GÖKÇEADA MERYEMANA ŞENLİKLERİ TURU

895.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

GÖKÇEADA -MERYEM ANA PANAYIRI ETKİNLİKLERİ -AYDINCIK PLAJI -UĞURLU KOYU -DENİZ KEYFİ -KALEKÖY -DEREKÖY -TEPEKÖY -ZEYTİNLİKÖY-ESKİ BADEMLİ -YENİ BADEMLİ KÖYÜ GEZİLERİ

TURA KATILIN
Yaşlar:

GÖKÇEADA MERYEMANA PANAYIRI ŞENLİKLERİ TURU

Tur Tarihleri : 14-16 Ağustos 2019 (13 Ağustos gece hareket)  Tur Süresi : 3 gün-02 gece

***GÖKÇEADA -MERYEM ANA PANAYIRI ETKİNLİKLERİ -AYDINCIK PLAJI -UĞURLU KOYU -DENİZ KEYFİ -KALEKÖY -DEREKÖY -TEPEKÖY -ZEYTİNLİKÖY GEZİLERİ***  

ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ, DEREKÖY, TEPEKÖY, ZEYTİNLİ, AYDINCIK GEZİLERİ, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL GÖKÇEADA TATİLİ

GÖKÇEADA MERYEMANA PANAYIRI ŞENLİKLERİ HAKKINDA : 

Gökçeada'da her yıl 14 - 16 Ağustos tarihlerinde Rumlar tarafından düzenlenen Meryem Ana Panayırı, adanın en kalabalık olduğu dönem. Her yıl 15 Ağustos'da Gökçeada'da düzenlenen bir panayır. Bu tarih, inanışa göre Meryem Ana'nın ölüm günü. Hıristiyan inanışında azizlerin ölüm günü şenlik gibi kutlanıyor. Meryem Ana'nın ölüm günü olan 15 Ağustos'un kutlandığı bu panayırda, Yunanistan'da ve başka ülkelerde yaşayan adalılar, onların çocukları ve torunları biraraya geliyor. Tepeköy, Gökçeada Meryem Ana Panayırına evsahipliği yapıyor. Panayır için kurbanlar kesiliyor, yemekler, tatlılar pişirilip dağıtılıyor. Köy meydanına masalar kuruluyor. Kalabalık geç saatlere kadar dans ediyor, sirtaki yapıyor, şarap içip coşuyor. Eskiden 14 Ağustos sabahı köyün gençleri evlerin kapılarını çalarmış. Kapıyı açanın üstüne su, un, domates, yumurta gibi şeyler atarlarmış. Bunun bir şaka olduğunu bildikleri için kimse darılıp gücenmezmiş. Hala devam eden geleneğe göre, 14 Ağustos akşamı hayvanlar kesiliyor ve kazanlarda pişiriliyor. 15 Ağustos'ta köyün meydanına kurulan kazanlarda yemek, tatlı , şarap dağıtılıyor ve toplu halde yeniyor. Sonra dans, şarkılar başlıyor. Sabaha kadar eğlence devam ediyor.

Bu Kültür Çeşitliliğini görmek ve Folklorik Değerleri bu duyguları yaşamak istiyorsanız Gökçeada Meryem Ana Panayırına turumuza katılmalısınız. 

GÖKÇEADA YÖRE BİLGİSİ :

Gökçeada...eski adıyla İMROZ , Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde,yüzölçümü açısından en büyük olanıdır.Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamız. Dünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarınıkiliselerini taşımış, Türk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştir. Tarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 2011 yılında Cittaslow ağına katılarak yerel kimliğini ve özelliklerini koruyan kentler birliği üyesidir Gökçeada..

1.Gün : 13 Ağustos Gecesi Gökçeada Meryemana Panayırı Şenlikleri Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi 

23:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

00:00 : Ömür Plaza Önü 

02:00 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Önü

2.Gün : İstanbul -Gökçeada - Uğurlu Koyu -Deniz -Güneş -Kum Keyfi -Zeytinliköy -Eski Bademli Köyü -Kaleköy

Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz. İlk vapurla kirlenmemiş denizi ve bakir toprakları mavi yeşil denizi ile bizi bekleyen Gökçeada’ya varıyoruz.

İlk olarak Dibek kahvesi ile meşhur  köy olan Zeytinliköy’e geçiyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından Dibek Kahvesi ve sakızlı muhallebilerimizi tattıktan sonra Zeytinliköy gezimizi sonlandırıp otelimize geçiyoruz. 

Deniz kenarındaki otelimizin plajında gece yolculuğunun da mahmurluğunu atmak için kendimizi adanın serin sularına bırakıyoruz. Tüm gün deniz ve güneşten faydalanıyoruz.

Sonrasında  Yemekten önce Yaşlı Çınar ağaçları ve tarihi çeşmesiyle tanınan Eskibademli Köyüne geçiyoruz. Eski Bademli köyünde Günbatımı bir başka oluyor. Günbatımında fotoğraflar çekilip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi açık büfe otelde alıyoruz. Ardından Kaleköye geçiyoruz. 

Kaleköye geçmeden ada merkezinde mola veriyor ve Alışveriş için sizleri burada serbest bırakıyoruz; dileyenler ada kekiği, ekolojik zeytinyağı gibi yerel ürünlerden alabilirler. Sonrasında Kaleköy Gökçeada'nın en hareketli bölgesi. Akşam isteyenleri Kaleköye götürüyoruz. Adanın en hareketli bölgesi Kaleköy'de adanın tek barında eğlenebilirsiniz. Konaklama Mavisu Resort Otel 

 

3.Gün : Gökçeada -Aydıncık Plajı - Deniz Keyfi -Tuz Gölü (Çamur Banyosu ) -Tepeköy -Meryemana Şenlikleri - Eğlence

Sabah kahvaltısının ardından  meşhur Aydıncık (Kefaloz ) Plajına gidiyoruz. Deniz keyfine tüm gün devam ediyoruz.

Özellikle Aydıncık koyunda serbest öğle yemeğinde deniz ürünleri veya dağlarda kekikle beslenen koyun ve keçilerin etlerinden yapılan lezzetleri tadmanızı tavsiye ederiz. 

Aydıncık koyunun hemen yakınında bulunan Tuz gölünde cilde yararlı olan, çamur banyosu yapabilirsiniz. Kokusu her ne kadar hoş olmasa da sonuç yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için çamura bulanmaya değer.  Akşam üzeri aracımıza binip otelimize geçiyoruz. Sonrasında otelimizde açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz. 

Akşam üzeri  adına yakışır bir şekilde tepeye kurulan Tepeköye geçiyoruz. Tepeköy  dar sokakları ve şarabı ile ünlü. Her sene Tepeköy'de 14-16 Ağustos tarihlerinde Meryem Ana Panayırı etkinlikleri yapılıyor. Panayır için kurbanlar kesiliyor, yemekler, tatlılar pişirilip dağıtılıyor. Köy meydanına masalar kuruluyor. 

Kalabalık geç saatlere kadar dans ediyor, sirtaki yapıyor, şarap içip coşuyor. Yunanistan'da ve başka ülkelerde yaşayan adalılar, onların çocukları ve torunları biraraya geliyor. Binlerce yıllık geleneği bir şölen havasına dönüştürüyorlar. Bizde bu güzellikleri yaşamak, fotoğraflamak ve kültürel çeşitlilikleri ve folklorik değerleri görüyoruz. Ardından geç saatlerde otelimize geçiyoruz. Konaklama denize sıfır Mavisu Resort Otel 

 

4.Gün : Gökçeada Uğurlu Koyu -Deniz -Güneş -Kum Keyfi -Dereköy -İstanbul

Sabah denize sıfır otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından Gökçeada'da son günümüz, Öğlene kadar deniz keyfi yapıyoruz. Eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. 

Sonrasında çamaşırhanesi, evleri, kiliseleri ile Dereköy gezisi  yapıyoruz. (Dereköy eskiden 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü iken şimdilerde evlerin bir çoğu yıkılmış durumda) Zamana karşı direnen evleri ve sokakları geziyoruz.

Sonrasında vapur iskelesine geçiyor ve Normal trafik koşullarından gece 23.30-24.00 civarı İstanbul'dayız.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

AKTİVİTELER :

Kültür, Doğa  ve Deniz keyfi Gökçeada 3 Gün boyunca denize, güneşe, doğasına hayran kalacağınız dinlendiricisakin mekanları seviyorsanız tam size göre bir tur. Gökçeada 2 günlük tura katılıp denizin tadı damağında kalanlara ayrıca öneriyoruz. Ayrıca SENEDE BİR YAPILAN Gökçeada Tepeköy'de 14-16 Ağustos tarihlerinde Meryem Ana Panayırı etkinliklerini izleme şansı bulacaksınız turumuzda.Bu güzellikleri yaşamak, fotoğraflamak ve bu Kültür Çeşitliliğini görmek ve Folklorik Değerleri bu duyguları yaşamak istiyorsanız Gökçeada Meryem Ana Panayırına turumuza katılmalısınız.

KONAKLAMA :

Gökçeada Mavisu Resort Otel Bahçe odası : Tüm odalarda oda içerisinde wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma makinası, klima,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Gökçeada'da yer alan bu deniz kenarı oteli şezlong ve şemsiyelerle donatılmış özel bir kumsala sahiptir. Bahçe odalarda konaklanılır. Bahçe içerisinde Odalar geniş ve ferah ve denize yürüyüş mesafesindedir. )

 

Şehir merkezindeki otellere göre avantajı : Güzel ve tertemiz bir deniz, kendine ait plaj, sakin ve sessizdir. Şezlong ve şemsiye ücretsizdir. İstediğiniz an otelinizde günboyu denize girebilir, istediğiniz an dinlenceye çekilebilirsiniz. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Denize sıfır Gökçeada Mavisu Resort Otel Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Açık büfe,
 • Gökçeada Meryem Ana Panayırı Etkinlikleri Dans, Eğlence 
 • Program dahilinde Köy Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
14.08.2019 - 16.08.2019
Kişi başı fiyat 895
Single Farkı 450
7-12 Yaş Çocuk 795
2-6 Yaş Çocuk 795
0-2 Yaş Bebek 895
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar