Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günübirlik Göynük Taraklı Çubukgöl Turu

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Taraklı, Yunus Paşa Camii , Etnoğrafya Galerisi, Osmanlı şehir dokusunu oluşturan ve bazıları 3 asırdır ayakta kalmış  sivil mimarinin en güzel örneklerini teşkil eden üç katlı evleri ve Fenerli Ev, Göynük,  Gazi Süleyman Paşa Camii ve hamamı, Akşemsettin Türbesi, Tarihi Hükümet Binası, Çubukgöl  

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK  GÖYNÜK TARAKLI  ÇUBUK TURU 

TUR PROGRAMI:

Programda belirtilen  buluşma noktalarından sabah  sizleri aldıktan sonra   İzmit-Adapazarı-Geyve Üzerinden  yol üzerinde alacağımız Serpme Kahvaltı ardından 2,5-3  saat sonra Eski Adı  “ Dablar” olan ve bugün Reklamlardan  “Mümkünlü” olarak tanıdığımız “TARAKLI” ya varıyoruz.  100’ü aşkın tescil edilmiş ev ve konaklar  ile  Mimarsinan tarafından yaptırılan 493 yıllık Yunus Paşa Camii ile  Bölgenin Turizm  Merkezi olmaya aday  “TARAKLI” yı  gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Sakarya İli Sınırları içindeki en eski Camii olan  Yunus Paşa Camii’ni  gezip Etnoğrafya Galerisine geçiyoruz ve Bir dönem okul olarakta kullanılan Tarihi bir konak olan Galeride Taraklı Evlerinin Karakteristik özelliklerini buluyoruz. Bir sonraki durağımız ise buram buram tarih kokan daracık sokakları dolaşırken Osmanlı şehir dokusunu oluşturan ve bazıları 3 asırdır ayakta kalmış  sivil mimarinin en güzel örneklerini teşkil eden üç katlı evleri ve son olarak  Fenerli Ev’i  fotoğraflayıp  bir sonraki durağımız olan Göynük’e Geçiyoruz. Osmanlının ilk yerleşimlerinden geleneksel mimarisiyle ünlü  Göynük’e varıyoruz.    İlk olarak yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası ise, Göynük’e girdiğimizde gözümüze ilk çarpan yapı  olan  ve 1922 yılında yapılan  Zafer Kulesi ziyaret edeceğimiz ilk  durağımız , Gazi Süleyman Paşa Camii ve hamamıAkşemsettin Türbesi ise bir sonraki durağımız olacak.   Tarihi Hükümet Binası da yine Göynük'te göreceğimiz yerlerden biri, Bakırcı dükkanlarını ve Göynük sokaklarını gezip  Göynük gezimizi noktalıyoruz. Bugünkü son gezi noktamız ise  Doğal Güzelliği ile ve dizi filmlere, sinema filmlerine  ev sahipliği yapması ile  son dönemlerde adından  sıkça söz ettiren ÇUBUK GÖLÜ olacak.  Çubuk  Gölü kıyısında yemyeşil tepeye  Film  çekimi için  kurulan Yel değirmeleri (7 Adet)  ise  Gölün doğal güzelliğine ayrı bir güzellik kattığını görüyoruz. Bugünkü kültür ve doğa turumuzu, gezilerimizi  Çubuk Gölü ile tamamlayarak  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Normal hava ve yol şartlarında  21:00-22:00 gibi İstanbul’da  oluyoruz.

 Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

Tur Ücretine Dahil Olanlar: 

 • Ulaşım,
 • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti,
 • Sabah Serpme Kahvaltı ve sınırsız çay ikramı,
 • Öğle yemeği Yöresel Lezzetler
 • Tüm Çevre Gezileri ,
 • Milli Park Giriş ücretleri,  
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak  meşrubat vb içecekler  , bahşişler ve  diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

   

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Selcen M04.09.2019

Göynük, Taraklı, Çubukgöl turu çok keyif aldığım bir geziydi.
Göynük, Taraklı, Çubukgöl turu çok keyif aldığım bir geziydi. Özellikle Çubukgöl ve yöresel yemekleri beğendim. Rahat bir yolculuk yaptık. Rehberimize ve şöförümüze ve Folklorik turizme teşekkürler..

Elif Y04.09.2019

Göynük, Taraklı, Çubukgöl turunuz oldukça başarılı
Göynük, Taraklı, Çubukgöl turunuz oldukça başarılı ve eğlenceli bir turdu. Diğer turlarınızdan daha eğlenceli ve iyi buldum. Daha farklı yerlerede günübirlik turlarınızı beklemekteyiz. Cumartesi günleri olan organizasyonlarınızdan haberdar olmak isterim.

YORUM YAZ

Benzer Turlar