ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TRUVA ANTİK KENTİ TURU

495.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Çanakkale Şehitleri Abidesi Seddülbahir Yahya Çavuş Şehitliği ve Anıtı, Kabatepe Müzesi Anzak Koyu – Tören Alanı, Kanlısırt Avustralya Anıtı,57. Alay Şehitliği, Conkbayırı Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı.Kilitbahir Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Morto Koyu, Truva atı, Turgut Reis Tabyası, Aynalı Çarşı,

TURA KATILIN
Yaşlar:

ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER TURU

 

1.Gün : Cumartesi sabahı Çanakkale Şehitlik Turu İstanbul'dan Hareket

06:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

06:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07:00 : Ömür Plaza Önü 

Çanakkale Şehitlikler -Kilitbahir -Seddülbahir Yahya Çavuş Şehitliği -57.Alay Şehitliği -Anzak Koyu -Kabatepe Müzesi -Conkbayırı -Çanakkale Şehitlikleri Abidesi

Buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra Keşan -Tekirdağ- Çanakkale güzergahı üzerinden öğle saatlerinde Eceabat'a varıyoruz .

Rehberimiz eşliğinde binlerce şehit verdiğimiz Gelibolu Şehitlikleri gezmeye başlıyoruz.

Sırasıyla Kilitbahir Seyit OnbaşıŞahindere ŞehitliğiMorto Koyu Çanakkale Şehitleri Abidesi Seddülbahir Yahya Çavuş Şehitliği ve Anıtı, Öğle Yemeği,Kabatepe Müzesi Anzak Koyu - Tören Alanı, Kanlısırt Avustralya Anıtı57. Alay ŞehitliğiConkbayırı Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı gezileri sonrası Şehitlikler tumuzu noktalıyor ve feribotla  Çanakkale merkeze geçiyoruz.

Gezilerimiz sonrası bugünkü Çanakkale Şehitlik turumuzu bitiriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeği otelimizde. 

 

2.Gün : Truva Ören Yeri -Truva Atı -Çanakkale Merkez -Aynalı Çarşı -Çimenlik Kalesi -Nusrat Mayın Gemisi - Troya Müzesi- Türkiye'nin ilk Arkeo-Köyü Tevfikiye 

Sabah otelde alınacak açık büfe kahvaltı ardından Truva Ören Yeri görmek üzere aracımızla otelimizden ayrılıyoruz. Truva AtıTruva efsanesi, 5000 yıllık tarihi surlar, Tiyatro Binası, kazı Evi ve Hisarlık tepesi efsanevi surlar,, Athena TapınağıMegaron Ev kalıntılarıIlios’un kutsal alanıRoma dönemi Hamamı ve Odeon ziyaret ediyoruz (müzekart önerilir).  2019 Troya  yılı kapsamında  yeni  açılan Troya Müzesini ve Türkiye'nin ilk Arkeo- Köyü Tevfikiye Köyünü geziyoruz. 

Ardından Çanakkale merkeze dönüyoruz. Çanakkale merkezde Çimenlik Kalesi ve Nusrat Mayın Gemisi, Çanakkale LimanıÇanakkale tarihi sokaklarında yürüyüş ve Yalı caddesi ve Yalı hanı gezisi yapıyoruz. Tarihi Aynalı Çarşı gezisi ardından serbest zaman.

Cumhuriyet meydanıda Tarihi Top ve Çanakkale şavaşlarındaki önemini Rehberimizden dinliyoruz.  Ardından Çanakkale Çanakkale Merkezdeki Truva Atı hatıra fotoğrafı gezileri sonrası Kordon boyu serbest zaman veriyoruz. Sonrasında dönüş yolumuzda Bigalı Köyü geçiyoruz. Bigalı Köyü'nde Atatürk Evi, sokaklar, yöresel ürün alışverişi yapabilirsiniz. Ardından Gelibolu merkeze geçip Gelibolu Melevihanesi geziyoruz. Sonrasında 

Konaklamalı Çanakkale Şehitlik turumuzu noktalıyoruz. İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 -23:00 civarı İstanbul’da oluyoruz. Başka bir Folklorik Turizm turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım pansiyon Çanakkale 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Çanakkale Şehitlik Gezisi
 • Truva Antik Kenti Gezisi
 • Çanakkale Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
12.10.2019 - 13.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.10.2019 - 27.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar