Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ (HIDIRELLEZ) TURU

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Selimiye Camii -Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı, Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, Sağlık Müzesi (II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane), Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri, Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya Balkan Harbi Müzesi, Pazarkule Yunanistan Sınır Kapısı.Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin Yapıldığı Alan, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü, Kanuni Köprüsü, Yeni Saray Kalıntıları.

TURA KATILIN
Yaşlar:

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU

GÜNÜBİRLİK ve KONAKLAMALI EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURUMUZ  

Tur Tarihleri : 05-06 MAYIS 2019 PLANLANIYOR ( Cumartesi sabahı Hareket )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

 

*****EDİRNE OTELLERİ KONAKLAMALI*****

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada 

ULAŞIM +REHBERLİK +1 GECE KONAKLAMA+1 SABAH KAHVALTISI + EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ GÖSTERİLERİ +TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR 

 

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ (HIDIRELLEZ) HAKKINDA BİLGİ

 

KakavaTrakya'da, Hıdırellez'dir. Edirne'nin Gogo Mezarlığı’nın çevresinde oluşan renk cümbüşüKakava Ateşi, Kırklareli 'nin Şeytan dere'sinde onbinlerin katıldığı bir “Sevinç gösterisidir. “Hayat CoşkusuYaşama Sevinci'dir Kakava'yi bu kadar çok yönlü kılan, onu coşku dolu bir eğlence haline getiren şey ”Kapı gıcırtısını oynama vesilesi” sayanlardır. Fıkır fıkır kaynayan, oynayan bir toplululğun içindeki ateş “Yaşama Sevincidir Kakava'nın kendisi zaten cazdır, neşedir. Kakava'yı “INSAN” anlamına gelen Romanlarla paylaşmak bir kültür sentezi, bir toplumsal uzlaşma ve dayanışmadır. Roman halkının eğlencelerine Edirne Kakava Şenliklerinde tanık olacağız.

05 Mayıs Sabahı Edirne Kakava Şenlikleri Turu için İstanbul'dan Hareket

06:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

1.Gün : Edirne Kakava Şenlikleri -Edirne Tarihi Yerler -Selimiye Camii -Arasta Çarşısı -Şifahane -Bedesten -Karaağaç Tren İstasyonu -Tunca ve Meriç Nehirleri 

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra keyifli bir yolculukla Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı saltanatına ev sahipliği yapmış eski başkent Edirne'ye varıyoruz .

İlk olarak Edirne'de Osmanlı mimarisinin başyapıtı,  Mimar Sinan'ın "Ustalık Eserim" dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Selimiye ArastasıÜç Şerefeli Camii(ilk revaklı avlu sahibi cami) ve Eski Camii(Cami-i Atik),  gezip  öğle  yemek molası veriyoruz.

Yemek sonrası Sarayiçi mevkii ve Adalet KasrıBalkan Şehitleri AnıtıFatih Köprüsü, Kanuni KöprüsüYeni Saray Kalıntılarını geziyoruz ve

Sonrasında II. Beyazıd Külliyesi ve ŞifahaneKaraağaç ve Tren İstasyonuLozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri sonrası 

Kırkpınar Meydanı Saray içinde Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ (Hıdırellez) KAKAVA ATEŞİ'nin başında yerimizi alıyoruz. 

Folklorik değerlerimizi ön plana çıkaran bu tür organizasyonları turlarımızla destek vermeye devam ediyoruz.

Ateşten atlayanlarıoynayanları  bu güzel günü ve anı burada bulunamayan dostlarımızla paylaşmak üzere fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz

Edirneli Romanlardan oluşan müzik, danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız kendimizi, Belediye tarafından organize edilen Geleneksel Roman havaları oyunları eşliğinde bizlerde bu eğlenceye ortak oluyoruz.   

Edirne Kakava Şenliğinin  bugünkü Kırkpınar saray içindeki bölümünü tamamlayarak otelimize geçiyoruz. Serbest zaman veriyoruz. Ardından restaurantımıza geçip akşam yemeğinde Yöresel Meşhur Ciğer Tava Menü  şeklinde alıyoruz.  Konaklama otelimizde. 

2019 EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ program detayları daha sonra açıklanacaktır.

3.Gün : Edirne Kakava Şenlikleri -Tunca Nehri  Sabah Etkinlikleri -Edirne Büyük Sinagog - Bedesten -Ali Paşa çarşısı -Arkeoloji Müzesi -İstanbul

Sabah erken saatlerde kalkıyor ve  Edirne Kakava Şenlikleri'nin 2.günü programımıza başlıyoruz.  Kakava Şenlikleri'nin 2.gün olan kısmını izlemek üzere Tunca Nehri kenarına geçiyoruz.

 

Sabahın ilk saatlerinde Doğanın uyanışını selamlama ve Bahar aylarına Giriş ritüellerininehir kenarında yapılan müzik, danstan oluşan şenliklerin içinde bulacağız kendimizi, bize en ilginç gelecek bu kısımda Edirneli Roman kızlarımızı Tunca nehrine girerken fotoğraflamak olacak. Ardından bu güzel ve keyifli anları yeterince fotoğrafladıktan sonra otelimize geçip sabah kahvaltımızı alıyoruz.

 

 

Ardından Edirne'nin gizli kalmış diğer güzelliklerini gezmeye devam ediyoruz. Edirne gezimize Edirne Büyük SinagoguArkeoloji müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip  sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda bölgeye özgü yöresel folklorik ürünleri satın alabilirsiniz. Bunlardan Badem ezmesi, kokulu sabun, Edirnekari, kavala kurabiyesi, aynalı süpürge vb. geleneksel el sanatını hediyelik eşya ürünü olarak alabilirsiniz.  Ardından Meriç Nehri kenarında serbest çay, kahve molası veriyoruz. Sonrasında İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 21:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. 

 

Bir sonraki Edirne Kakava Şenlikleri turumuzda buluşmak dileğiyle farklı Folklorik Turizm buluşmak dileğiyle sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Edirne 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü 
 • Edirne Kakava Şenlikleri Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. 

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar