköy Gökçeada'nın en hareketli bölgesi. Burada dileyenler adanın tek barında eğlenebilir. Yada liman bölgesinde Çay bahçelerinde oturabilir, yürüyüş yapabilir veya hediyelik eşya satan standlardan hediyelik alabilirsiniz. Vereceğimiz yeterli serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.  Konaklama Gökceada Otelleri.

 

3.Gün : Gökçeada -Aydıncık Plajı - Deniz Keyfi -Tuz Gölü (Çamur Banyosu ) -Tepeköy -Meryemana Şenlikleri - Eğlence

Sabah kahvaltısının ardından  meşhur Aydıncık (Kefaloz ) Plajına gidiyoruz. Deniz keyfine tüm gün devam ediyoruz.

Özellikle Aydıncık koyunda serbest öğle yemeğinde deniz ürünleri veya dağlarda kekikle beslenen koyun ve keçilerin etlerinden yapılan lezzetleri tadmanızı tavsiye ederiz. 

Aydıncık koyunun hemen yakınında bulunan Tuz gölünde cilde yararlı olan, çamur banyosu yapabilirsiniz. Kokusu hoş olmasa da sonuç yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için çamura bulanmaya değer.  Akşam üzeri aracımıza binip otelimize geçiyoruz. Otelimizde akşam Meryemana Şenliklerini izlemek üzere  hazılanıp otelden ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde  bulunan çamaşırhanesi, evleri, kiliseleri ile Dereköy gezisi  yapıyoruz. (Dereköy eskiden 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü iken şimdilerde evlerin bir çoğu yıkılmış durumda) Zamana karşı direnen evleri ve sokakları geziyoruz.

Bir sonraki durağımız olan Tepeköye geçiyoruz. Tepeköy  dar sokakları ve şarabı ile ünlü. Her sene Tepeköy'de 14-16 Ağustos tarihlerinde Meryem Ana Panayırı etkinlikleri yapılıyor. Panayır için kurbanlar kesiliyor, yemekler, tatlılar pişirilip dağıtılıyor. Köy meydanına masalar kuruluyor. 15 Ağustos Meryem Ana’nın öldüğü gün olarak anılır. Hristiyan inanışında azizlerin ölüm günü şenlik gibi kutlanıyor. Meryem Ana'nın göğe yükselişinin kutlandığı yortuya denk gelen bu panayırda Ada halkıyla bizde her yıl 14-16 Ağustos tarihlerinde Meryemana'nın ölümünü anmalarını ve yaşamın ölüme karşı zaferini kutladıkları etkinliklere dahil oluyoruz. Kalabalık geç saatlere kadar dans ediyor, sirtaki yapıyor, şarap içip coşuyor. Yunanistan'da ve başka ülkelerde yaşayan adalılar, onların çocukları ve torunları biraraya geliyor. Binlerce yıllık geleneği bir şölen havasına dönüştürüyorlar. Bizde bu güzellikleri yaşamak, fotoğraflamak ve kültürel çeşitliliklere ve folklorik değerlere şahitlik ediyoruz.  Meryemeana Şenlikleri sonrasında geç saatlerde otelimize dönüyoruz. Konaklama  Gökceada Otelleri, Akşam yemekleri serbest alıyoruz.

Not : Pandemi veya firmamızdan kaynaklanmayan farklı nedenlerden Festival yapılmaması,iptali durumunda normal Gökçeada turu olarak yapılacaktır. Bu turu satın alan kişiler bunu kabul etmiş sayılırlar. 

4.Gün : Gökçeada Uğurlu Koyu -Deniz -Güneş -Kum Keyfi -Dereköy -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından Gökçeada'da son günümüz, Öğlene kadar deniz keyfi yapıyoruz. Eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. 

Sonrasında vapur iskelesine geçiyor ve Normal trafik koşullarından gece 23.30-24.00 civarı İstanbul'dayız.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz. 

Turlarımızda Kademeli fiyat sistemi nevcuttur. Tur tarihi yaklaştıkça fiyat değişmektedir. 

Diğer Gökçeada Gezileri incelemek için tıkla 

AKTİVİTELER :

Kültür, Doğa  ve Deniz keyfi Gökçeada 3 Gün boyunca denize, güneşe, doğasına hayran kalacağınız dinlendiricisakin mekanları seviyorsanız tam size göre bir tur. Gökçeada 2 günlük tura katılıp denizin tadı damağında kalanlara ayrıca öneriyoruz. Ayrıca SENEDE BİR YAPILAN Gökçeada Tepeköy'de 14-16 Ağustos tarihlerinde Meryem Ana Panayırı etkinliklerini izleme şansı bulacaksınız turumuzda.Bu güzellikleri yaşamak, fotoğraflamak ve bu Kültür Çeşitliliğini görmek ve Folklorik Değerleri bu duyguları yaşamak istiyorsanız Gökçeada Meryem Ana Panayırına turumuza katılmalısınız.

 

KONAKLAMA :

Gökçeada Otel Bahçe odası : Tüm odalarda oda içerisinde wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma makinası, klima,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Gökçeada'da yer alan bu deniz kenarı oteli şezlong ve şemsiyelerle donatılmış özel bir kumsala sahiptir. Bahçe odalarda konaklanılır. Bahçe içerisinde Odalar geniş ve ferah ve denize yürüyüş mesafesindedir. )

 

Şehir merkezindeki otellere göre avantajı : Güzel ve tertemiz bir deniz, kendine ait plaj, sakin ve sessizdir. Şezlong ve şemsiye ücretsizdir. İstediğiniz an otelinizde günboyu denize girebilir, istediğiniz an dinlenceye çekilebilirsiniz. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Oda Kahvaltı Gökçeada Otelleri Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • Gökçeada Meryem Ana Panayırı Etkinlikleri Dans, Eğlence 
 • Program dahilinde Köy Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Tüm Öğle Yemekleri, Tüm Akşam Yemekleri, Otellerdeki mini bar harcamaları , plajlardaki şezlong ve şemsiye ücretleri, bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
13.08.2024 - 16.08.2024
Kişi başı fiyat 12000
Single Farkı 3650
7-12 Yaş Çocuk 12000
2-6 Yaş Çocuk 12000
0-2 Yaş Bebek 12000
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar