Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günübirlik Edirne Turu

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Selimiye Camii,  Arasta çarşısı, Üç Şerefeli ve Eski Camii,  Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı , Sarayiçi mevkii ve Adalet Kasrı, Balkan Şehitliği, II. Beyazıd Külliyesi ve Şifahane, Karaağaç ve Tren İstasyonu, Lozan Anıtı , Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri,

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU

GRUP TALEPLERİNİZ İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ. 

Edirne Turu için İstanbul'dan Hareket

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)  

07:15 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü 

07:30 : Ömür Plaza Önü

 

Yukarda belirtilen hareket noktalarımızdan sizleri aldıktan sonra Edirne Turumuza keyifli bir yoculukla Şairlerin dizelerine anlam katmış, kitaplara konu olmuş, Osmanlı saltanatına evsahipliği yapmış Türk-Osmanlı târihinde büyük bir yeri olan serhat şehri Edirne , bugün 3 imparatorluğun izlerini taşıyan eşsiz tarih mirasının yanı sıra, kendine özgü doğal ve kültürel zenginlikleriyle, bir şehirden daha fazlasını bekleyen ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim bahşediyor.

Yol üzerinde kahvaltı molası ardından  Edirne turumuza Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ile başlayıp; Arasta çarşısıÜç Şerefeli ve Eski Camii,  Bedesten ve Ali Paşa Çarşısını gezip ,

Sonrasında öğle yemeğimizi Meşhur Tarihi Edirne Ciğeri olarak alıyoruz. Ciğer Menü molası sonrası,  

Sarayiçi mevkii ve Adalet KasrıBalkan ŞehitliğiII. Beyazıd Külliyesi ve ŞifahaneKaraağaç ve Tren İstasyonuLozan Anıtı ve MüzesiTunca ve Meriç Nehirleri ve Köprüleri gezilmesinin ardından serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanda dileyenler Edirne'nin Folklorik öğelerini içeren yöresel kokulu meyve SabunlarıAynalı süpürgesiKavala kurabiyesi, geleneksel Folklorik bebeklerdeva -i misk tatlısıbadem ezmesi ürünlerinden alabilirler.

Sonrasında Edirne turumuz sona eriyor ve İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz. Başka Folklorik Turizm turlarında görüşmek üzere sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz. 

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. (Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan )

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
  • Öğle yemeği (Ciğer Tava menü: Meşhur Tarihi Ciğercilerde Edirne Ciğeri veya Köfte, Salata, Ayran),
  • Program dahilinde tüm çevre gezileri
  • Otopark ve otoban ücretleri
  • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

  • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
  • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
  • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
  • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

   

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar