Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

23 NİSAN KUZEY EGE ASSOS KAZDAĞI BOZCAADA TURU

945.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ÇANAKKALE -BOZCAADA - BOZCAADA SOKAKLARI -AYAZMA PLAJI -AYA PEREŞKEVİ -POLENTE FENERİ -RÜZGAR GÜLLERİ -ASSOS -ASSOS KADIRGA KOYU -KAZDAĞLARI -ADATEPE KÖYÜ -ZEUS ALTARI -TAHTAKUŞLAR KÖYÜ -HASANBOĞULDU VE SUTÜVEN ŞELALELERİ -ZEYTİNYAĞI MÜZESİ- BEHRAMKALE KÖYÜ -ATHENA TAPINAĞI -ASSOS ANTİK LİMAN

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : 19 Nisan Gecesi 23 Nisan Assos Kazdağı Bozcaada Turu için İstanbul'dan Hareket

23:00 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü (Otopark Çıkışı Işıklar Önü)

23:15 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü

23:30 : Ömür Plaza Önü

01:30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu

02:30 : Keşan Otogar Önü

2.Gün : İstanbul -Çanakkale -Bozcaada Sokakları -Ayazma Plajı -Deniz keyfi -Aya Pereşkevi -Polente Feneri -Rüzgar Gülleri

 

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sizleri aldıktan sonra Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz.

30 Ağustos bayramı Assos Kazdağı Bozcaada turumuza Serbest alacağımız kahvaltı ardından

30 Ağustos Kuzey Ege turumuza Şirin sokakları ve eski Rum evleriyle, üzüm bağlarıyla, pırıl pırıl deniziyle bizi büyüleyecek olan Bozcaada’nın sokaklarını gezmeye başlıyoruz.

Bozcaada’nın tarihi hakkında Rehberimizden bilgi alıyoruz ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Bozcaada'nın en meşhur plajı Ayazma'ya geçip hava müsaitse deniz keyfi için sizleri serbest bırakıyoruz. Günboyu Egenin serin sularında deniz keyfiyle Ramazan bayramı Assos Kazdağı Bozcaada turu Tatilinize başlıyorsunuz.

Günün kalan kısmını deniz, güneş, havuz, kum olarak değerlendirebilirsiniz. Yolumuz üzerinde Aya Pereşkevi hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz.

Öğlen adaya özgü meze ve balıkları tadabilirsiniz. (ekstra) Sonrasında Bozcaada üzüm bağlarını ve bağevleri arasından keyifli bir yolculukla Polente Fenerine geçiyoruz.

Polente Feneri ve Rüzgar Gülleri eşliğinde görüntüleri izlemeye gidiyoruz. Temiz ada havası, kekik kokuları ve Rüzgar güllerinin sesi eşliğinde fotoğraflarımızı çekip Bozcaada'dan ayrılıyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği otelimizde.

 

3.Gün : Kazdağları Gezisi - Adatepe Köyü -Kazdağı Şelaleler -Zeytinyağı Müzesi -Hediyelik Alışverişi -Serbest Zaman

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Kazdağları gezmek üzere otelimizden hareket ediyoruz.

Kazdağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde doğası ve mitolojik öyküleriyle ünlü Hasanboğuldu, Sutüven Şelalesini gezmeye gidiyoruz. Buz gibi Kazdağı Şelale sularında isteyenler yüzüyor, serinliyor. Muhteşem Sutuven şelalesini fotoğraflayıp ardından Hasan'ın Boğulduğu Gölete vardığımızda ise Rehberimizden Hasanın hüzünlü hikayesini dinliyoruz.

Sonrasında Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu Adatepe köyü. Adatepe Köyünü geziyor , tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarına uğrayıp buranın mitolojik öyküsünü dinliyoruz. Burada da manzaranın güzelliği adeta bizi büyülüyor. Bir sonraki durağımız özel bir müze olan Tahtakuşlar Köyündeki Etnografya müzesi geziyoruz.

Köy gezisi sonrası yolumuz üzerinde Zeytinyağı Müzesinde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişimizi yapıyoruz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün : Assos -Behramkale Köyü -Athena Tapınağı -Antik Liman -Çanakkale -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından bugün 23 Nisan Bayramı Kuzey Ege turumuzun son günündeyiz. Eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz.

İlk gezi noktamız Doğayla, denizle ve tarihle içiçe bir mekan olan Assos Behramkale köyü ile gezimize başlıyoruz.

Behramkale Köyünde yöreye özgü taş evler arasından geçip Felsefeninde doğduğu ilk yer olarak bilinen eski adı Behramkale olan Assos’ta Athena Tapınağı’na çıkıyoruz.

Athena Tapınağı aynı zamanda Aristo’nun felsefe okulunu kurduğu yer. Edremit Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde Rehberimizin Athena Tapınağı hakkında bilgilerini dinleyip, fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz.

Sonrasında Assos Limana iniyoruz. Assos Antik Limanda vereceğimiz serbest zamanı, denize nazır serin ege rüzgarları içinizi ferahlatırken çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlayarak geçirebilirsiniz. Hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.

Dönüş yolumuz üzerinde Çanakkale merkeze geçiyoruz. Çanakkale merkezde Truva Atı hatıra fotoğrafı çekimleri sonrası İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında gece 23:30/ 00:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Çanakkale, Altınoluk 3 ve 4* Standardı Otel Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde açık büfe veya set menü,
 • Program dahilinde Assos Gezisi
 • Kazdağı Gezisi
 • Bozcaada Gezileri
 • Feribot Geçiş ücreti ( Eceabat -Çanakkale/ Geyikli -Bozcaada / Bozcaada -Geyikli/ Çanakkale -Eceabat geçişleri )
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 Kişilik Mercedes Travego, Tourismo, Man otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar