BURSA İZNİK MUDANYA TRİLYE CUMALIKIZIK TURU

520.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

BURSA -İZNİK -MUDANYA -TRİLYE -CUMALIKIZIK HAFTASONU GEZİSİ ***GİDİŞ -DÖNÜŞ ULAŞIMLAR, 1 GECE OTEL KONAKLAMALI, REHBERLİK, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.GÜN - İZNİK  - İZNİK GÖLÜ-İZNİK ÇİNİ ATÖLYELERİ -BURSA ŞEHİR TURU –KOZA HANI –İPEK HANI –SAAT KULESİ –ULU CAMİİ –YEŞİL CAMİİ –ETNOĞRAFYA MÜZESİ -YÖRESEL ÜRÜNLER  

Konaklamalı Bursa İznik turu

Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

07:00 : İncirli Alfemo Önü ( Eski Boyner Mağazası Önü )

07.15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

08:00 : İzmit Otogar önü

09:00 : Gebze Çayırova Mcdonalds önü

Sabah saatlerinde buluşma noktalarımızdan sizleri aldıktan sonra Eskihisar üzerinden Arabalı Vapur ile Topçulara geçiyoruz ve Yalova üzerinden tarihte 3 kez başkent olmuş Çini diyarı İznik'e varıyoruz. Tarih boyunca özel bir konuma sahip olan ve birçok tarihsel olaya tanıklık eden İznik'e, evresini saran yaklaşık 5 kmlik surun günümüze ulaşabilen 2 kapısından biri olan İstanbul kapıdan giriyoruz. Bizans döneminden kalan Ayasofya kilisesi kalıntıları ile gezimize başlıyoruz. İznik'in sembolü olan ve ismini minaresindeki eşşiz çinilerinden alan Yeşil Camii, günümüzde İznik müzesi olarak kullanılan Nilüfer Hatun İmareti, Roma döneminden kalan tiyatro ve İznik adıyla bütünleşen çini sanatının yapımı hakkında bilgi almak üzere gideceğimiz çini atölyeleri gezeceğimiz yerlerden bazıları. Çini atölyelerini gezip alışveriş sonrası öğle yemeğimizi Meşhur Köfteci Yusufta alıyoruz.(ektsra) Yemek sonrası İznik Gölüne nazır çaylarımızı yudumlayıp sonra Bursa'ya geçiyoruz. Bursa'da bir şehir turu yaparak Bursa'da Osmanlı tarihine yakından tanıklık etmek için Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin bulunduğu Tophane semtinde ilk molamızı veriyoruz. Ardından Koza Hanı, İpek hanı, Kapalıçarşı, Saat kulesi, Ulu Camii, Yeşil camii ve Külliyesi, Tophaneden Bursa manzara seyri gezileri ardından, kestane şekeri alışverişimizide yapıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Yol üzerinde serbest ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest zaman olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Bursa 3* ve 4* Standardı Otelleri

2.GÜN - CUMALIKIZIK -MİSİ KÖY - YÖRESEL LEZZETLER -MUDANYA - KUMKAYA - KİLİSESİ TRİLYA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, İlk olarak Osmanlılar'ın Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ'ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan " KIZIK " köylerinden CUMALIKIZIK köyü'ne gidiyoruz. Köyde koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve etnografya müzesi'ne misafir oluyoruz. Burası, tarihsel dokusunu iyi koruyabilmiş bir Osmanlı Vakıf Köyü'dür. Köyün girişinde yerel yiyeceklerin satıldığı tezgahlar sizi karşılıyor. Bütün sokaklar arnavut kaldırımı, Uludağ`dan kaynaklanan soğuk suların aktığı organik sokak dokusu, tarihi camisi-hamamı-çınarları, yakın çevredeki kilise kalıntısı ve geleneksel yaşam biçimini tanıma imkanı buluyoruz. Nilüfer çayının üzerine kurulu olan Nefis üzümleri, şırıl şırıl akan deresi, yemyeşil çam ormanları ve koruma altına alınmış, restore edilen eski ahşap evleriyle ünlü Misi Köy’e gidiyoruz. Misi Köy doğa ve tarihin içiçe olduğu muhteşem bir köydür. Misi Köyü evleri Osmanlı mimarisini yansıtmakta ve restorasyonlarla bugüne kadar gelmiş kültürel faaliyetlerin yapılacağı yerlere dönüştürülme projelerine başlanmıştır. Misi Köyü ne ile meşhur derseniz, köy geçim olarak eski zamanlardan beri üzüm yetiştiriciliği ve şarapçılık ile geçinmektedir. Misi Köyü’nün diğer bir geçim kaynaklarından olan ipek böcekçiliğidir. Misi Köy asma yaprağı, şarap, pekmez ve misket üzümü ile tanınmaktadır. Rehberimizin tarihi anlatımları ardından sizleri alışveriş için serbest bırakıyoruz. Ardından Bursa'nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği(ekstra) ardından Mudanya 'ya varıyoruz ve Mudanya'da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz. Bu evlere örnek Mudanya Mütareke Evi Müzesi'ni söyleyebiliriz. Türk- Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalıdır bu yalıyı gezdikten sonra 780 - 797 yılları arasında Bizans imp. Konstantinos Döneminde yapılmış Kumkaya kilisesi'ni geziyoruz. Buradan Mudanya' nın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilye 'ye varıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul'a hareket etmek üzere aracımızın başında toplanıyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Açık büfe veya Set Menü şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği : Serbest zaman olarak alınacaktır.
 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım ,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • 1 Sabah Kahvaltısı Otelde Açık büfe kahvaltı
 • 1 akşam yemeği Otelde Set Menü veya Açık Büfe,
 • Programda yer alan Tüm çevre gezileri,
 • Feribot geçiş ücretleri, (İstanbul -Eskihisar -Topçular/ Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Dahil Olmayanlar :

Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler, Öğle yemeği, Otellerdeki minibar harcamaları ve bahşişler,Yolda yapılacak harcamalar, müze giriş ücretleri.

 

Ulaşım Aracı : 

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik MercedesSafir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu TurkuazOtokar- Sultan, Novo minibüs,  
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter  Minübüs ile seyahat edilmektedir. 
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar