Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gökçeada Bozcaada Assos Turu

5950.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Gökçeada -Bademli Köyü -Zeytinliköy -Aydıncık Koyu Deniz Keyfi -Tuz Gölü -Çamur Banyosu -Bozcaada -Bozcaada Sokakları -Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet) -Eski Türk Mahallesi (Alaybey mahallesi) -Ayazma Plajı -Bozcaada Kalesi - Serbest Zaman -Kazdağları -Yeşilyurt Köyü -Adatepe Köyü -Assos -Behramkale -Athena Tapınağı - İstanbul

TURA KATILIN
Yaşlar:

 

GÖKÇEADA -BOZCAADA -ASSOS TURU

 

1.Gün : Gecesi Ramazan Bayramı Turu için İstanbul'dan Hareket

22:15 : Bostancı Köprü

22:20 : Yeni Sahra Otobüs durağı

22:25 : Göztepe Köprü

22:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü

23:00 : Ömür Plaza Önü

2.Gün : İstanbul -Gökçeada -Bademli Köyü -Zeytinliköy -Aydıncık Koyu Deniz Keyfi -Tuz Gölü -Çamur Banyosu 

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sizleri aldıktan sonra Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz.

Sabah Saatlerinde Kabatepe iskelede oluyoruz ilk feribot ile rüzgarın ve Güneşin adası Cittaslow ünvanını alan (sakin şehir) Gökçeada'ya geçiyoruz.

Ramazan bayramı Gökçeada Bozcaada Assos turumuza Kirlenmemiş denizi ve bakir toprakları mavi yeşil denizi ile bizi bekleyen Gökçeada karşılıyor.

Sabah Saatlerinde Kabatepe iskelede oluyoruz ilk feribot ile rüzgarın ve Güneşin adası Cittaslow ünvanını alan (sakin şehir) Gökçeada'ya geçiyoruz. İlk olarak serbest alacağımız kahvaltı ardından Gökçeada’nın Koruma altına alınan Rum köylerini gezmeye başlıyoruz. 

İlk olarak koruma altında 5 köyden birisi olan şimdiki adı Eski Bademli eski ismi Gliki olan yüksek bir tepe üzerine kurulu adanın en güzel manzaraya sahip köylerinden biri Eski Bademli Köyünü geziyoruz. Ufak köyde ara sokaklarda dolaşıyor, fotoğraflıyor ve eski sivil mimari Rum evleri, çamaşırhanesi ve Tarihi Çınarı görüyoruz.

Sonrasında Dibek kahvesi ile meşhur köy olan Zeytinliköy’e geçiyoruz. Zeytinli köyde dibek kahvesisakızlı muhallebi tadıyoruz. Zeytinliköyde tarihi Çamaşırhanesi görüp fotoğraflıyoruz, köyün Arnavut kaldırımlı sokaklarını dolaşırken bir birinden şirin köy evlerini fotoğraflıyoruz ve köy hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra köyden ayrılıyoruz.

Zeytinliköy'de meşhur madamın dibek kahvesi tadımı ve sakızlı muhallebi eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Köy meydanında gezintiyle çamaşırhanesi ve eski Rum Evlerini fotoğraflayarak Zeytinliköy gezimizi noktalıyor ve aracımıza biniyoruz.

Ardından Aydıncık Plajına varıyoruz. Aydıncık koyunun hemen yakınında bulunan Tuz gölünde cilde yararlı olan, çamur banyosu yapabilirsiniz. Kokusu her ne kadar hoş olmasa da sonuç yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için çamura bulanmaya değer. Ve deniz keyfi için sizleri serbest bırakıyoruz. Aydıncık plajında gece yolculuğunun da yorgunluğunu atmak için kendimizi adanın temiz sularına bırakıyoruz.  Özellikle Aydıncık koyunda serbest öğle yemeğinde deniz ürünleri veya dağlarda kekikle beslenen koyun ve keçilerin etlerinden yapılan lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz.

Akşamüzeri aracımızın başında toplanıyor. Köy gezileri ve deniz keyfi ardından Gökçeada Turumuzu noktalıyor ve Çanakkale'deki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Çanakkale otelimizde 

 

3.Gün : Bozcaada -Bozcaada Sokakları -Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet) -Eski Türk Mahallesi (Alaybey mahallesi) -Ayazma Plajı -Bozcaada Kalesi - Serbest Zaman

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı ardından ilk Feribot ile Geyikli İskelesinden Bozcaada'ya yaya geçiyoruz. (2018 Yılı Trafik düzenlemeleri gereği yoğun sezonda Midibüs, Minibüs, Otobüs girişine izin verilmemektedir.) Aracımız geçmiyor.

Şirin sokakları ve eski Rum evleriyleüzüm bağlarıylapırıl pırıl deniziyle bizi büyüleyecek olan Bozcaada’nın sokaklarını gezmeye başlıyoruz.  Bozcaada’nın tarihi hakkında bilgi alıyoruz ve sokaklarını geziyoruz. 

Ardından Serbest zamanda isteyenler ; Adanın girintili çıkıntılı koylarını takip ederek gözümüz mavinin tüm tonlarına doyarak Ayazma’ya geçebilir.  Ayazma plajında denize girebilirsiniz. Adaya özgü meze ve balıkları tadabilirsiniz. Çınaraltında kahve keyfi yapabilirsiniz.

Sonrasında Bozcaada iskelede buluşma ardından Geyikli feribotuna binip Bozcaada'dan ayrılıyoruz. Kendi aracımızla Geyikli iskelesinde buluştuktan sonra Çanakkale'deki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Çanakkale otelimizde 

4.Gün : Kazdağları -Yeşilyurt Köyü -Adatepe Köyü -Assos -Behramkale -Athena Tapınağı - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı ardından turumuzun son günü otelimizden çıkış işlemleri yapıyoruz. Kazdağları gezmek üzere otelimizden hareket ediyoruz.

Gezimizin ilk durağı Yeşilyurt Köyü kendi yerel olanakları ve iradesi ile, geleneksel yapı dokusunu koruyan, yepyeni bir turizm merkezi olma özelliğini kazanmış bir köy.

Rehberimizle köy içinde birlikte yapacağımız gezinti sırasında köy hakkında bilgiler alıyoruz ve sonrasında vereceğimiz serbest zamanda  yerel ürünlerden, Keçi Peyniri, Dağ Kekiği, Nar Ekşisi, Köy Salçası, Zeytin ve Zeytinyağ çeşitleri gibi birçok yerel  ürün alabileceğiniz gibi belki ilk kez deneyeceğiniz Otlu dondurmayı burada deneyebilirsiniz. Ayrıca çay bahçesi ve cafelerde çay ve kahve keyfi yapabilirsiniz. 

Gezimizi Yeşilyurt Köyünde sonlandırarak Bir sonraki durağımız Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu  Adatepe köyü. Adatepe Köyünü geziyor .

Ardından Tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarına uğrayıp buranın mitolojik öyküsünü dinliyoruz. Manzaranın güzelliği adeta  bizi büyülüyor. 

Yolumuz üzerinde Zeytinyağı Müzesinde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişimizi yapıyoruz.

Ardından doğayla denizle ve tarihle içiçe olan Assos 'a geçiyoruz. İlk olarak gezimize Assos Behramkale köyü ile devam ediyoruz. Behramkale Köyünde yöreye özgü taş evler arasından geçip Felsefeninde doğduğu ilk yer olarak bilinen eski adı Behramkale olan Assos’ta  Athena Tapınağı’na çıkıyoruz. 

Athena Tapınağı aynı zamanda Aristo’nun felsefe okulunu kurduğu yer.  Edremit Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde Rehberimizin Athena Tapnağı hakkında bilgilerini dinleyip, fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Sonrasında doğayla denizle ve tarihle içiçe olan Assos Limana iniyoruz. 

Assos Antik Limanda vereceğimiz serbest zamanı,  denize nazır serin ege rüzgarları içinizi ferahlatırken  çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlayarak geçirebilirsiniz. Sonrasında 3 günlük Gökçeada -Bozcaada -Assos -Kazdağları turumuzu tamamlıyor ve  İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak normal trafik koşullarından 24:00 -01:30 civarı İstanbul’da oluyoruz.

Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada  ve Bozcaada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

KONAKLAMA :

Çanakkale 3 ve 4* Standardı Otelleri 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Çanakkale 3 ve 4* Standardı Otelleri Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set Menü ve Açık büfe 
 • Program dahilinde Gökçeada Köy Gezileri
 • Aydıncık Plajı Gezisi
 • Feribot Geçiş ücreti (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada- Kabatepe Feribot Geçiş ücretleri)
 • Bozcaada Yaya Feribot Geçiş Ücreti (Gidiş ve Dönüş)
 • Bozcaada Sokakları Gezisi
 • Kazdağları Gezisi
 • Assos Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 Kişilik Mercedes, Safir, Man Otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar