Tokat Amasya Çorum Turu

5950.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ÇORUM -HATTUŞAŞ -YAZILIKAYA -ALACAHÖYÜK -AMASYA-HAZERANLAR KONAĞI -MUMYALAR MÜZESİ-KAYA MEZARLARI -AMASYA KALESİ -ŞEHZADELER MÜZESİ - YÖRESEL LEZZETLER -TOKAT -BALLICA MAĞARASI -MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI -LATİFOĞLU KONAĞI -SAAT KULESİ -MEVLEHİHANE -ESKİ TOKAT EVLERİ -BEY SOKAK -ATATÜRK EVİ -ALİ PAŞA CAMİİ -BEDESTEN -TAŞHAN

TURA KATILIN
Yaşlar:

TOKAT -AMASYA -ÇORUM TURU

 

KARAYOLUYLA

ÖNEMLİ : Turda müsaitlik almadan online satınalma yapmayınız.

Online harici ödemelerde Peşin Fiyatına 4 Taksit imkanı 

1.Gün : Gecesi Galatya Tokat Amasya Çorum Turu için İstanbul'dan Hareket

22:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

23:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (Otopark çıkışı ışıklar önü)

24:30 : İzmit Otogar Önü

2.Gün : İstanbul -Çorum -Hattuşaş -Yazılıkaya -Alacahöyük -Amasya

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sabah saatlerinde Çorum’a varıyoruz. Alacagimiz Yoresel Kahvalti ardindan (ekstra) 3 gunluk Tokat Amasya Corum turumuza basliyoruz.

Anadolu’nun ilk yerleşim yerlerinden olan Hattuşaş’ı gezmeye başlıyoruz. Hatti, Hitit, Frig ve Bizans yerleşimlerine sahne olan Şehre Aşağı Kapı’dan giriş yapıyoruz.

Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı, Büyük Tapınak, Kral Kapısı ve Sarayı, Yer kapı sırasıyla gezeceğimiz yerler arasında. Hattuşaş gezimizi açık hava tapınağı olarak iki odadan oluşan Yazılıkaya ile bitiriyoruz.

Yazılıkaya Kaya Tapınağı (Aşağı Şehir'deki Büyük Tapınağın yaklaşık 1,5 km. kuzeydoğusunda kayalık bir yamaçta yer alır. Şehirdeki tapınak yapılarından farklı olarak burası, her iki kült odası (A ve B Odası) da üstü açık olan ve yüksekliği 12 metreye varan kayalıklarla çevrili bir açık hava tapınağıdır.) buradaki hiyeroglif ve kabartmaları görüp fotoğraflıyor ve Rehberimizden ayrıntılı bilgi aldıktan sonra bölgenin özelliklerini taşıyan hediyelik objeler alabileceğiniz alışveriş için serbest zamanın ardından Aracımıza biniyor ve Alacahöyük’e hareket ediyoruz.

Burada Sfenksli Kapı, Kral Mezarları, Büyük Saray ve Yer Kapı göreceğimiz yerler. Alacahöyük Müzesini de gezdikten sonra Amasya’ya hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Çorum veya Amasya’daki otelimizde.

 

3.Gün : Amasya -Hazeranlar Konağı -Mumyalar Müzesi -Kaya Mezarları -Amasya Kalesi -Şehzadeler Müzesi -Yöresel Lezzetler

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan Şehzadeler kenti Amasya’yı keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Amasya Kalesi ile turumuza başlarken aynı zamanda Kente panoramik bir bakış yapmış oluyoruz.

Ferhat’ın Şirin için deldiği Demir Dağı ve ortasından geçen Yeşilırmak’ı ile inci gibi dizilmiş Yalıboyu Evleri ve Kaya Mezarları ile geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan kadim şehrimiz Amasya ‘yı gezmeye Kaya Mezarları, Darüşşifa (SabuncuoğluTıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi), II.Bayezid Külliyesi, Güneş Saati, Mehmet Paşa Camii, Şirvanlı Camii Gökmedrese, Torumtay Türbesi, Hazeranlar Konağı ile devam ediyor ve

Öğle yemeğinde Amasya ‘nın Yöresel Lezzetlerini tatmadan olmaz diyoruz ve Amasya’nın Yöresel Lezzet durağı tavsiye ediyoruz. Burada Toyga Çorbası, Baklalı Sarma, Etli Bamya, Keşkek, Mantı, Fırında Kuru Fasulye, yağlı/katmer, haşhaşlı cevizli çörek, gibi lezzetlerden tercih edebilirsiniz.

Öğle yemeği sonrası gezimize, Nehir boyu eski tarihi Amasya evleri, Köprüler, Amasya Müzesi, Ferhat Su Kanalı, Camiler, Bedestenler, Medreseler ve son olarak Şehzadeler Müzesi gezimizle bugünkü Amasya tur programımızı tamamlayarak Otelimize dönüyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği Amasya otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Akşam yemek sonrası şehrin şöyle bir gece halini keşfedeyim diyenlere; özellikle Yeşilırmak kıyısındaki Konakların ve Kaya Mezarları ile saat kulesinin gece aydınlatılmış halini görmelerini tavsiye ediyoruz. Konaklama Amasya veya Tokat otelleri.

 

4.Gün : Amasya -Tokat -Ballıca Mağarası -Latifoğlu Konağı -Saat Kulesi -Mevlevihane -Eski Tokat Evleri -Bey Sokak -Atatürk Evi -Alipaşa Camii -Bedesten -Taşhan -İstanbul -

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip konaklama yerimizden ayrılıyoruz ve Tokat’a hareket ediyoruz.

Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğun ardından Pazar İlçesi sınırlarında bulunan Ballıca Mağarası ilk durağımız, Ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. yüksekliğinde olan Ballıca Mağarası, dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri. Bu doğa harikası, henüz ziyarete açılmayan ve keşfedilmemiş bölümleri ile gizemini korumayı sürdürüyor.

Ballıca Mağarası'ndaki oluşumları izlemek, doğal bir müzeyi gezmek gibi. Yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilen Ballıca Mağarası, şimdiye kadar tespit edilen tüm mağara oluşumlarına sahip olmanın yanı sıra, özgün Soğan Sarkıtları ile de uluslararası önem taşıyor.

Mağaranın ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibi. Ballıca Mağarası gezimizin ardından 900 adımda 900 eser açıkhava müzesi konumunda Tokat Merkez’e hareket ediyoruz yine yolumuz üzerinde bulunan 1238 Yılında I. Alaattin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan Kervansaray tamamen kesme taşlardan inşa edilmiş olup, Çeşitli motiflerle bezenmiş görkemli portalinden içeri girdiğinizde avlunun iki yanında revaklar göze çarpmaktadır.

Burada rehberimizden bilgiler edinip fotoğraflarımızı da çekip Tokat Merkeze doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tokat Merkez de ilk durağımız Tokat’ın Meşhur Lezzeti Tokat Kebabını tadabileceğimiz Öğle Yemek molamız olacak. Yemek sonrası gezimize; Latifoğlu Konağı(Ahşap tavanı yaldızlı bitkisel süslemeler ve işçiliğiyle dikkat çeker) Saat Kulesi, Mevlevihane(17.Yüzyıla ait), Eski Tokat Evlerinin bulunduğu Bey sokağı, Atatürk evi, , Ali Paşa Camii, Sulu Sokak, Arastalı Bedesten-Tokat Müzesini geziyor ve programımızın Taşhan(16.Yüzyıl)’da bitiriyoruz burada dileyenler serbest alışverişlerini yaparken dileyenler Taşhan’ın avlusunda kahvelerini yudumlarken dinleniyorlar.

İstanbul'a dönmeden Yöreye özgü Tokat yaprağı, El baskısı yazmalar, Elbiseli bez sucuk, Zile Pekmezi, Kuşburnu marmelat çeşitleri, Bakır vb. öneririz. Serbest zamanımızın bitimiyle birlikte Istanbul’a hareket ediyoruz ve Tahmini 00:02-03:00 civarı İstanbul’a varmış olacağız. Başka bir Folklorik Turizm turunda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Turlarımızda Kademeli fiyat sistemi nevcuttur. Tur tarihi yaklaştıkça fiyat değişmektedir. 

Ayrıca UÇAKLI TOKAT AMASYA TURU için tıkla

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Amasya, Çorum veya Tokat 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Tokat Gezisi
 • Amasya Gezisi
 • Alacahöyük Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
27.06.2023 - 30.06.2023
Kişi başı fiyat 5950
Single Farkı 1785
7-12 Yaş Çocuk 5950
2-6 Yaş Çocuk 5950
0-2 Yaş Bebek 5950
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
13.07.2023 - 16.07.2023
Kişi başı fiyat 5950
Single Farkı 1785
7-12 Yaş Çocuk 5950
2-6 Yaş Çocuk 5950
0-2 Yaş Bebek 5950
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
29.08.2023 - 01.09.2023
Kişi başı fiyat 5950
Single Farkı 1785
7-12 Yaş Çocuk 5950
2-6 Yaş Çocuk 5950
0-2 Yaş Bebek 5950
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.10.2023 - 29.10.2023
Kişi başı fiyat 5950
Single Farkı 1785
7-12 Yaş Çocuk 5950
2-6 Yaş Çocuk 5950
0-2 Yaş Bebek 5950
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Lale T04.09.2019

Olumsuz eleştiri anlamında söylenecek pek birşey yoktu
Herşey çok güzeldi. Olumsuz eleştiri anlamında söylenecek pek birşey yoktu.

Şermin ve Haldun04.09.2019

Şöförün güvenli sürümü için ayrıca teşekkürler.
Tur programı ve Rehberimiz gerçekten iyiydi. Uzun süredir tatile çıkmamıştık. Bize verdikleri bilgiler için teşekkür ederiz. Konaklama yeride güzeldi. Şöförün güvenli sürümü için ayrıca teşekkürler.

YORUM YAZ

Benzer Turlar