Bursa İznik Mudanya Trilye Cumalıkızık Turu

2450.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

BURSA -İZNİK -MUDANYA -TRİLYE -CUMALIKIZIK HAFTASONU GEZİSİ ***GİDİŞ -DÖNÜŞ ULAŞIMLAR, 1 GECE OTEL KONAKLAMALI, REHBERLİK, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR

TURA KATILIN
Yaşlar:

ÖNEMLİ : Turda müsaitlik almadan online satınalma yapmayınız.

Online harici ödemelerde Peşin Fiyatına 4 Taksit imkanı 

 

1.GÜN - İZNİK  - İZNİK GÖLÜ-İZNİK ÇİNİ ATÖLYELERİ -BURSA ŞEHİR TURU –KOZA HANI –İPEK HANI –SAAT KULESİ –ULU CAMİİ –YEŞİL CAMİİ –ETNOĞRAFYA MÜZESİ -YÖRESEL ÜRÜNLER  

Konaklamalı Bursa İznik turu

Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

07:00 : İncirli Alfemo Önü ( Eski Boyner Mağazası Önü )

07.15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

08:00 : İzmit Otogar önü

09:00 : Gebze Çayırova Mcdonalds önü

Sabah saatlerinde buluşma noktalarımızdan sizleri aldıktan sonra Eskihisar üzerinden Arabalı Vapur ile Topçulara geçiyoruz ve Yalova üzerinden tarihte 3 kez başkent olmuş Çini diyarı İznik'e varıyoruz. Tarih boyunca özel bir konuma sahip olan ve birçok tarihsel olaya tanıklık eden İznik'e, evresini saran yaklaşık 5 kmlik surun günümüze ulaşabilen 2 kapısından biri olan İstanbul kapıdan giriyoruz. Bizans döneminden kalan Ayasofya kilisesi kalıntıları ile gezimize başlıyoruz. İznik'in sembolü olan ve ismini minaresindeki eşşiz çinilerinden alan Yeşil Camii, günümüzde İznik müzesi olarak kullanılan Nilüfer Hatun İmareti, Roma döneminden kalan tiyatro ve İznik adıyla bütünleşen çini sanatının yapımı hakkında bilgi almak üzere gideceğimiz çini atölyeleri gezeceğimiz yerlerden bazıları. Çini atölyelerini gezip alışveriş sonrası öğle yemeğimizi Meşhur Köfteci Yusufta alıyoruz.(ektsra) Yemek sonrası İznik Gölüne nazır çaylarımızı yudumlayıp sonra Bursa'ya geçiyoruz. Bursa'da bir şehir turu yaparak Bursa'da Osmanlı tarihine yakından tanıklık etmek için Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin bulunduğu Tophane semtinde ilk molamızı veriyoruz. Ardından Koza Hanı, İpek hanı, Kapalıçarşı, Saat kulesi, Ulu Camii, Yeşil camii ve Külliyesi, Tophaneden Bursa manzara seyri gezileri ardından, kestane şekeri alışverişimizide yapıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Yol üzerinde serbest ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest zaman olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Bursa 3* ve 4* Standardı Otelleri

2.GÜN - CUMALIKIZIK -MİSİ KÖY - YÖRESEL LEZZETLER -MUDANYA - KUMKAYA - KİLİSESİ TRİLYA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, İlk olarak Osmanlılar'ın Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ'ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan " KIZIK " köylerinden CUMALIKIZIK köyü'ne gidiyoruz. Köyde koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve etnografya müzesi'ne misafir oluyoruz. Burası, tarihsel dokusunu iyi koruyabilmiş bir Osmanlı Vakıf Köyü'dür. Köyün girişinde yerel yiyeceklerin satıldığı tezgahlar sizi karşılıyor. Bütün sokaklar arnavut kaldırımı, Uludağ`dan kaynaklanan soğuk suların aktığı organik sokak dokusu, tarihi camisi-hamamı-çınarları, yakın çevredeki kilise kalıntısı ve geleneksel yaşam biçimini tanıma imkanı buluyoruz. Nilüfer çayının üzerine kurulu olan Nefis üzümleri, şırıl şırıl akan deresi, yemyeşil çam ormanları ve koruma altına alınmış, restore edilen eski ahşap evleriyle ünlü Misi Köy’e gidiyoruz. Misi Köy doğa ve tarihin içiçe olduğu muhteşem bir köydür. Misi Köyü evleri Osmanlı mimarisini yansıtmakta ve restorasyonlarla bugüne kadar gelmiş kültürel faaliyetlerin yapılacağı yerlere dönüştürülme projelerine başlanmıştır. Misi Köyü ne ile meşhur derseniz, köy geçim olarak eski zamanlardan beri üzüm yetiştiriciliği ve şarapçılık ile geçinmektedir. Misi Köyü’nün diğer bir geçim kaynaklarından olan ipek böcekçiliğidir. Misi Köy asma yaprağı, şarap, pekmez ve misket üzümü ile tanınmaktadır. Rehberimizin tarihi anlatımları ardından sizleri alışveriş için serbest bırakıyoruz. Ardından Bursa'nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği(ekstra) ardından Mudanya 'ya varıyoruz ve Mudanya'da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz. Bu evlere örnek Mudanya Mütareke Evi Müzesi'ni söyleyebiliriz. Türk- Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalıdır bu yalıyı gezdikten sonra 780 - 797 yılları arasında Bizans imp. Konstantinos Döneminde yapılmış Kumkaya kilisesi'ni geziyoruz. Buradan Mudanya' nın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilye 'ye varıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul'a hareket etmek üzere aracımızın başında toplanıyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Açık büfe veya Set Menü şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest zaman olarak alınacaktır.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

 

Turlarımızda Kademeli fiyat sistemi nevcuttur. Tur tarihi yaklaştıkça fiyat değişmektedir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım ,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • 1 Sabah Kahvaltısı Otelde Açık büfe kahvaltı
 • 1 akşam yemeği Otelde Set Menü veya Açık Büfe,
 • Program dahiinde Bursa Gezisi
 • Program dahilinde Cumalıkızık Gezisi
 • Program Dahilinde Mudanya Gezisi
 • Program Dahilinde Trilye Gezisi
 • Program dahilinde İznik Gezisi
 • Feribot geçiş ücretleri, (İstanbul -Eskihisar -Topçular/ Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Dahil Olmayanlar :

Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler, Öğle yemeği, Otellerdeki minibar harcamaları ve bahşişler,Yolda yapılacak harcamalar, müze giriş ücretleri.

 

Ulaşım Aracı : 

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik MercedesSafir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu TurkuazOtokar- Sultan, Novo minibüs,  
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter  Minübüs ile seyahat edilmektedir. 
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
17.12.2022 - 18.12.2022
Kişi başı fiyat 2450
Single Farkı 735
7-12 Yaş Çocuk 2450
2-6 Yaş Çocuk 2450
0-2 Yaş Bebek 2450
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Meliha Hasanoğlu10.11.2019


Pervin hanımın güzel rehberliğinde çok güzel bir tur du. Pervin hanıma, kaptanımız Ayhan beye, Folklorik tur a, emeği geçen herkese çok teşekkürler. Seve seve herkese tavsiye ederim. Başka turlarda görüşmek üzere.

Sevim Yalcın10.11.2019


Öncelikle şahsım adına folklorik turizime cok teşekkürlerimi sunuyorum güzel anlatımıyla rehperimiz Pervin hanıma ,şoförümüze de ayrıca teşekkür ediyorum cok cok güzel bir hafta sonu gecirdik inşallah baska turlarda tekrar görüsmek dilegiyle

huseyin ismailoglu10.11.2019


Bursa ıznik turuna katıldığım için çok mutluyum herşey mukemmeldi rehberimiz pervin hn ve soforumuz çok doğru seçim otelimiz mukemmeldi boylesine guzel bir tur duzenlediginiz icin oncelikle size ve pervin hn cok teşekkür ederim diğer turlarda gorusmeyi diliyorum

Esra 10.11.2019

Ilk defa Folklorik ile gittim. Emegi gecenlere tesekkurler
İlk defa Folklorik turizm ile turla geziye gittim emeği geçenlere teşekkürler . Özellikle Pervin hanımı tanıdığım İçin çok mutluyum. Bundan sonra 20 kişiyi toplayıp Rehberimiz Pervin hanım esliginde Folklorik turizmi arayıp hop gezmelere Teşekkürler Buda benim yazdığım yorumum teşekkürler herkese memnum oldum hepinizi tanıdığıma tekrar görüşürüz insallah ????

Dilek okcu10.11.2019

Guzel tur
Cok guzel bir turdu hicbir aksilik yasamadik tsk herkese tavsiye ederim

Esra Sahinduran 10.11.2019


İlk defa bu turla geziye gittim emeği geçenlere teşekkürler . Özellikle Pervin hanımı tanıdığım İçin çok mutluyum. Bundan sonra 20 kişiyi toplayıp Pervin hanımı arayıp hop gezmelere Teşekkürler

nilgun Ismailoglu 10.11.2019


Bursa ıznik turumuz mükemmel geçti gerek otel rehber ve şoför seciminiz mukemmeldi bize bu güzel iki günü yasattığınız için çok teşekkür ederiz diğer turlarda görüşmek tek dilegimiz

YORUM YAZ

Benzer Turlar