URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU

895.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İZMİR -ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ -KERVANSARAY -ÇEŞME SOKAKLARI -ALAÇATI EVLERİ -SOKAKLARI - ÇEŞME RÜZGAR GÜLLERİ -FOLKLORİK YÖRESEL ÜRÜNLER - URLA -TANJU OKAN PARKI -URLA ENGİNAR FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -WORKSHOPLARI İZLEME -URLA – NECATİ CUMALI'NIN EVİ – KLAZOMENAİ ANTİK KENTİ – HEDİYELİK EŞYA ALIŞVERİŞİ -SEFERİHİSAR -SIĞACIK -SIĞACIK KÖY PAZARI -İZMİR -İSTANBUL

TURA KATILIN
Yaşlar:

5. URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU, ULUSLARARASI ENGİNAR FESTİVALİ

ENGİNAR FESTİVALİ turu

KARAYOLUYLA TUR 

URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU ve ÇEŞME ALAÇATI TURU

Tur Tarihleri : 26-28 NİSAN 2019 ( 25 Nisan Perşembe Gecesi Hareket )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

 

  *****İZMİR OTELLERİ KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

1.Gün : 25 Nisan Gecesi Urla Enginar Festivali Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

24:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

2.Gün : İzmir -Çeşme -Çeşme Kalesi -Alaçatı Evleri -Kervansaray -Alaçatı Rüzgar Gülleri -Germiyan Köyü -

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz.  Urla Enginar Festivali 3 günlük turumuza Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından ilk gezi noktamız Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz .

Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme Merkezde Rehberimiz eşliğinde Çeşme Kalesini gezip ardından

 Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz.  Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Ardından Alaçatıya geçiyor , Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak.

Rehberimiz eşliğinde Alaçatı'da yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında serbest zaman

Ardından Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Germiyan Köyü’ne geçiyoruz.  Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü, köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline bir palet boya ve fırça alması ile kabuk değiştirmiş. Renkli duvar resimleriyle bezeli köy sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf molaları veriyoruz. İçinde kimyasal ürün olmayan, temiz ve adil olarak üretilen Germiyan’a özgü, atalardan kalan onlarca yıllık tohumlar kullanılarak üretilen ürünler bulabilirsiniz. Germiyan’nın imza lezzetleri yörenin adını taşıyan, ekşi maya ile yapılan ve odun ateşinde pişirilen Germiyan Ekmeği ve Kopanisti Peyniri. Köy Kahvesi’nde de adaçayı ve karabaş otu çayı da denenmeli. Alışveriş ve fotoğraf molaları ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir otelimizde.

2019 URLA ENGİNAR FESTİVALİ program detayları daha sonra açıklanacaktır.

3.Gün : İzmir - Urla -Tanju Okan Parkı -Urla Enginar Festivali Etkinlikleri -Workshoplar -Urla Sanat Sokağı -Malgaca Pazarı -Klazomenia Antik Kenti Gezisi - Hediyelik Eşya Alışverişi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve  Urla Enginar Festivali etkinliklerini izlemek ve Urla'yı gezmek için hareket ediyoruz.

İlk olarak Urla Gezimize Necati Cumalı evi ile başlıyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri Ardından

Yorgo Seferisin doğduğu evi panaromik görüyor ve fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz.

Zafer caddesinde Tanju Okan anısına yapılan parkta fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında antik çağın en önemli ticaret merkezlerinden Klazomenia Antik Kenti gezisi ve Limanı, Eski Zeytinyağı fabrikası gezileri sonrası

Urla Enginar Festivali Etkinliklerinin yapıldığı alana geçiyoruz.  Standları gezip ilgimizi çeken,  kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını ise belkide ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarınıda satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi cezbedip sadece satın almayla yetinmeyip fotoğraflayacağız. 

Urla Enginar Festivalinde bölge halkı tarafından yapılan Enginarlı lezzetleri tadacak, folklorik yöresel ürünlerin alışverişini yapacaksınız.

Baharın müjdecisi taze enginarlar ve enginarlı lezzetler ve daha nice Ege otlarından menüler. Sizi keyifli bir gün Urla Enginar Festivalinde bekliyor.  Serbest zaman ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2019 URLA ENGİNAR FESTİVALİ program detayları daha sonra açıklanacaktır.

4.Gün : İzmir - Seferihisar -Sığacık Köy Pazarı -İstanbul

Türkiye'nin ilk sakin şehiri Seferihisar’a geçiyoruz. Seferihisar, kalabalıktan uzak, sakin ve huzurlu ortamıyla bizi hemen kendine bağlıyor Eşsiz güzellikteki koyları ve plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ve şirin balıkçı lokantaları ile de Seferihisar renkli bir tatil beldesi olarak dikkat çekiyor. Taze ve doğal organik ürün pazarı ile de dikkat çekiyor. Dönüş yolumuz üzerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz. Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri ile Urla Enginar Festivali turumuzun sonuna yaklaşıyoruz. Serbest zaman ardından İzmir'den ayrılıyoruz. Normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle burada  vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. (Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan )Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon İzmir 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Urla Enginar Festivali Gezisi
 • İzmir Gezisi
 • İzmir Köyleri Gezisi
 • Urla Gezisi
 • Sığacık Gezisi
 • Feribot geçiş ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.04.2019 - 28.04.2019
Kişi başı fiyat 895
Single Farkı 300
7-12 Yaş Çocuk 795
2-6 Yaş Çocuk 795
0-2 Yaş Bebek 895
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar