Edirne Kakava Şenlikleri (Hıdrellez) Turu

3450.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Selimiye Camii -Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı, Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, Sağlık Müzesi (II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane), Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri, Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya Balkan Harbi Müzesi, Pazarkule Yunanistan Sınır Kapısı.Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin Yapıldığı Alan, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü, Kanuni Köprüsü, Yeni Saray Kalıntıları.

TURA KATILIN
Yaşlar:

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU

GÜNÜBİRLİK ve KONAKLAMALI EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURUMUZ  

Tur Tarihleri : 05-06 MAYIS  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

 

*****EDİRNE OTELLERİ KONAKLAMALI*****

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada 

ULAŞIM +REHBERLİK +1 GECE KONAKLAMA+ 1 SABAH KAHVALTISI + EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ GÖSTERİLERİ +TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR 

 

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ (HIDIRELLEZ) HAKKINDA BİLGİ

 

KakavaTrakya'da, Hıdırellez'dir. Edirne'nin Gogo Mezarlığı’nın çevresinde oluşan renk cümbüşüKakava Ateşi, Kırklareli 'nin Şeytan dere'sinde onbinlerin katıldığı bir “Sevinç gösterisidir. “Hayat CoşkusuYaşama Sevinci'dir Kakava'yi bu kadar çok yönlü kılan, onu coşku dolu bir eğlence haline getiren şey ”Kapı gıcırtısını oynama vesilesi” sayanlardır. Fıkır fıkır kaynayan, oynayan bir toplululğun içindeki ateş “Yaşama Sevincidir Kakava'nın kendisi zaten cazdır, neşedir. Kakava'yı “INSAN” anlamına gelen Romanlarla paylaşmak bir kültür sentezi, bir toplumsal uzlaşma ve dayanışmadır. Roman halkının eğlencelerine Edirne Kakava Şenliklerinde tanık olacağız.

05 Mayıs Sabahı Edirne Kakava Şenlikleri Turu için İstanbul'dan Hareket

06:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

1.Gün : Edirne Kakava Şenlikleri -Edirne Tarihi Yerler -Selimiye Camii -Arasta Çarşısı -Şifahane -Bedesten -Karaağaç Tren İstasyonu -Tunca ve Meriç Nehirleri 

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra keyifli bir yolculukla Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı saltanatına ev sahipliği yapmış eski başkent Edirne'ye varıyoruz .

İlk olarak Edirne'de Osmanlı mimarisinin başyapıtı,  Mimar Sinan'ın "Ustalık Eserim" dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Selimiye ArastasıÜç Şerefeli Camii(ilk revaklı avlu sahibi cami) ve Eski Camii(Cami-i Atik),  gezip  öğle  yemek molası veriyoruz.

Yemek sonrası Sarayiçi mevkii ve Adalet KasrıBalkan Şehitleri AnıtıFatih Köprüsü, Kanuni KöprüsüYeni Saray Kalıntılarını geziyoruz ve

Sonrasında II. Beyazıd Külliyesi ve ŞifahaneKaraağaç ve Tren İstasyonuLozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri sonrası 

Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ (Hıdırellez) KAKAVA ATEŞİ'nin başında yerimizi alıyoruz. 

Folklorik değerlerimizi ön plana çıkaran bu tür organizasyonları turlarımızla destek vermeye devam ediyoruz.

Ateşten atlayanlarıoynayanları  bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz

Edirneli Romanlardan oluşan müzik, danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız kendimizi, Belediye tarafından organize edilen Geleneksel Roman havaları oyunları eşliğinde bizlerde bu eğlenceye ortak oluyoruz.   

Edirne Kakava Şenliğinin  bugünkü Kırkpınar saray içindeki bölümünü tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Ardından restaurantımıza geçip akşam yemeği alıyoruz. (Ekstra) Konaklama Edirne otelimizde. 

2023 EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ program detayları daha sonra açıklanacaktır.

3.Gün : Edirne Kakava Şenlikleri -Tunca Nehri  Sabah Etkinlikleri -Edirne Büyük Sinagog - Bedesten -Ali Paşa çarşısı -Arkeoloji Müzesi -İstanbul

Sabah erken saatlerde kalkıyor ve  Edirne Kakava Şenlikleri'nin 2.günü programımıza başlıyoruz.  Kakava Şenlikleri'nin 2.gün olan kısmını izlemek üzere Tunca Nehri kenarına geçiyoruz.

 

Sabahın ilk saatlerinde Doğanın uyanışını selamlama ve Bahar aylarına Giriş ritüellerininehir kenarında yapılan müzik, danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız kendimizi, bize en ilginç gelecek bu kısımda Edirneli Roman kızlarımızı Tunca nehrine girerken fotoğraflamak olacak. Ardından bu güzel ve keyifli anları yeterince fotoğrafladıktan sonra otelimize geçip sabah kahvaltımızı alıyoruz.

 

 

Ardından Edirne'nin gizli kalmış diğer güzelliklerini gezmeye devam ediyoruz. Edirne gezimize Edirne Büyük SinagoguArkeoloji müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip  sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda bölgeye özgü yöresel folklorik ürünleri satın alabilirsiniz. Bunlardan Badem ezmesi, kokulu sabun, Edirnekari, kavala kurabiyesi, aynalı süpürge vb. geleneksel el sanatını hediyelik eşya ürünü olarak alabilirsiniz.  Ardından Meriç Nehri kenarında serbest çay, kahve molası veriyoruz. Sonrasında İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 21:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. 

 

Bir sonraki Edirne Kakava Şenlikleri turumuzda buluşmak dileğiyle farklı Folklorik Turizm buluşmak dileğiyle sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Ayrıca Günübirlik Edirne Kakava Şenlikleri turu incelemek için tıkla 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Edirne 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe, 
 • Edirne Kakava Şenlikleri Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, akşam yemeği, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. 

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
05.05.2024 - 06.05.2024
Kişi başı fiyat 3450
Single Farkı 1000
7-12 Yaş Çocuk 3450
2-6 Yaş Çocuk 3450
0-2 Yaş Bebek 3450
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Hayriye Y03.09.2019

Edirne Kakava (Hıdırellez) Şenlikleri Turu
İnanın tarihsever 2 eş Edirne Kakava Şenlikleri turuna hayran kaldık Rehberinize ve sizlere de çok teşekkür ediyorum. Sizlerle Folklorik turla ilk defa bir tur yaptık. inanın bu defa öyle memnun kaldık ki. bundan sonra favorisiniz. herşey çok yolundaydı ayrıca rehberimizin engin tarih coğrafya bilgisine hayran kaldık

YORUM YAZ

Benzer Turlar