EDİRNE İĞNEADA TURU

495.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Selimiye Camii -Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii, Kent Tarihi Müzesi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı, Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane, Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri, Şükrü Paşa Anıtı, Kıyık Tabya Balkan Harbi Müzesi - İğneada sahili -Kıyıköy

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : Cumartesi sabahı Edirne İğneada Turu İstanbul'dan Hareket

06:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

06:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07:00 : Ömür Plaza Önü 

Edirne -Selimiye Camii -Arasta Çarşısı -Karaağaç -Meriç -Ali Paşa Çarşısı

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra keyifli bir yolculukla Edirne'ye varıyoruz . Edirne turumuza İlk olarak  Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile devam edip; Arasta çarşısıÜç Şerefeli ve Eski CamiiKent Tarihi MüzesiBedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip öğle yemek molası sonrası, Karaağaç ve Tren İstasyonuLozan Anıtı ve Müzesi, Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri fotoğraflıyor ve Meriç kıyısında çay molası verip soluklanıyoruz.

Meriç nehrine nazır çay keyfinin ardından , II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane gezimizle turumuza devam ediyoruz. Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliğinide görüp sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam Yemeğimizi bölgenin nezih restaurantlarından birinde alıyoruz. Konaklama Edirne otelimizde.

 

2.Gün : Edirne -İğneada -Erikli ve Mert Gölleri -Dupnisa Mağarası -İstanbul 

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve İğneada'ya kısa bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz. Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada, Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip.

Koruma altındaki 7 gölü , Trakya'nın ormanlarının buluştuğu İğneada cennet bir yerleşim yeridir. İlk olarak İğneada turumuza yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile tura başlıyoruz. 

Dupnisa mağarası Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor. Dupnisa mağarası gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası dünyada sadece beş yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (longoz ormanları) ormanlarına sahip, 671 bitki çeşidini barındıran İğneada birçok ekosisteme ve zengin biyolojik çeşitliliğe sahip İğneada'da koruma altında 7 adet gölden görülmeye müsait Erikli ve Mert gölleri (Erikli, Mert, Hamam, Pedina, Saka, Sülüklü ve Ramana), geziyoruz.

İğneada alüvyal Longoz ormanları başlıbaşına bir doğal zenginlik olan Istıranca nemli ormanlarının bir parçası ve birkaç farklı ekosistemin binlerce yıl içerisinde oluşturduğu, eşi benzeri olmayan bir doğa hazinesidir. 

İğneada zengin bitki örtüsü ve doğasıleziz balıklarıoksijen deposu havası kolay ulaşımı ve güzel pırıl pırıl billur deniziyle Yazın bizlere güzel bir deniz keyfi vadediyor. Tipik Karadeniz sahillerinin aksine yaz aylarında sakin ve dalgasız deniziyle bizleri büyüleyecek olan İğneada favori denize girme tercih yerlerinizden birisi olacak özellikleri barındırıyor. Sadece yaz aylarında değil, dört mevsim görülebilecek güzellikte yeşil doğaya sahip bir yer İğneadaDoğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada'da deniz keyfi için sizleri serbest bırakıyoruz. 

Ardından akşam üzeri Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında bulunan Beğendik Köyü'ne geçiyoruz. Köyün en önemli özelliği derenin hemen karşı kıyısında Bulgar köyü Rezova ile aynı kareye girebilecek kadar yakın olması özellikle sahil kısmında çok net bir şekilde Rezova'yı görebiliyorsunuz.

Ardından Limanköyü gezip, dönüşe geçmeden Limanköy'de fotoğraf molası verdiktan sonra bugünkü Konaklamalı Edirne İğneada turumuzu noktalıyor İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yaklaşık olarak 22:30 -23:00 civarı İstanbul'da oluyoruz.

Başka bir Folklorik Turizm turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım pansiyon Edirne 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Edirne Gezisi
 • İğneada Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
18.05.2019 - 19.05.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
12.10.2019 - 13.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.10.2019 - 27.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 495
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar