Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Datça Badem Çiçeği Festivali Turu

1445.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

DALAMAN HAVALİMANI BULUŞMA -AKYAKA -AKYAKA EVLERİ -DATÇA - KİNİDOS ANTİK KENTİ -PALAMUTBÜKÜ -BADEM AĞAÇLARI -FOTO SAFARİ

TURA KATILIN
Yaşlar:

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU, DATÇA, AKYAKA, KNİDOS ANTİK KENTİ GEZİLERİ

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

13-14 SUBAT 2021

Not : 2020 senesine göre yaklaşık bir tarih konulmuştur. Festival komitesi tarafından kesin tarih iletildiğinde tarih değişikliği yapılabilir.

FESTİVAL HAKKINDA :

Baharın habercisi Datça Badem Çiçekleri açtığında Datça'ya gidiyoruz. 09-10 Şubat tarihleri arasında Datça'da ilk kez düzenlenecek Badem Çiçeği Festivali sizleri davet ediyor. 

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar. Bu güzelliği beraber yaşamak için, Datça Badem Çiçeği Festivali turu düzenliyoruz.

Badem Çiçeği Festivali bu sene Datça Belediyesi tarafından 7-8-9 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Üç gün sürecek Festival, birbirinden güzel etkinliklerle size Datça doğasını ve yöresel ürünleri deneyimleme imkanı sunacak.

İlkbahar gelende, Datça’nın her bir köşesi badem çiçekleriyle donanır...

Badem ağaçları baharın habercisi, doğanın sabahıdır. Dağlar, ovalar, bağlar, tarlalar beyaza keser….

Öyle beyaz olur ki, kar yağmış sanılır..!   

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar.  

Datça’nın en harika zamanını daha çok kişiyle paylaşabilmek için bu yıl ilki gerçekleşecek Badem Çiçeği Festivali’ni düzenliyoruz.

Merkezde oluşturulacak Festival Panayır Alanı’nda badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor olacak.

Bu seneki festival etkinlik mekânlarının genişlemesiyle tüm Datça’yı kapsamak üzere genişletilmiştir. Üç günlük festival boyunca Datça Merkez’de yer alacak festival alanı ve ana sahne yanında Reşadiye, Hızırşah, Eski Datça ve Palamutbükü’nde de etkinlikler ve stantlar yer alacak olup festival için Datça’ya gelecek ziyaretçilere zengin bir içerik sunulacaktır.

Festival kapsamında:
 Reşadiye etkinlik bölgesi keşkek,
 Hızırşah etkinlik bölgesi ot yemekleri ve ipek böcekçiliği,
 Eski Datça etkinlik bölgesi sanat ve edebiyat,
 Palamutbükü etkinlik bölgesi badem ve badem ürünleriyle ön plana çıkacak ve etkinlikler bu temalar bağlamında yoğunlaşacaktır.

Datça’nın yerelden evrensele uzanan kültür ve sanat iklimini hissedeceksiniz. Doğası ve tarihiyle yarımadayı üç gün boyunca birlikte yaşayacağız. 7-8-9 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde birçok farklı etkinlik yer alacak:
 Badem çiçekleri, doğa turları, yürüyüşler
 Badem ve yerel ürünler
 Çiftçi etkinlikleri ve yarışmaları
 Datça mutfağı, ot yemekleri, keşkek
 Konserler
 Yerel müzikler ve halk oyunları
 Söyleşiler, paneller
 Atölye çalışmaları
 Fotoğraf turları, Fotoğraf yarışması
 Sergiler
 Çocuk etkinlikleri
 El işi ve yiyecek stantları

Eski Datça sokaklarını ve Knidos'u gezmeden, Akyaka gezmeden ve Badem çiçeklerini fotoğraflamadan dönmüyoruz. 

Not : Güncel Festival Programı festivale çok yakın tarihte açıklandığından, Rehberimiz programda buna bağlı olarak değişiklikler yapabilir.  

2020 Güncel Festival programı Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır . Pandemi nedeniyle Festival yapılmaması durumunda normal Datça turu olarak yapılacaktır. Bu turu satın alan kişiler bunu kabul etmiş sayılırlar. 

1.Gün : 2021 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Dalaman Havalimanı buluşma -Akyaka -Akyaka Evleri -Datça -Kinidos Antik Kenti -Palamutbükü -Badem Ağaçları -Foto Safari

Sabah Dalaman Havalimanı buluşma. Grup toplanma ardından ilk gezi noktamız Türkiye'nin en güneybatı ucundaki Muğla ilinin sınırları içinde yer alan Akyaka .

Gökova Körfezi'nin doğu ucundadır.  Akyaka “Doğaya saygılı, mimari yapısını koruyan, hizmet altyapısı güçlü, sürdürülebilir ve alternatif turizme odaklı, insanların birlik ve beraberlik içinde ortak hareket edebildiği bir yerdir.

Ünlü şair, edebiyatçı ve mimar Nail Çakırhan Akyaka' da mimarisini yaptığı evler ile ayrıca ünlü bir beldemiz. Nail ÇAKIRHAN öncülüğünde oluşan mimari tarzı Akyaka evleri ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Azmak çayında tekne turu yapıyoruz. (hava müsaitliğine göre) Her köşesi cennetten bir parça olan Ege'nin incilerinden birisi Akyaka. Muğla'nın Ula ilçesine bağlı bir tatil kasabası olan Akyaka'nın bir tarafında Azmak Nehri, diğer yanında Gökova Körfezi bulunmakta. Yeşilin ve mavinin buluştuğu Akyaka size keyifli fotoğraf kareleri oluşturacak.

1983 yılından bu yana Muğla-Ula evlerinin bir yansıması olan Nail ÇAKIRHAN öncülüğünde oluşan mimari tarzı ile yapılaşmasını sürdürmektedir. 

Ardından Datça'ya hareket. Datça'ya varış. Gezimizde ilk olarak Akdeniz’le Ege’nin birleştiği noktada kurulmuş, rüzgarları, doğası, Afrodit heykeli ve limanlarıyla ünlü Knidos Antik Kentini ziyaret edeceğiz.

Knidos, antik dönem boyunca ticari faaliyetleri, anıtsal yapıları, sanat eserleri ile çağın en önemli kentlerinden biri olmuştur. Şehrin deniz ticaret yollarının kesişme noktası oluşu konumuna stratejik bir önem katıyordu.  Bu durumu iyi değerlendiren Knidoslular kısa zamanda antik dünyanın ekonomisinde söz sahibi hale geldiler. Bunların yanı sıra Dor Birliği’nin dini merkezi olmasıyla birlikte Knidos altın bir çağ yaşamıştır.  Yapılan kazılar sonucunda yerleşim başlangıcı MÖ VII yüzyıla tarihlendirilmiştir. Şehrin önemli mimari faaliyetlerinin MÖ IV. Yüzyılın ikinci yarısında başladığını söyleyebiliriz.

Knidos'tan badem ağaçlarının en yoğun olarak bulunduğu yolda fotoğraf çekimleri için duraklarımız olacak. Buradan Palamutbükü'ne geçeceğiz, isteyenler ile vadiden aşağı doğru 4-5 kmlik bir yürüyüş yaparak Palamutbükü Limanında kurulu Panayır Alanına varacağız. Datça Badem Çiçeği Festivali etkinlikleri için sizleri serbest bırakıyoruz. Datça Badem Çiçeği Festival Panayır Alanı’nda badem ürünleri satışındanyöresel yemekleredoğal üretim workshoplarındanDatça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlereyöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor olacak.

Burada çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçirdikten sonra Hayıtbükü'nde yemek yiyerek Datça Badem Çiçeği Festivali turumuzu sonlandırıyoruz. Konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.  

Ülkemizin kültürel zenginliklerini sizlere Folklorik Turizm olarak tanıtmaya çalışıyoruz. İlk senesinden  bu yana Datça Badem Çiçeği Festivali etkinliği sizlerle buluşturuyoruz.  Folklorik Turizmi bu ve bunun gibi tematik ve Festival turlarında yeniliklerin öncüsü Folklorik Turizmi sosyal medyada takip edin, beğenin, paylaşın.

 

2.Gün : 2021 Datça - Eski Datça -Can Yücel Evi -Yeldeğirmenler -Hızırşah Kültür Evi -Datça Badem Çiçeği Festivali Etkinlikleri -Panayır Alanı -İstanbul 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden çıkış yapıyoruz. İlk olarak Hızırşah'a ulaşacağız. Hızırşah'ta bulunan Hızırşah Kültür Evi'ni  gezeceğiz. Sonrasında badem ağaçları arasında yürüyerek fotoğraf çekimleri için belirli noktalarda molalar vereceğiz ve Eski Datça'ya varacağız. Eski Datça'da Can Yücel sokağı ziyaret ediyoruz. Yeldeğirmenleri görüyoruz. Sonrasında Eski Datça'da taş evler arasından yürüyerek Panayır Alanına geleceğiz.

Panayır Alanında vakit geçirdikten sonra Badem Çiçeği Festivali turumuzu sonlandırıyor ve havaalanına hareket ediyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle havaalanında vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak ( Pegasus, THY, Onur Air Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti),
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Dalaman Havaalanı başlar, Dalaman havaalanı biter. )
 • 1 Gece Datça veya Marmaris Otelleri Oda Kahvaltı Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Datça Badem Çiçeği Festivali gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , akşam yemeği, Azmak tekne turu, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

 Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Dalaman Havaalanında buluşma

Gidiş :  ....Şubat sabahı Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus Havayolları 06:45 İstanbul -Dalaman seferi ile Dalaman'a hareket. Havaalanı buluşma. (08:05 ten itibaren havalimanı karşılıyoruz) (Yıllık program yapıldığından uçak saatleri tarih yaklaşınca iletilecektir.)

Dönüş :  ....Şubat akşamı Dalaman Havalimanından Pegasus Havayolları 22:15 Dalaman -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:05den itibaren Dalaman Havaalanında karşılıyoruz . Turumuza uçak bileti dahil değildir. 

Tüm illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir. 

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Dalaman havaalanında karşılar.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar