Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

23 NİSAN AĞVA ABANT MAŞUKİYE YEDİGÖLLER DÜZCE ŞELALELERİ TURU

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

AĞVA -KEFKEN -KERPE -PEMBE KAYALAR -GÖKSU DERESİ -TEKNE TURU -YEŞİLÇAY - DÜZCE -DÜZCE ŞELALELERİ -GÜZELDERE ŞELALESİ-EFTENİ GÖLÜ-DOĞA GÜZELLİKLERİ -ABANT GÖLÜ MİLLİ PARKI -GÖLCÜK GÖLÜ MİLLİ PARKI - YEDİGÖLLER -NAZLIGÖL -SAZLIGÖL -BÜYÜK GÖL -DERİNGÖL -SERİNGÖL -İNCEGÖL -AŞIKLAR ÇEŞMESİ -KAPANKAYA SEYİR TERASI -SAPANCA -MAŞUKİYE -FOTOĞRAF MOLALARI

TURA KATILIN

1.Gün : 20 Nisan Sabahı 23 Nisan bayramı Ağva Abant Sapanca Yedigöller Turu için İstanbul'dan Hareket

07:00 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

07:15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

07:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

İstanbul - Ağva - Şile -Göksu Deresi Tekne Turu -Yeşilçay -Pembe Kayalar -Kefken -Kerpe -Düzce  

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sizleri aldıktan sonra Bolu Gerede Karabük güzergahını izleyerek 23 Nisan Bayramı Ağva Bolu Gölleri Düzce Şelaleleri turumuza başlıyoruz.

Sabah saatlerinde buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra Ramazan Bayramı turumuza İstanbul’un Karadeniz’e yakın bölgelerinde bulunan  güzellikleri paylaşacağımız bu turumuzda sizlerle aşağıda belirtilen  noktalarda sabah buluşup Ağva’ya doğru  hareket ediyoruz.

İlk olarak Şile yolu üzerinde mola verip, güzel bir köy kahvaltısı yapıyoruz.(extra) Ağva’dayız. Göksu Irmağı boyunca yapacağımız kısa yürüyüş sırasında  Irmak kenarında bulunan evlere hayran kalacağız. Burada  Bir İstanbul masalı dizisininin bir bölümününde çekildiği mekanda çay kahve(ekstra) molası veriyoruz. Ardından araçlarımıza binip sahil kenarına geçiyoruz burada deniz kenarında dileyenler kısa yürüyüş yapabilir ve fotoğraf çekebilir, 

Öğle yemeği molasının ardından Tekne Turu yapmak üzere  teknemize geçiyoruz ve Yeşilçay'da tekne turumuza başlıyoruz.(ekstra) Nefis manzaralar eşliğinde 8 km lik bir tekne turu yapıp tura başladığımız notaya geri dönüyoruz. 

Tekne turu  sonrası Ağva'nın tadını çıkarmak üzere sizleri sevdiklerinize alışveriş yapmak üzere ,dinlenmek üzere serbest bırakıyoruz.

Sonrasında Kerpe'ye varıyoruz. Masmavi deniziyle , sırtını çam ormanlarına dayamış şirin bir Karadeniz köyü olan Kerpe'yi gezmeye başlıyoruz. Pembe kayalar Kerpe'ye güzellik katan bir yer. El değmemiş doğası ve denizi ile son yıllarda keşfedilen gözde bir yer .Kerpe kayalıkları ise tamamen bir doğa harikasıdır.

Rehberimizden Pembe Kayalıkların oluşumu ve günümüze kadar kullanım amaçlarını dinledikten sonra fotoğraf çekimlerimizi yapıp otelimize dönüyoruz. Bugünkü 30 Ağustos Bayramı turumuzu tamalıyor Düzce’deki otelimize geçiyor ve Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Düzce Otelimizde.  

 

2.Gün : Düzce -Efteni Gölü -Güzeldere Şelalesi -Bolu Gölleri -Abant  Gölü -Gölcük Gölü 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından İlk olarak ;

yol boyunca Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından İlk olarak yol boyunca tipik Karadenizlilerin yaşam tarzını görebileceğimiz fotoğrafçıların fotoğraf çekiminden haz alacağı serenderler üzerinde  mısır püskülleri, yeşil doğa  manzaraları eşliğinde Efteni Seyir Terasında Efteni Gölü fotoğraflıyor ve Rehberimizden Efteni Gölü hakkında bilgiler alıyoruz. 

Efteni Gölü 100 metre yükseklikte, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan yaklaşık 150 çeşit su kuşu türüne ev sahipliği yapan Milli Park statüsünde bir yerdir. Güzel ve keyifli doğa manzaraları karşısında zaman zaman aracımızdan iniyor ve fotoğraf molaları veriyoruz.  Ardından güzelliği karşısında büyüleneceğiniz Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşıp fotoğraflamak üzere yola koyuluyoruz. 

Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşınca Güzeldere şelalesinin çıkardıkları sesler zihninizdeki tüm yorgunluğu silip süpürüyor. Beyninizi meşgul eden sorunlar önemini kaybediyor, doğanın bu muhteşem güzelliğine teslim oluyorsunuz.

Ardından ressamlara konu olacak güzellikte olan Gölcük gölüne varıyoruz. Göl etrafında yorucu olmayan kısa  yürüyüşün ardından kır kahvesinde şömine başında çaylarımızı yudumluyoruz. Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir. 

Sonrasında Abant Gölü Milli Parkına geçiyoruz. Kış aylarında güzelliğiyle gelenleri kendine hayran bırakan Abant  bahar ve yaz aylarında da  etrafındaki Çam ağaçlarının yeşilliğiyle ve Gölün rengiyle bir başka güzel. Burada göl etrafında yapacağımız yürüyüşün ardından Göl çevresindeki nefis manzaralı Restaurantlardan birinde öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz.

Öğle yemeği sonrası vereceğimiz  serbest zamanı, Faytona veya ata binerek, yürüyüş yaparak değerlendirebilirsiniz. Abant’a veda etmeden önce son olarak göl kenarındaki  köylü pazarında dileyenler alış-verişlerini yapıyor . Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Düzce otelimizde.

3.Gün : Düzce -Yedigöller Milli Parkı- Kapankaya Seyir Terası -Maşukiye -Sapanca -Fotoğraf Molaları

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından 30 Ağustos Bayramı Bolu Gölleri Düzce Şelaleleri turumuzda otelimizden çıkış yapıyoruz ve son günümüzün gezi noktası doğa harikası Bolu Yedigöllere geçmek üzere yola koyuluyoruz.

Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz.  

Yedigöller her mevsim bir başka güzel, baharda da Yedigöller bizleri adeta büyülüyor.  Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli Park Girişinde aracımızdan iniyor ve İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ardından da Nazlıgöl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz.

Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu Aşıklar Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş bizden söylemesi). Daha sonra Büyük Göl, Deringöl’ün bulunduğu  bölgede öğle yemeğimizi daha önce aldığınız malzemelerle piknik şeklinde yapıyoruz. 

Yemek sonrası Büyükgöl ve Deringöl çevresinde Fotoğraf Çekip gezinti  yapıyor ve Seringöl’ü de gezerek turumuzu  noktalıyoruz . 

Sonrasında Maşukiye'ye geçiyoruz. Burada akşam üzeri dere kenarında kurulu restaurantımıza geçip isteğe bağlı Seçmeli Kiremitte Alabalık/ Köfte , mantar ½ , salata, tatlı veya meşrubat.(ekstra)  Günboyu temiz dağ havasınında etkisiyle acıkan karınlarımızı doyurup keyifli ve nezih restaurantımızda aldıktan sonra yorgunluk çaylarımızı içmek üzere Sapanca'ya geçiyoruz. 

Sapanca Göl kenarında serbest zaman sonrası aracımıza biniyoruz.  

Sonrasında bugünkü 3 günlük 23 Nisan Bayramı doğa turumuzu noktalıyor ve farklı turlarımızda sizleri görmek umuduyla  İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 21:30 -22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Düzce 3 * standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Program dahilinde Ağva Gezisi
 • Program dahilinde Yedigöller Gezisi
 • Program dahilinde Düzce Şelaleleri ve gölleri gezisi
 • Abant Gölü Milli Park Giriş ücreti
 • Gölcük Gölü Milli park giriş ücreti
 • Güzeldere Milli Park giriş ücreti
 • Yedigöller Milli Park Giriş ücreti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Ağva tekne turu, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar