Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ADANA LEZZET FESTİVALİ TURU

1695.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ADANA -TARSUS - TARSUS ŞELALESİ -JUSTİANOS KÖPRÜ -KLOEPATRA KAPISI -ROMA KÖPRÜSÜ - SAİNT PAUL KİLİSESİ -ULU CAMİİ -SAİNT PAUL KUYUSU -KIRK KAŞIK BEDESTENİ - VARDA (ALMAN) KÖPRÜSÜ- KAPIKAYA KANYONU -KARATEPE ÖREN YERİ (ASLANTAŞ)- KASTABALA ANTİK KENTİ- - KOZAN (SİS) KALESİ - YAVERİN KONAĞI- ANAVARZA ANTİK KENTİ - ADANA LEZZET FESTİVALİ - SEYHAN BARAJ GÖLÜ -ADANA SABANCI MERKEZ CAMİİ -TAŞ KÖPRÜ -BÜYÜK SAAT KULESİ – FESTİVAL ALANINDA BÜYÜK ZİYAFET “AÇIK BÜFE ADANA”

TURA KATILIN
Yaşlar:

ADANA LEZZET FESTİVALİ TURU

04-06 EKİM 2019

 

BUTİK TUR ADANA LEZZET FESTİVALİ ve ANAVARZA, VARDA KÖPRÜSÜ, KARATEPE ÖREN YERİ, KAPIKAYA KANYONU TURU

ADANA LEZZET FESTİVALİ HAKKINDA

4 – 6 Ekim 2019 tarihlerinde “Gelenekselin Gücü Adına!” temasıyla düzenlenecek 3. Adana Lezzet Festivali, Adana’nın “en” yerel ve “en” geleneksel mutfak kültürünü dünyaya tanıtacak. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek festival, uluslararası yıldız isimlerin katılımıyla üç gün boyunca Adana’da bir gastronomi şöleni sunmaya hazırlanıyor.

 “Tüm diyet ve perhiz kelimelerinin yasaklı olduğu Adana Lezzet Festivali” için bu turumuzun ana teması her ne kadar Lezzet Festivali  Olsa da  aynı zamanda bu turumuz Çukurova bölgesinin çok zengin kültürünü de keşfedeceğimiz bir  kültür ve gurme turu olacak. Adana Lezzet Festivali turumuza tüm gurmeleri ve arkeoloji meraklılarını bekliyoruz.    

Adana deyince akla kuşkusuz  zengin mutfağı ve yöresel lezzetler gelir. Adana’nın Dünya’nın en gurme şehri olduğuna kanıt efsane lezzetlerini şöyle bir  hatırlatmakta yarar var; Adana yöresel yemeklerinde en çok kullanılan malzemeler acı, ekşi, narenciye, deniz ürünleri, zeytinyağı ve yeşilliktir. Ama her şey bir yana et Adana yöresel yemeklerinin vazgeçilmezidir ve bütün yemeklerde et vardır. Yöresel yemeklerde Adana denince akla ilk gelen tabi ki Adana Kebaptır. Adana Kebap dışında Ciğerde  Adana’lılar için vazgeçilmez lezzetlerin başında gelir. Ayrıca şalgam suyu ve meyan kökü de Adana’nın en ünlü yöresel lezzetlerindendir. Mumbar, Kırkkat, Fellah Köftesi, İçli Köfte,  Sarı Burma, Kedibatmaz, Kazbaşı gibi yöresel lezzetler yanında bol miktarda kullanılan diğer malzemeler ise un, bulgur, süt, yoğurt, peynir ve çökelektir. Çorbalar, sebze yemekleri ve tatlılarda Adana’nın vazgeçilmez menüleri arasındadır. Çorbalardan hamur çorbası, yüzük çorbası ve düğün çorbası, sebze yemeklerinden süllüm, mercimekli ıspanak başı ve kabak çintmesi, bulgur yemeklerinden ekşili topalak, sarımsaklı köfte, içli köfte ve sakatat dolması, tatlılardan ise  karakuş tatlısı, taş kadayıfı ve halka tatlısı, Bicibici,  yöreye ait lezzetlerdendir.

Adana Lezzet değerlerinin Türkiye ve dünya çapında tanınırlığını sağlayarak Adana turizmini geliştirmeyi amaçlayan festival 

Adana’nın tüm lezzet değerlerini ön plana çıkarmak,
- Yöresel Adana lezzetlerinin bilinirliğini artırmak
- Kent genelinde lezzet işletmelerinin kendilerini geliştirmelerini teşvik etmek
- Türkiye gastronomisinde Adana lezzetlerinin ağırlığını artırmak
- Türkiye genelinde Adana’nın tanıtımını yapmak,
- Bölgeye yönelik yeni bir turizm değeri yaratmak,
- Turizmi canlandırarak Adana ekonomisine katkı sağlamak.
- Adana’nın kuvvetli bir lezzet destinasyonu olarak ulusal/uluslararası düzeyde marka algısını oluşturmak/ geliştirmek,
- Lezzet gibi birleştirici bir öğe üzerinden kentlilik bilincinin ve kent aidiyetinin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 

1.Gün : ......2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Adana -Tarsus -Tarsus Şelalesi -Justianos Köprü - Kloepatra Kapısı - Roma Köprüsü -Saint Paul Kilisesi -Ulu Camii -Saint Paul Kuyusu -Kırkkaşık bedesteni -Varda(Alman) Köprüsü -Kapıkaya Kanyonu

Türkiye'nin her noktasından katılımla sabah saatlerinde Adana havalimanında buluşuyoruz. Turu Uçak bileti dahil satın alanlar ile  07:55 Uçuşu ile Sabiha Gökçen Havalimanından   Pegasus Havayolları ile  Adana'ya uçuyoruz ve 09:25 Adana'ya varış. Ayrıca uçak bileti hariç satın alan yolcularımızla da Adana havalimanı buluşuyor ve tüm grubumuzla beraber 2 gün boyunca devam edecek Adana Lezzet Festivali ve Adana Tarsus Kültür Gezisi turumuza başlıyoruz. 

Muhteşem Görselliği ve yüksek su debisi ile adeta kulağınızı çınlatacak Tarsus Şelalesi  yanında alacağımız  serbest kahvaltının ardından Tarsus’ta göreceğimiz yerler sırasıyla ilk önce Justinianus (Bac)Köprü ardından Kleopatra Kapısı,    Eski Camii(Kilise Camisi) ve Eski Hamam  Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı; Danyal Peygamber Babil Kralı II. Nebukadnesar (MÖ 605-562) zamanında yaşamış Yahudileri Babil  esaretinden ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamberdir. ) ve hemen altındaki Roma Köprüsü hakkında Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Kırkbedesten Çarşısında Serpil Ablanın sunumu ile Yöreye özgü  Kaynar(Grip için şifa olan Çeşitli organik bitkilerin kurusundan elde edile sıcak çay) içiyoruz.  

Sonrasında  Türk-İslam sanatının önde gelen eserlerinden biri olan 1579 yılında Ramazanoğullarından Piri Paşanın oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılmış olan Selçuklu-Osmanlı uslubunda tek şerefeli minaresi olan ve Saint Pierre Kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış olan Tarsus Ulu Camii gezimizin ardından  Roma Yolu,  St. Paul Kilisesi , St. Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan ve sizlerin hayranlığını kazanacak olan Eski Tarsus Evlerini ve sokaklarını, Şemsiyeli Sokak Fotoğraflıyor ve Rehberimizden bilgi alıyoruz. 

Serbest  alacağımız Öğle yemeğinden  sonra Muhteşem bir mimari eser olan Varda(Alman) Köprüsü görmek ve fotoğraflamak üzere Tarsus’tan ayrılıyoruz.

Yine muhteşem bir doğa güzelliği içerisinde  yer alan Kapıkaya Kanyonunda yapacağımız kısa doğa yürüyüşü ve Jemis Bond filmine konu olan Varda Köprüsünde panoramik fotoğraf için serbest zaman ve dinlenme sonrasında Adana’daki otelimize  geçiyoruz. Akşam  Yemeği ve Konaklama Adana’da 4****  otelimizde.

 

2.Gün : 2019 Adana -Karatepe Ören Yeri (Aslantaş) -Kastabala Antik Kenti -Kozan(Sis) Kalesi -Yaverin Konağı -Anavarza Antik Kenti

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından  Yaklaşık 1,5  saatlik yolculuk sonunda M.Ö. 8. Yüzyılda yani geç Hitit Çağında kendisini Adana Ovası hükümdarı olarak  tanıtan Asatiwata tarafından kuzeydeki vahşi kavimlere karşı bir sınır kalesi olarak kurulmuş, Asativada diye adlandırılan Karatepe- Aslantaş Ören Yeri olarak bilinen  Geç Hitit Kalesi olan  AZATAWİTAYA varıyoruz. Kalenin iç tarafındaki kutsal alanda çifte boğa kaidesi üstünde Fırtına Tanrısı Baal-Tarhunzas'ın 3 m. yüksekliğindeki boy heykeli, kapı odasındaki bazalt kabartmalarda, kralın ülkesini ve yaptıklarını öven yazıtlar, saray yaşamı, av, mitoloji, tanrılara sunu sahneleri yer alır. Rehberimizden  bura hakkında ayrıntılı bilgiler alıyor ve bol bol fotoğraf çektikten sonra

bir sonraki durağımız olan  Kastabala-Hierapolis Antik Kenti’ne geçiyoruz.  

Kastabala: Kastabala M.Ö. 1.yy’da yerel bir kral olan Tarkondimos’un başkentiydi. Kent 525 ve 561 yıllarında meydana gelen iki büyük depremden önemli ölçüde etkilendi. Kentin antik devirdeki diğer adı Hierapolis’tir. Kastabala adı, ören yerinin 20km kadar kuzeyinde ki Bahadırlı Köyü civarında 1961’de bulunan bir sınır taşı üzerinde geçmektedir. Kastabala Antik Kenti  Geç Neolitik-İlk Kalkolitik, M.Ö. 5. yüzyıl, M.Ö. 1-M.S. 1. yüzyıl, M.S. 2. yüzyıl, M.S 4-6. yüzyıl, M.S. 13-15. yüzyıla tarihlenmektedir. Kazı çalışmaları halen devam etmektedir. Kent planlama ilkelerinin geliştirildiği Anadolu’nun Batı ve Güney kıyı merkezlerindeki uygulamalara paralel planlı şehirciliğin en üst seviyeye ulaştığı yerlerden Kastabala’nın Şehir plancılığı açısından sütunlu cadde yerleşmenin ana aksını belirlemektedir.

Tiyatro, hamam, dükkanlar, kuzey ve güney kiliseler uygun parsellerde inşa edilmiştir. Orta Çağ kalesi ise savunmaya elverişli kayalık bir tepe üzerinde yükselmektedir. Sur ile çevrili kent merkezi, Roma İmparatorluk döneminde (M.S. 2. yüzyıl) sur duvarı ile çevrili olmadığı, ilk savunma sisteminin M.S. 4. yüzyıl sonlarında inşa edildiği düşünülmektedir. Antik kent hakkında rehberimizden gerekli  bilgileri  alıyor ve aracımıza binerek

bir sonrası durağımız olan Kozan (Sis) Kalesi’ne  hareket ediyoruz.  Kozan Kalesine çıkmadan öğle yemeğimizi  alacağımız tarihi bir konak olan Yaverin Konağı’na geçiyoruz ve burada alacağımız yöresel yemek(ekstra) sonrası Kozan kalesine çıkıyoruz.  Kozan(sis) Kalesi : Çukurova'nın en önemli kalelerinden biri olan Kozan (Sis) Kalesi, "Amfi tiyatro" şeklinde inşa edilmiş olup, Kalenin alçak surları, Tarsus Kalesi örnek alınarak yapılmıştır.  Kale, kalkerden meydana gelen oldukça dik bir tepe üzerinde bulunmaktadır. 400 m. rakımlı olan bu tepe ilçeye hâkim bir konumdadır. Kozan Kalesi rastorasyondan geçmiştir. Günümüzde ise oldukça sağlam bir durumdadır. Ayrıca berrak bir havada Akdeniz'in bile görülebileceği konumu kaleye farklı bir önem kazandırır.

Rehberimizde kale hakında alacağımız bilgilerin ardından bu günün son gezi noktası olan Anavarza Antik Kenti’ne ulaşıyoruz.  Anavarza Antik Kenti: Roma İmparatorluğu Dönemi’ne ait 2 bin yıllık anıtsal giriş kapısı olan zafer takının, yapılan çalışmalar sırasında üzerinden düşmüş olan tüm blokları çizim ve belgeleme çalışmalarından sonra tekrar yerine konulacak. Bugüne kadar ne Efes’te ne Bergama’da ne de Roma İmparatorluğunun merkezi olan İtalya’da böylesine görkemli ve anıtsal bir kent kapısına rastlanmadı. 10 metre yüksekliğindeki Anavarza Kapısı bu özelliği ile dünyadaki en anıtsal ve görkemli zafer takıdır. Bu kapıdan girdikten sonra 34 metre genişliğinde ve ilk belirlemelere göre 2 bin 700 metre uzunluğundaki dünyanın ilk duble yolunda bu turumuzda yürüme ayrıcalığı yaşayacağız.  Antik dönemde böyle bir caddenin başka bir örneği bulunmuyor. 

Ayrıca bu yolların kenarlarında her 2.15 metrede bir olmak üzere toplam iki bin 500 civarında sütun bulunuyor. Temizlik çalışmaları sırasında bu caddeyi diklemesine kesen iki ayrı sütunlu cadde daha ortaya çıkarılmış. Caddelerin tamamında yaklaşık 5 bin civarında sütun bulunuyor. Bugün Ortadoğu ve Avrupa’daki en büyük antik kentlerde bile birkaç yüz sütun bulunurken ve bu bir zenginlik sayılırken, Anavarza’da 5 bin civarında sütun olduğunu görüyoruz. Buradan da anlıyoruz ki Anavarza zannedilenden çok daha büyük ve zengin bir antik kent.

Antik kent gezimiz bir yandan devam ederken rehberimizden gerekli  bilgileri  alarak Anavarza Antik Kenti gezimizi  bitiriyor ve bugünkü programımız  tamamlayarak Adana Merkezde bulunan 4**** otelimize  geçiyoruz ve akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz Merkezi  konumda bulunan otelimizden çıkarak Adana şehrimizin gece halini keşfedebilirler.

 

3.Gün : 2019 Adana Lezzet Festivali -Seyhan Baraj Gölü -Adana Sabancı Merkez Camii - Taş Köprü -Büyük Saat Kulesi -Narenciye Bahçesi -Festival Alanında Büyük Ziyafet " Açık büfe Adana"  - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Seyhan Baraj Gölü boyunca panoramik Seyhan baraj gölü gezimizi yapıyoruz Gezi boyunca birlikte olacağımız Aracımızla yapacağımız panoramik Seyhan Baraj Gölü Turumuzun ardından   bir sonraki durağımız ise 65 Bin M2 üzerine kurulu  32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu'nun en büyük camisi Sabancı Merkez  Camii olacak. 

Sabancı Merkez Camii ziayaretimizden sonra Atatürk Evini ve Sinema Müzesini geziyor ve  Adana nın simgesi durumunda olan ve Seyhan  nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprü’ye giçip  Adana Taşköprü hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz.  

Bir sonraki durağımız ise  16. yy.’dan kalma tarihi bir cami olan. Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini gezip rehberimizden bilgiler alıyoruz. Hemen yakınımızda bulunan ve Türkiye deki En Uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesi’ni de Fotoğraf albümümüze dahil ediyoruz.  Ardından Narenciye bahçesine gidip portakal ve limon toplayacağız. Dilerseniz satın alabilirsiniz. 

1501 yılında Ermeni Saint Jacques Kilisesi’nin Ramazanoğlu Halil Bey’in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra mekanın yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanıbaşına Halil Bey’in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir camii yaptırılmış, iki yapı birleştirilmiş haliyle  Yağ Camii olarak bilinen Tarihi  camii  bu günkü Adana Lezzet Festivali Turu programımızda  son gezeceğimiz nokta.

Aracımıza dönüş güzergahımız üzerinde bulunan Adana’nın Meşhur Cezerye ustası  Yeni Uğur Cezerye Tahin Helva ‘dan hediyelik alışverişimizi yaptıktan sonra Adana Lezzet Festivali için festivalin yapıldığı  alana geçiyoruz. 

Pazar gününün öğleden sonrasını da 50’nin üzerinde yerel lezzetin bir arada sunulduğu Adana Lezzet Festivali Büyük Ziyafet de geçireceğiz.

Adeta bir “Açık Büfe Adana” şeklinde kurulmuş 50 standta Adana’nın meşhur lezzetlerinin hepsi bir mekanda sizlerin damaklarının hizmetine sunulacak. Kebabından şalgamına, cezeryesinden bici bicisine, böreğinden kahvesine, onlarca mekan damaklarınızı nirvanaya ulaştıracak. (Açık Büfe Adana Giriş Ücreti: ....-TL

Bugünkü  Açık büfe Adana’da neler mi var ? Adana Kebabı ve Çeşitleri, Ciğer, Kaburga, Şirdan, Mumbar, Kokoreç, Muzlu Süt, Gül İçeceği, Portakal, Çilek, Nar, Vişne ve Doğal Meyve Suları, Şalgam, Adana Hamburgeri ve Çeşitleri, Ütü Tost ve Çeşitleri, İncik, Et Tava, Steak ve Et Çeşitleri, Adana Böreği, Lahmacun, Pide, İçli Köfte, Sarma Çeşitleri, Halka Tatlı, Sarma Kadayıf, Katmer, Baklava Çeşitleri, Künefe, Kaymaklı Kadayıf, Şamtatlı, Turunç Reçelli ve Kavunlu Dondurma, Turunç Reçeli, Portakallı Lokum ve Çeşitleri, Cezerye, Karpuz, Portakal, Limon vb.,   Adana’lılar dünya çapınca meşhur olan lezzetlerini sadece tattırmıyorlar aynı zamanda yemek atölyeleri kurarak bizlere zırhta nasıl kıyma çekildiğini, ciğer seçimindeki püf noktalarını gösteriyorlar.

Adana Lezzet Festivali çerçevesinde aynı zamanda bir çok kültürel ve folklorik etkinliğe de şahit olacağız. Yöresel el sanatlarının ustalarından yapımlarını seyredecek, müzik gruplarının canlı performansları ile coşacağız.    

Bugünkü Adana Lezzet Festivali programı bitiminde yeniden sizlerle buluşuyor ve Adana Havalimanına geçiyoruz. 20:05  Pegasus Havayolları uçuşu ile Istanbul’a hareket ediyoruz ve 21:45de Sabiha Gökçen Havalimanında oluyoruz. Tekrar  Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz. 

Not : Güncel Festival Programı festivale çok yakın tarihte açıklandığından, Rehberimiz programda buna bağlı olarak değişiklikler yapabilir.  

2019 Güncel Festival programı Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır .

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Adana Havaalanı başlar, Adana havaalanı biter. )
 • 1 Gece 3 ve 4* Adana Otelleri Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Adana Lezzet Festivali gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı ,Açık büfe Adana girişi=  ....-TL ( Rezervasyon esnasında ücret alınır), tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Adana Havaalanında buluşma

Gidiş :  04 Ekim sabahı 07:15 İstanbul Atatürk Havalimanı THY Türk Hava Yolları veya Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalmanı 08:15 İstanbul -Adana seferi ile Adana'ya hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  06 Ekim akşamı 20:00 Antalya -İstanbul THY Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları 18:35 Adana -İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 09:30 saatleri arasında Adana Havaalanında karşılıyoruz ve kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

Sizleri Sabah ....den itibaren Adana Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Adana havaalanında karşılar.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. 
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır. 
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır. 
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar