Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kastamonu Kastrofest Gastronomi Festivali Turu

1650.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Kastamonu -Nasrullah Meydanı -Livapaşa Konağı -Şerife Bacı Anıtı -Münire Medresesi -Kastrofest Gastronomi Festivali Etkinlikleri -Yöresel Lezzetler - Kasaba Köyü -Küre Dağları -Pınarbaşı -Çatak Kanyonu -Cam Teras -Valla Kanyonu -Horma Kanyonu -Ilıca Şelalesi -İstanbul

TURA KATILIN
Yaşlar:

KASTAMONU KASTROFEST GASTRONOMİ FESTİVALİ TURU

 

Not : 2019 senesine göre yaklaşık bir tarih konulmuştur. Festival komitesi tarafından kesin tarih iletildiğinde tarih değişikliği yapılabilir.

KASTAMONU MUTFAĞI KASTROFEST’LE “GELENEĞE SAYGI GELECEĞE MİRAS” DİYECEK.

“Geleneğe saygı, geleceğe miras” temasıyla ilk kez düzenlenmesi planlanan Kastrofest - Kastamonu Gastronomi Festivali, bugüne kadar saklı kalmış bir hazine olan Kastamonu Mutfağı’nı en doğru mesajlarla yerelden evrensele tanıtacak ilk etkinlik olarak hayata geçirilecek.

27-28 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek Kastrofest – Kastamonu Gastronomi Festivali, Kastamonu’nun tarihi kültürel, doğal ve gastronomik zenginliğini ulusal ve uluslararası platformlarda en doğru mesajlarla tanıtacak. Festivalin, Kastamonu’nun tarih boyunca farklı kültürlerle zenginleşmiş yerel gastronomik değerini öne çıkartarak kentin “yükselen turizm destinasyonu” olarak markalaşmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Kastamonu’nun doğal, kültürel ve tarihsel mirasına sahip çıkıp tanıtarak, ilin sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmak üzere kurulmuş olan Dünya Mirası Kastamonu İnsiyatifi (DMKİ) ev sahipliğinde, Kastamonu Valiliği’nin himayesinde, Kastamonu Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenmesi hedeflenen festival, kentin yükselen bir gastronomi destinasyonu olması için önemli bir tanıtım platformu olarak kurgulanacak.

Hazer Amani, Danilo Zanna, Sahrap Soysal gibi gastronomi dünyasının yıldız isimlerinden gastroshowlar, ‘En hızlı ve en lezzetli etli ekmek’ gibi birbirinden ilginç yemek yarışmaları, ‘Kastamonu pastırması kesim teknikleri’, ‘Çekme helva yapımı’ gibi geleneksel Kastamonu Mutfağı’nı yansıtan atölyeler, ‘Geleneksel Kastamonu mutfak gereçleri’ sergisi ve çocuk etkinlikleriyle dolu dolu bir içerik sunacak Kastrofest’in konuk ülkesi ise İtalya olacak. Festivalde ayrıca etkinliğe destek veren kuruluşlardan Mutfak Dostları Derneği öncülüğünde, gastronomi ve turizm dünyasından uzman isimlerin katılımıyla ‘Gıdanın Geleceği’ üst başlıklı paneller ve söyleşiler düzenlenecek.

1.Gün : Gecesi Kastamonu Kastrofest Gastronomi Festivali Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

24:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

01:30 : İzmit Otogar Önü

2.Gün : İstanbul - Kastamonu -Nasrullah Meydanı -Livapaşa Konağı -Şerife Bacı Anıtı -Münire Medresesi -Kastrofest Gastronomi Festivali Etkinlikleri -Yöresel Lezzetler

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sizleri aldıktan sonra Bolu Gerede Karabük güzergahını izleyerek Sabah saatlerinde Kastamonu’ya varıyoruz. Doğal ürünlerden oluşan Serpme Kastamonu Köy kahvaltısı (ekstra) ardından   Kastamonu şehir içi gezimizi yapmak üzere Kastamonu gezimize başlıyoruz.

Kastamonu’da şehir merkezinde Cumhuriyet Meydanı, Hükümet KonağıNasrullah Meydanı ve camii, Şerife Bacı Anıtı, Liva Paşa Konağı ve Etnoğrafya Müzesi ve Münire Medresesinde El sanatları çarşısı gezimisin ardından  ünlü el dokumaları yöreye özgü dibek kahvesi, çekme helvası, eğşi vb. alışverişi için serbest zaman veriyoruz.

Ardından “Geleneğe saygı, geleceğe miras” temasıyla ilk kez düzenlenen Kastrofest - Kastamonu Gastronomi Festivali, bugüne kadar saklı kalmış bir hazine olan Kastamonu Mutfağı’nı keşfetmek ve etkinlikleri izlemek üzere serbest zaman veriyoruz.

Gün boyu Kastrofest -Kastamonu Gastronomi Festivali etkinlik kapsamı içinde gastronomi dünyasının yıldız isimlerinden gastroshowlar, ‘En hızlı ve en lezzetli etli ekmek’ gibi birbirinden ilginç yemek yarışmaları, ‘Kastamonu pastırması kesim teknikleri’, ‘Çekme helva yapımı’ gibi geleneksel Kastamonu Mutfağı’nı yansıtan atölyeler, ‘Geleneksel Kastamonu mutfak gereçleri’ sergisi ve çocuk etkinlikleriyle dolu dolu bir içerik sunacak Kastrofest’in konuk ülkesi ise İtalya olacak. 

Kastrofest -Kastamonu Gastronomi Festivali turumuzda gün boyunca farklı deneyimleri yaşayabilir, fotoğraf çekebilir, tarihi havayı soluyabilir, kendinizi dinleyebilirsiniz.

Sonrasında gezilerimizi yapıyor ve fotoğrafladıktan sonra Kastamonu'da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kastamonu otelimizde.

Not : Güncel Festival Programı festivale çok yakın tarihte açıklandığından, Rehberimiz programda buna bağlı olarak değişiklikler yapabilir.  

2020 Güncel Festival programı Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır .

3.Gün : Kastamonu -Kasaba Köyü -Küre Dağları -Pınarbaşı -Çatak Kanyonu -Cam Teras -Valla Kanyonu -Horma Kanyonu -Ilıca Şelalesi -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Haftasonu Kastamonu turumuzda otelimizden çıkış yapıyoruz ve son günümüzün gezi noktası Küre Dağlarıgezmek üzere yola koyuluyoruz. İlk olarak gezi noktamız Kasaba Köyü'ne geçiyoruz. 650 yıllık Candaroğlu Mahmutbey Camii gezisini yapıyoruz. Köyde yöresel ürün alışverişi yapıyoruz. Ardından Daday ilçesine geçip At Çiftlikleri ve Daday dokumaları keşfediyor ve yöresel ürünleri yerinde inceliyoruz.

Ardından sonraki noktamız Azdavay sınırlarında Çatak Kanyonu üzerinde cam teras gezimiz olacak. Devrekani çayı ve enfes kanyon görüntüsü her ne kadar ürkütsede fotoğrafik güzellikler barındırıyor.

Dağların arkasına saklanmış yemyeşil ormanları ve bitki örtüsüyle Azdavay’a hareket ediyoruz. Burada Aşıklar Köprüsünün gezilmesi ardından, Pınarbaşı ilçesine hareket ediyoruz.Yaklaşık 200 yıllık konak Paşa Konağının gezilmesi, Pınarbaşının ünlü Pınarbebeklerinin görülmesi için küçük bir ev atölyesini ziyaret.

Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan Valla Kanyonuna hareket ediyoruz. Tepeden kuşbakışı izleyebileceğimiz seyir terasından bir noktaya çıkıp görüntülüyoruz. Ardından ekstra öğle yemeği alacağımız Tesislerine gidiyoruz. Sonrasında Ilıca Şelalesinin görüyor ve fotoğraflıyoruz.

Sonrasında Horma kanyonunun görülmesi ve kısa geziler ardından İstanbul’a dönüş yoluna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında gece 01:00/ 01:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

Ayrıca Bahar ve Yaz dönemi Kastamonu Turları incelemek için tıkla 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
  • 1 gece Yarım Pansiyon Kastamonu ve civarı 3 * standardı Oteller Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
  • 1 Akşam Yemeği Otelde Set Menü
  • Program dahilinde Kastamonu Gezisi
  • Kastrofest Gastronomi Festivali etkinlikleri
  • Pınarbaşı Ilıca Şelale Gezisi
  • Valla Kanyonu Gezisi
  • Çatak Kanyonu Gezisi
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,
  • Otopark ve otoban ücretleri
  • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, Akşam Yemeği,  müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

Butik turlarda 46 kişilik otobüsler köy yollarında yollar için uygun olmadığından tercih edilmemektedir. 

  • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
  • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
  • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

  • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
  • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
  • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
  • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
  • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
  • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
  • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
  • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
  • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
  • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
  • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
  • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
  • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
  • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
  • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
  • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
  • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
  • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
  • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
  • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
  • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
  • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
  • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
  • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
  • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
  • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
  • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
  • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
  • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
  • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar