BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ ve İZMİR KÖYLERİ ALAÇATI TURU

520.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İZMİR -KEMALPAŞA -BONCUKKÖY -BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ -BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -YÖRESEL LEZZETLER -TİRE -İZMİR KÖYLERİ -SLOW FOOD GERMİYAN KÖYÜ -SIĞACIK -KÖYLÜ PAZARI -URLA -ALAÇATI

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : Gecesi Bayındır Çiçek Festivali Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

24:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

2.Gün : İzmir -Kemalpaşa -Nazarköy -Boncukköy -Bayındır Çiçek Festivali Etkinlikleri- Yöresel Lezzetler -Tire

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde İzmir'e yakın mesafede Serbest alacağımız Ege kahvaltısı ardından (ekstra) Bayındır Çiçek Festivali ve İzmir Köyleri turumuzda Bayındır Çiçek Festivali gezimize başlıyoruz. 

İlk gezi noktamız İzmir Köylerinden kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden rengarenk boncuklarla büyüleneceğimiz Nazarköy (Boncukköy) Bizi kem gözlerden koruduğuna inanılan, negatif enerjiye karşı iyi geldiği söylenen el emeği, göz nuru, Köy halkının geçim kaynağı Nazar Boncuğu üretiminin yapıldığı köyümüze uğruyoruz ve boncuk yapımı atölyeleri geziyor ve  yerinde alışveriş imkanı için sizlere mola veriyoruz.  Ardından ;

Bayındır Çiçek Festivali ve Çeşme Köyleri turumuzda Bayındır Çiçek Festivalini izlemek üzere Bayındır  ilçemize hareket ediyoruz.  Burada Rehberimiz aracımızdan inmeden evvel festival kapsamında serbest zamanda yapabileceğiniz aktiviteler  hakkında  sizleri bilgilendiriyor  ve serbest  zaman veriyor.  Festival kapsamında çiçek standlarını gezip bolca fotograflıyoruz. Beğendiğimiz çiçeklerden satın alıyoruz, festival alanında yorulup acıktığınızda hem dinlenip hem de bölgenin yöresel lezzetlerinden tadayım derseniz, yine  Bayındır Çiçek Festivali kapsamında açılan yöresel lezzetlerden oluşan standlardan alabileceğiniz yiyecekleri  açık havada masalarda oturup yiyebilirsiniz. ( Başta keşkek, dolma, gözleme vb. yiyeceklerden tadabilirsiniz.) 

Festival için ayrılan sürenin dolmasıyla aracımızın yanında buluşuyor ve Tire'ye giderken yolumuz üzerinde sağlı sollu onlarca Çiçek seraları arasından ilerlerken dikkatimizi çeken bir seranın önünde mola verip çeşit çeşit çiçeklerin yapım aşamalarını fotoğraflama imkanı buluyoruz.

Ardından bugünkü programımıza Tire ile devam ediyoruz.  İzmir’in keçecilik, nalıncılık, urgancılık, dokumacılık gibi el sanatlarıyla ünlü ilçesi.   "Eski Tire Çarşısı"nı geziyoruz. Ardından serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği 4* Otelimizde.

2019 BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ program detayları daha sonra açıklanacaktır.

3.Gün : İzmir Köyleri- Slow Food Germiyan Köyü - Sığacık -Urla -Malgaca Pazarı -Seferihisar -Sığacık Köylü Pazarı - Alaçatı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve İzmir'in Köylerini  keşfe çıkıyoruz.  Kimi köyler sadece taş evleri, kimisi çöpünü dönüştürmesiyle, kimisi dünyada alternatif turizm akımlarını takip etmesiyle gönlünüzü çalacak ve tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.

Sığacık, kalabalıktan uzak, sakin ve huzurlu ortamıyla bizi hemen kendine bağlıyor Eşsiz güzellikteki koyları ve plajlarının yanı sıra gezilecek tarihi yerleri ve şirin balıkçı lokantaları ile de Seferihisar renkli bir tatil beldesi olarak dikkat çekiyor.  Sığacık Köy pazarında mola veriyoruz. 

Ardından Urla'ya geçiyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri ardından gezi noktamız  Germiyan Köyü geçiyoruz.   

 Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Germiyan Köyü’ne geçiyoruz.  Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü, köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline bir palet boya ve fırça alması ile kabuk değiştirmiş. Renkli duvar resimleriyle bezeli köy sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf molaları veriyoruz.

İçinde kimyasal ürün olmayan, temiz ve adil olarak üretilen Germiyan’a özgü, atalardan kalan onlarca yıllık tohumlar kullanılarak üretilen ürünler bulabilirsiniz. Germiyan’nın imza lezzetleri yörenin adını taşıyan, ekşi maya ile yapılan ve odun ateşinde pişirilen Germiyan Ekmeği ve Kopanisti Peyniri. Köy Kahvesi’nde de adaçayı ve karabaş otu çayı da denenmeli.  

Alışveriş ve fotoğraf molaları ardından son gezi noktamız  Alaçatı'ya geçiyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimizin anlatımları ve fotoğraf molaları ardından İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz.  Normal trafik koşullarında 24:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Bu köyler sadece fotojeniklikleri ile değil, ortaya koydukları duruşla da kalbinizi tekrar tekrar çalacak.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. (Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan )Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım Pansiyon İzmir 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Bayındır Çiçek Festivali Gezisi
 • İzmir Gezisi
 • Nazarköy Gezisi
 • İzmir Köyleri Gezisi
 • Sığacık Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
04.05.2019 - 05.05.2019
Kişi başı fiyat 520
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 420
2-6 Yaş Çocuk 520
0-2 Yaş Bebek 520
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar