Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU (3 Gün)

995.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İZMİR -ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ - ALAÇATI RÜZGAR GÜLLERİ -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ - WORKSHOPLAR -STAND GEZİLERİ - İZMİR -KONAK MEYDANI -KEMERALTI -KARŞIYAKA -URLA -MALGACA PAZARI -SEFERİHİSAR -SIĞACIK KÖYLÜ PAZARI -İZMİR -ÇEŞME -GERMİYAN KÖYÜ -ALAÇATI OT FESTİVALİ OT TOPLAMA YEMEK YARIŞMASI ETKİNLİĞİ - DANS GÖSTERİLERİ -İSTANBUL

TURA KATILIN
Yaşlar:

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

10-12 NİSAN 2020

Not : Tur tarihi geçen seneye göre yaklaşık tarihtir. Festival Komitesi tarafından kesin tarih belirlendiğinde güncelleme yapılacaktır. 

1.Gün : 09 Nisan Perşembe Gecesi Alaçatı Ot Festivali Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

24:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

2.Gün : İzmir -Çeşme -Çeşme Kalesi -Alaçatı Rüzgar Gülleri -Ot Festivali Etkinlikleri -Workshoplar -Stand Gezileri

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koyları, plajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz.

Çeşme Alaçatı Ot Festivali 3 günlük turumuza Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından Çeşme merkezi ve sahile geçiyoruz .Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz.

Çeşme gezimizi bitirdikten sonra Alaçatı Ot Festivalini doyasıya yaşamak üzere sizlerle Alaçatı'ya geçiyoruz.

Ardından Alaçatı'ya geçiyor Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatıda yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında Festival standları gezip ot festivalinin havasına girmek üzere sizleri, otelimize hareket saatine kadar Festival alanında serbest bırakıyoruz. Alaçatı Ot Festivali için serbest zaman.

Alaçatı Ot Festivali Festival kapsamında ilginizi çeken etkinlikleri takip edebilir, fotoğraf çekebilir, standları gezip keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Alaçatı Ot Festivali Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festival renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Akşam üzeri aracımızla otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama İzmir veya Kuşadası 3 ve 4* standardı Otelimizde.

2020 ALAÇATI OT FESTİVALİ Güncel Festival programı Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır . 

Not : Güncel Festival Programı festivale çok yakın tarihte açıklandığından, Rehberimiz programda buna bağlı olarak değişiklikler yapabilir.  

3.Gün : İzmir -Konak Meydanı -Kemeraltı -Karşıyaka -Urla -Malgaca Pazarı -Seferihisar -Sığacık Köylü Pazarı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız konakladığımız İzmir'i keşfe çıkıyoruz. Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’de Konak meydanı, Saat Kulesi, Hükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri yapıyoruz.

Ardından Tarihi Kemeraltı gezimizle devam ediyoruz. Tarihi Kemeraltı çarşısı, Kızlarağası hanı, Agora gezileri ardından Karşıyaka geçiyor ve Karşıyaka Hergele meydanı ve Latife Hanım müze köşkü ziyaretleri sonrası ;

Ege bölgesinde İzmir'e bağlı sevimli ilçesi Urla'ya geçiyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri ve Sahili ardından İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı olan Sığacık gözde tatil beldesine geçiyoruz. Sığacık Köy pazarında mola veriyoruz. Yerel Sığacık'li kadınlarımızın el emeği, göz nuru Folklorik lezzetlerini tadıyor ve hediyelik eşya alışverişi için serbest bırakıyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4.Gün : İzmir - Çeşme - Germiyan Köyü -Alaçatı Ot Festivali  -İstanbul -

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz.

Alaçatı Ot Festivali turunda son günümüzde İzmir'in meşhur Köyünü keşfe çıkıyoruz.

Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Germiyan Köyü’ne geçiyoruz. Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü, köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline bir palet boya ve fırça alması ile kabuk değiştirmiş. Renkli duvar resimleriyle bezeli köy sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf molaları veriyoruz. İçinde kimyasal ürün olmayan, temiz ve adil olarak üretilen Germiyan’a özgü, atalardan kalan onlarca yıllık tohumlar kullanılarak üretilen ürünler bulabilirsiniz. Germiyan’nın imza lezzetleri yörenin adını taşıyan, ekşi maya ile yapılan ve odun ateşinde pişirilen Germiyan Ekmeği ve Kopanisti Peyniri. Alışveriş ve fotoğraf molaları ardından Alaçatı Ot Festivali daha sakin bir gününde tekrar ziyarete gidiyoruz.

Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini Alaçatı Ot yarışması ve diğer organizasyonları izleyebilmeniz için serbest zaman veriyoruz.

Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek, reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli.

Serbest zaman ardından Alaçatı Ot Festivali turumuzu sonlandırıyor e İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle burada vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. (Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan )Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon İzmir 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Alaçatı Ot Festivali Gezisi
 • İzmir Gezisi
 • İzmir Köyleri Gezisi
 • Urla Gezisi
 • Sığacık Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. 
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır. 
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır. 
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Nilgün03.09.2019

Otobüs şöförlerimiz gayet dikkatliydi. Özellikle Rehberimiz konusunda çok bilgili
Alaçatı Ot Festivali tur programını çok beğendim. Otobüs şöförlerimiz gayet dikkatliydi. Özellikle Rehberimiz konusunda çok bilgili olduğunu bizlere yansıttığını düşünüyorum. Çok ilgili ve sabırlı. Yardımcı rehberimizde esprileriyle bize neşe kattı. Alaçatı turunuzdan ben memnun kaldım. Teşekkürler Folklorik tur. Daha öncede Isparta Gül hasadı turunuzdanda memnun kalmıştım.

Sanem03.09.2019

Folklorik turla bu ikinci gezimiz, bu gezidende en az diğerinde olduğu kadar memnunuz.
Çeşme Alaçatı turumuzda ulaşım, rehberlik ve otel konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Rehberleriniz çok başarılı, çok eğelendik, güldük.Folklorik turla bu ikinci gezimiz, bu gezidende en az diğerinde olduğu kadar memnunuz.

Arzu03.09.2019

Bence Ege ve İzmir civar bölgelere haftasonu dışında uzun süreli turlar yapılmalı.
Çeşme Alaçatı Ot Festivali turumuz güzel bir turdu. Bence Ege ve İzmir civar bölgelere haftasonu dışında uzun süreli turlar yapılmalı. Rehberimizden çok memnun kaldım. Kendisi her konuda detaylı bilgi vererek en iyi şekilde işini yapmıştır. Yardımcı Rehberede teşekkür ederim.

Rinet03.09.2019

Alaçatı turunda Tur Rehberi ve Operatör Folklorik tur çok başarılıydı.
Alaçatı turunda Tur Rehberi ve Operatör Folklorik tur çok başarılıydı. Otel çok temiz ve iyiydi. Teşekkürler hepinize..

İlkin03.09.2019

Hem eğlenceli, hem bilgilendirici bir tur geçirdik.Önce rehberimize, sonrada bu organizasyon için Folklorik Turizme teşekkürler
Alaçatı Ot Festivali turunda herhangi bir aksilik yaşanmadı. Seçilen otel temiz ve yemekleride lezizdi. Tur Rehberimiz ve yardımcı rehber bölge ile ilgili bilgileri bizimle paylaştılar. Hem eğlenceli, hem bilgilendirici bir tur geçirdik. Önce rehberimize, sonrada bu organizasyon için Folklorik Turizme teşekkürler

Mehmet ve Hande03.09.2019

Beklentilerimizi karşılayan bir turdu
Alaçatı turu güzel başlayıp devam eden ve sonunda malesef biten şahane bir turdu. Rehberlerimize ve emeği geçen herkese teşekkürler. Böyle bir organizasyon yaptığı için Folklorik turizmede ayrıca teşekkür ederiz. Beklentilerimizi karşılayan bir turdu.

Figen03.09.2019

İlk defa Folklorik turla katıldım. Turdan çok memnun kaldım.
İlk defa Folklorik turla katıldım. Turdan çok memnun kaldım. Benim için eğlenceli geçti. Rehberimizin verdiği bilgiler ışığında gezi aynı zamanda kültürel bir geziydi. Folklorik çalışanlarının güleryüzlü olması çok hoştu. Başka turlara katılmayıda düşünüyorum folklorik turizmin.

YORUM YAZ

Benzer Turlar