Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günübirlik İznik Gölyazı Turu

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İZNİK, Senatus Sarayını, Çini Fırınları Kazı Alanı, 2.Murat Hamamı, Süleymanpaşa Medresesi, Lefke kapısı, Ayasofya Camii,  Yeşil Camii, İznik Müzesi, Şeyh Kubbeddin Camii ve Türbesi, Eşrefzade Camii, Roma Tyatrosu ve İstanbul Kapısı GÖLYAZI(APOLLONİA), Uluabat Gölü, Aziz Panteleimon Kilisesi, Gölyazı Kültür Evi, Gölyazı hamamı ,  Faik Bey Konağı,   Eski Rum ve Osmanlı evleri ile bezenmiş sokakları geziyoruz.

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK İZNİK GÖLYAZI TURU 

 

İznik Gölyazı Turu sabah  İstanbul'dan Hareket

07.00 : İncirli Alfemo (Eski Boyner Önü)

07.15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi  Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

 

Sabah hareketle Eskihisar  üzerinden arabalı Vapur ile Topçular iskelesine geçiyor ve Yalova köylerinden birinde yeşillikler içinde Serpme Kavaltımızı alacağımız restauranta geçiyoruz. Kahvaltı ardından Yalova üzerinden İznik'e varıyoruz. 

ilk olarak Hırıstiyanlıgın ilk önemli toplantısı olan Konsül Toplantısının yapıldığı yer olan Senatus Sarayını görüp göl manzarası eşliğinde serbest çay ve kahve molası ile programımıza başlangıç yapıyoruz. Ardından   Çini Fırınları Kazı Alanı2.Murat Hamamı ve İznik’i kültür merkezi yapan medreselerden Süleymanpaşa Medresesini gezip, İznik’in tarihi 4 kapısından biri olan Lefke Kapıyı gezdikten sonra İznik’in meşhur Köftecisi Köfteci Yusuf 'ta  öğle yemeğimizi alıyoruz.Yemek sonrası muhteşem Kültür varlıklarımızın başında gelen İznik'in en önemli tarihi yapısı ve Bizans dönemine ait  Ayasofya Camii olmak üzere, Yeşil Camiiİznik MüzesiŞeyh Kubbeddin Camii ve TürbesiEşrefzade Camiini geziyoruz. Henüz restore edilmemiş  15.000 kişilik Roma Tiyatrosuİstanbul Kapı,  gezileri ardından diğer gezi noktamız;

Antik Bizans Kenti olan Gölyazı(Apollonia) köyüne geçiyoruz. Bugün doğayla içiçe bir gün geçireceğiz. Fotoğrafik açıdan güzel kareler yakalayabileceğiniz bir gün olacak. İlk olarak Uluabat Gölü kıyısına kurulmuş Gölyazı Köyünden turumuza başlıyoruz. Gölyazı'ya girdiğimizde sol tarafınızda göl manzarası, sağ tarafınızda yel değirmeni sizi karşılayacak. Gölyazı Uluabat Gölü Marmara Denizi’nin güneyinde, Bursa’nın yaklaşık 30 km batısında, 13 500 hektar büyüklüğünde tektonik yapılı sığ bir tatlısu gölüdür. Güneyinde Uludağ’ın uzantısı olan tepelerle kuzeyinde düşük rakımlı tepeler uzanır. Gölün batı yakası Manyas’a kadar devam eden geniş verimli ovalara sahiptir. Göl üzerinde en büyüğü Halilbey Adası olmak üzere irili ufaklı dokuz adet ada bulunmaktadır. Gölü besleyen en önemli akarsu, göle güney batıdan dökülen Mustafakemalpaşa Çayıdır. Gölyazı'da 19. yüzyılın yarısında Rum vatandaşlar tarafından inşa edilen, doğu-batı doğrultusunda dikdörtgen planlı, üç neften oluşan bazilikal plana sahip Aziz Panteleimon Kilisesi geziyoruz. Tarihi yapı belediye tarafından restore edilmiş ve kültür merkezi olarak tekrar hizmete açılmıştır. Ardından Gölyazı Kültür Evi geziyoruz. Sonrasında 700 yıllık tarihi geçmişe sahip şimdilerde kafeye dönüşmüş Gölyazı hamamı geziyoruz. Ardından 150 yıldan fazla bir süre tarihe şahitlik etmiş, farklı din ve kültürlere ait hayatlara ev sahipliği yapmış ve bu hayatların anılarını bünyesinde barındıran Faik Bey Konağı diğer gezi noktamız. Uluabat Gölü ve eski Rum ve Osmanlı evleriyle bezenmiş sokaklarını köy evleri gezimiz sonrasında serbest kafelerde çay, kahve molası veriyoruz. Ardından yol üzerinde isteyen olursa mola yerinde Meşhur Kemalpaşa Tatlısı tadıyor ve İstanbul'a dönüşe geçiyoruz ve normal trafik koşullarında 21:30/ 22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz.

Bu Tur Ayrıca Minimum 15 kişilik gruplara istenilen tarihte yapılır. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar: 

 • Ulaşım,

 • Gezi süresince  Rehberlik hizmeti,

 • Sabah Serpme Kahvaltı ve sınırsız çay ikramı

 • Öğle Yemeği Köfte Menü 

 • Feribot geçiş ücretleri,

 • Tüm çevre gezileri,

 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

Öğlen Yemeği  , bahşişler ve  diğer ekstralar. Müze Girişleri

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar