Gökçeada Turu

3450.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

GÖKÇEADA -DEREKÖY- ESKİ BADEMLİ KÖYÜ -YENİ BADEMLİ KÖYÜ -TEPEKÖY -ZEYTİNLİ KÖYÜ -YILDIZ KOYU -GÖKÇEADA -AYDINCIK KOYU- DENİZ -GÜNEŞ-KUM -YÖRESEL ÜRÜN ALIŞVERİŞİ-KALEKÖY

TURA KATILIN
Yaşlar:

GÖKÇEADA TURU

UĞURLU KOYU DENİZE SIFIR MAVİSU RESORT OTEL KONAKLAMALI 

ÖNEMLİ : Turda müsaitlik almadan online satınalma yapmayınız.

Online harici ödemelerde Peşin Fiyatına 4 Taksit imkanı 

GÖKÇEADA HAKKINDA :

Gökçeada...eski adıyla İMROZ, Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde, yüzölçümü açısından en büyük olanıdır. Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamızDünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarını, kiliselerini taşımışTürk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştirTarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Denize girmek sizin için vazgeçilmezse Gökçeada tam size göre. 

Türkiye’nin en batı noktasında yer alan ve en büyük adası olan Gökçeada, nostaljik evleridoğal yaşamıorganik ürünleri ve alternatif spor olanakları ile son yıllarda önemli bir turizm merkezidir. 2002 yılından bu yana ada içerisinde gerçekleştirilen organik tarım faaliyetleri ile özellikle 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen tarım turizmi uygulamaları sayesinde misafirlerine eşsiz bir doğal ortam sunan Gökçeada, 2011 yılı Haziran ayında almış olduğu Cittaslow unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası olmuştur. Bozulmamış bir doğa, her adımda tarihin en hoş anları ve organik ürünlerle harmanlanmışçok kültürlülüğün ahengini sonuna kadar duyumsayacağınız bir tatil için Gökçeada eşsiz bir seçenektir.

Cittaslow: Yaşamın Kolay Olduğu Kentlerin Uluslararası Ağına GÖKÇEADA' DA DAHİL OLDU

Cittaslow, nüfusu 50.000′nin altındaki kentlerin üye olabildiği, kentlerin kendi gelenek, göreneklerini, yemeklerini, tarihsel kimliklerini korumalarını öngören bir birliktir. Cittaslow felsefesi kentlerin hangi alanlarda güçlü ve zayıf olduklarını analiz etmelerini ve sahip oldukları şartlar çerçevesinde bir strateji geliştirmelerini teşvik etmektedir.

Bir şehrin Cittaslow olması demek o şehrin dokusunun, renginin, müziğinin ve hikayesinin uyum içinde, şehir sakinlerinin ve ziyaret edenlerin zevk alabilecekleri bir hızda yaşanması demektir. Yerel zanaatları, tatları ve sanatları sadece eskilerin hatırlayabildiği kavramlar olmaktan çıkarmak için bunları çocuklarımızla ve misafirleri­mizle paylaşmaktır. Bu hayatın tek amacının bir yerlere yetişmek olmadığını, içinde bulunan andan zevk alınması gerektiğini insanlara hatırlatmaktır.

1.Gün : Cuma Gecesi Haftasonu Gökçeada Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü (Otopark Çıkışı Işıklar Önü)

23:45 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü

24:00 : Ömür Plaza Önü

01:30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu

02:30 : Keşan Otogar Önü

2.Gün : İstanbul -Gökçeada -Uğurlu Koyu Deniz Keyfi -Zeytinliköy -Tepeköy -Dereköy -Deniz -Güneş -Kum Keyfi -Kaleköy

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sizleri aldıktan sonra Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz.

Sabah Saatlerinde Kabatepe iskelede oluyoruz ilk feribot ile rüzgarın ve Güneşin adası Cittaslow ünvanını alan (sakin şehir) Gökçeada'ya geçiyoruz. Otelimize geçmeden yolumuz üzerinde Zeytinli köyde dibek kahvesisakızlı muhallebi tadıyoruz. Sonrasında Türkiye'nin ilk 'Sualtı Milli Parkı'nın bulunduğu Gökçeada'da Yıldız koyuna uğrayıp Kaşkaval burnu Kaya oluşumları fotoğraflıyoruz . Daha sonra Eski Bademli Köyünü geziyor ve otelimize hareket ediyoruz.  

Ardından Adanın en güzel koyuna sahip Uğurlu koyunda deniz kenarındaki otelimize ulaşıyor ve  akşama kadar otelimizin bulunduğu koyda denize giriyoruz. (Odalara yerleşme yoğun sezonda öğlen 12:00-14:00 arasıdır.) Günboyu akşam saatlerine kadar Denize sıfır otelimizin kumsalında deniz, güneş, kumdan faydalanıyoruz.

Akşam üzeri isteyenlerle Dereköy(Bir zamanlar Türkiye'nin en büyük köyü olan 1950 Haneli ) ve Tepeköy’ü geziyoruz. (İstemeyenler otelimizde kalıp deniz keyfine devam edebilirler) Yüksek noktalara konumlanmış Rum Köylerinden en yüksekte olanı adı üstünde Tepeköy. Eski ismi Agridia olan köy, Agridia Yunanca'da küçük tarlalar anlamına geliyor. Köy, volkanik Aya Dimitri tepesinin yamacına kurulmuş. Manzarası çok etkileyici. Tepeköy köy meydanında her sene 15 Ağustos'da gerçekleşen ünlü Meryem Ana Panayırı'na ev sahipliği yapan köy. Gökçeada'da yer alan köylerin hepsinde tarihin izini sürmek mümkün .

Sonrasında akşam yemeğimizi almak üzere otelimize dönüyoruz. Açık büfe Yemek sonrası Otelimizden Türkiye'de en son güneşin battığı noktadan Günbatımını izleme şansı buluyoruz.(Günbatımı saatleri gideceğiniz aya göre değişkenlik gösterdiğinden tam olarak yemek saati ile çakıştığı saatlere denk gelirse günbatımı izlenmiyor)

Ardından akşam yemeği sonrası isteyenlerle adanın en hareketli bölgesi Kaleköy'e gidiyoruz. Burada verilen serbest zaman içinde Sevdiklerinize alışveriş yapabilir sahil boyu yürüyüş yapıp çay bahçelerinde Kafelerde vakit geçirebilirsiniz.  Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gökçeada 'nın güney sahilinde denize sıfır MAVİSU RESORT Otel Bahçe odası konaklama.  

 

3.Gün : Gökçeada -Aydıncık Koyu Deniz Keyfi -Tuz Gölü -Çamur Banyosu -Serbest Zaman

 

Otelimizde  kahvaltımızı yaptıktan sonra öğlene kadar denizden yararlanıyoruz. Sonrasında adanın geri kalan kısmını geziyoruz.  İlk olarak Gökçeada 'nın Sörf Cenneti ve güzel bakir koylarından upuzun kumsalı ve turkuaz deniziyle Aydıncık koyuyla gezimize başlıyoruz . İsteyenler denize girebilir, Tuz Gölünde Çamur banyosu yapabilir. 

Ardından şehir merkezine dönüyoruz. Dileyenler ada kekiği , ekolojik zeytinyağı gibi yerel ürünlerden alabilirler . Daha sonra iskeleye geçiyoruz ve feribot saatimiz geldiğinde feribota binip Gökçeada ile vedalaşıyoruz. Normal trafik koşullarında yaklaşık gece 01.30-02:30 civarı İstanbul'dayız.

Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

Tarihi Rum köyleri gezileri, doğayla baş başa, farklı kültürlerin birleştiği bir Cittaslow adasında, gürültü ve kirlilikten uzak bir tatil geçirmek için GÖKÇEADA tercihlerinizden biri olacak. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

Turlarımızda Kademeli fiyat sistemi nevcuttur. Tur tarihi yaklaştıkça fiyat değişmektedir.

TURUN FARKI :

Tarihi Rum köyleri gezileri, doğayla baş başa, farklı kültürlerin birleştiği bir Cittaslow adasında, gürültü ve kirlilikten uzak bir tatil geçirmek için GÖKÇEADA tercihlerinizden biri olacak. 

Kültür, Doğa ve Deniz keyfi Gökçeada 2 Gün boyunca denize, güneşe, doğasına hayran kalacağınız dinlendirici, sakin mekanları seviyorsanız tam size göre bir tur. Ayrıca Gökçeada 3 günlük tura katılıp denizin tadı damağında kalanlara ayrıca öneriyoruz .Otelimiz denize sıfır Mavisu Resort Oteldir İstediğiniz an odanızda dinlenmeye çekilebilir. İstediğiniz an deniz aktivitelerinden faydalanabilirsiniz. Turunuzu satın alırken merkezdeki otellerdemi deniz kenarında denize sıfır otelmi dikkat etmenizi öneririz.

KONAKLAMA :

Gökçeada Mavisu Resort Otel Bahçe odası : Tüm odalarda oda içerisinde wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma makinası, klima,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Gökçeada'da yer alan bu deniz kenarı oteli şezlong ve şemsiyelerle donatılmış özel bir kumsala sahiptir. Bahçe odalarda konaklanılır. Bahçe içerisinde Odalar geniş ve ferah ve denize yürüyüş mesafesindedir. )

Şehir merkezindeki otellere göre avantajı : Güzel ve tertemiz bir deniz, kendine ait plaj, sakin ve sessizdir. Şezlong ve şemsiye ücretsizdir. İstediğiniz an otelinizde günboyu denize girebilir, istediğiniz an dinlenceye çekilebilirsiniz.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım Pansiyon Denize Sıfır Gökçeada Mavisu Resort Otel Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde açık büfe,
 • Program dahilinde Gökçeada Köy Gezileri
 • Feribot Geçiş ücreti (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada- Kabatepe Feribot Geçiş ücretleri)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
16.06.2023 - 18.06.2023
Kişi başı fiyat 3450
Single Farkı 1000
7-12 Yaş Çocuk 3450
2-6 Yaş Çocuk 3450
0-2 Yaş Bebek 3450
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Seda Poyraz04.09.2019

Teşekkürler Folklorik...
Bu yaz Gökçeada'ya Folklorik'le iki kez gittik. Hafta sonu turu olması nedeniyle süre son derece kısıtlı olsa da Folklorik'in Ada'yı bana göre en iyi bilen tur şirketi olmasının da etkisiyle Ada'yı baştan sona keşfettik. 15 yıldır Gökçeada'ya tur düzenleyerek, son yıllarda popülaritesinin büyük bir hızla arttığı Ada'yı zamanında ilk keşfeden Folklorik'in tur programı, İstanbul'dan hareketten başlayarak neredeyse milimi milimine çok iyi hazırlanmış. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarının bir bölümünü Gökçeada'da geçirmiş biri olarak, Folklorik'le Ada'ya gitmeden önce de Uğurlu Koyu'nda yer alan ve belki abartılı sayılabilecek kadar Türkiye'nin en temiz ve güzel denizine sahip olduğunu düşündüğüm Mavisu Resort Otel'de kalıyorduk. Folklorik'in tercihinin de aynı otelin müstakil odaları olmasından mutluluk duyduk. 1 gece gibi sınırlı görünen bir sürede otelden bol bol denize girebiliyor (varış günü öğleden itibaren, ertesi gün öğleden sonraya kadar) aynı zamanda Ada'nın eski köylerini gezebiliyor, Ada merkezinden başta organik ürünler olmak üzere alışverişinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Profesyonelliğin başarısı... Ada'ya feribotla gidiş nedeniyle ulaşım sıkıntılı olabilir. Ancak doğru planlanması nedeniyle Folklorik'le otele kadar kesintisiz ve rahat bir yolculuk yapmanız, İstanbul-Gökçeada ulaşım süresini kısaltarak, yolculuğu yorucu olmaktan çıkarıyor. Ayrıca Gökçeada turunda şirketin sahibi Fikri Bey'in rehberliği aydınlatıcı, etkileyici ve akılda kalıcı. Önümüzdeki yıl için, her hafta sonu mu gitsek demeye başladık, şimdiden. Ada'nın balıklarla birlikte yüzdüğümüz olağandışı denizi ve köylerindaki otantik atmosfer aklımıza geldikçe bizim için sezonun bitmiş olması üzücü gerçekten. Başta Fikri Bey olmak üzere, eşi sevgili Şebnem Hanım, güler yüzlü kaptanımıza çok teşekkür ediyoruz...

Sinan Oguz31.07.2019

Hiç değişmeyen kalite ve güleryüz.
Gökçeada turuna annemle birlikte katıldık ve çok memnun kaldık, bölgenin en iyi otelinde konaklama imkanı bulduk. Berrak,tertemiz bir deniz ve otel şartları mükemmeldi. Gökçeada'nın tüm köylerini ve doğal güzelliklerini gözlemleme imkanı bulduk,bir kez daha katılacağız mutlaka aynı tura,herkese tavsiye edeceğimiz kusursuz bir organizasyon.

Cihangir Ertekin29.07.2019

Gökçeada Turu
işlerini ciddi ve samimiyetle misafirlerine saygıyla yapıyorlar.Otel tek kelime harika.yurd dışı dahil bu kadar güzel peynirler yemedim.SAKİNLİK,TEMİZ DENİZ VE DOĞA TUTKUNU İSENİZ MAVİ SU RESORT 10 NUMARA FİAT 2 KİŞİ KAHVALTI AKŞAM YEMEĞİ 440 TL.servis otobüsü ve kaptan çok iyi.MUTLAKA BU TURU YAPIN DERİM. yalnız tur sekreteri işini yapıyor ama çok resmi yapıyor.NE SIÇAKLIK NEDE SAMİMİYETİ VAR

Hüseyin Doğan02.08.2018

güzeldi.
güzel bir yolculuktu.

YORUM YAZ

Benzer Turlar