Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uçaklı Butik Tunceli Munzur Ovacık Turu

20500.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

TUNCELİ MUNZUR OVACIK TURU

TURA KATILIN
Yaşlar:

TUNCELİ MUNZUR OVACIK TURU

DOĞA, TARİH, KÜLTÜR TURU

 GRUPLARA YAPILIR.

UÇAKLI TUR

 

1.Gün : Elazığ Havalimanı -Harput - Harput Kalesi -Şefik Gül Kültür Evi 

Uçakla Elazığ buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi Elazığ Havalimanında karşılıyoruz. (Yıllık program yapıldığından uçak detayları yakın tarihte iletilecektir.)  Elazığ Havalimanı buluşma ardından aracımızla kısa bir yolculuk sonrası Harput’a hareket ediyoruz. Harput'ta yöresel kahvaltı ardından Harput keşfine başlıyoruz. 4000 Yıllık Tarihe Sahip Harput, birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile nedeni birçok eseri barındıran Harput ta; Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi Ağa, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Şefik Gül Kültür Evi,Tarihi Harput Evlerini görüyoruz. Ardından Harput gezimizi tamamlayıp feribotla Pertek'e geçiyoruz.  Feribot yolculuğumuz sırasında yakınından geçtiğimiz ve baraj gölünün içinde bulunan Pertek kalesini fotoğraflayabilirsiniz. Kısa feribot yolculuğu sonrası Pertek'te Sungur bey ve Çelebi Ağa Camii Rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından konaklayacağımız Tunceli'ye yol alıyoruz. Tunceli'de kısa bir şehir gezisi ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği yerel restaurantta alıyoruz. Konaklama Tunceli otelleri 

2.Gün : Tunceli -Munzur Vadisi -Halbori Gözeleri-Ovacık Munzur Gözeleri  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Munzur Vadisine hareket ediyoruz.  Doğu Anadolu Bölgesi’nin, Tunceli ili sınırları içinde yer alan  ve 1971 yılında milli park ilan edilen Munzur Vadisi Milli Parkı'nın Yüz ölçümü 42.674 hektardır.

Bitki örtüsü bakımından çok zengin olan Munzur Vadisi Milli Parkı florasında 1518 çeşitli bitki tespit edilmiş olup, bunlardan 43 çeşidi Munzur Dağlarına, 227 çeşidi Türkiye’ye özgü endemik türlerden oluşur. Milli parkın her köşesinde eşsiz doğal görünüm barındırmaktadır.

Bugün ki programımıza,  Tunceli halkının inanç merkezlerinin başında yer alan yerlerden Munzur Vadisi Milli Parkı içinde bulunan Ana Fatma ziyareti ile başlıyoruz. Ana fatma Ziyareti sonrası Halbori Gözeleri'ni göreceğiz. 

Kısa fotoğraf molaları ve Rehberimizin anlatımları eşliğinde Ovacık Munzur Gözelerine  varıyoruz. Munzur gözelerinde fotoğraf ve gözelerin ve doğanın keyfini çıkarmak üzere yeterli serebest zamanın ardından  Ovacık ilçe merkezine geçiyoruz  kooperatif satış mağazasından yerel ürünlerden alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından nehir kenarında öğle yemeği alacağımız restorana geçiyoruz. Yemek sonrası  Tunceli Merkeze dönüyor. Tunceli Merkez Cem Evi ziyareti sonrası otelimize geçiyoruz. Kısa dinlenme ve hazırlanma sonrası Yerel Restaurantta Akşam yemeği yerel alacağımız restauranta geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama Tunceli  Merkez 

3.Gün : Tunceli -Pülümür - Erzincan - Girlevik Şelalesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden çıkış yapıyoruz. İlk olarak Munzur nehrinin en büyük kollarından biri olan Kutu Deresi boyunca fotoğraf molaları vererek yolculuğumuza devam ediyor ve Pülümür'e geçiyoruz. Yolumuz üzerinde Çirik Köyüne uğrayıp koç başlı mezar taşları gezisi ve Pir Sultan Abdalın yaşamış olduğu Hacılı Köyü ziyaret ediyoruz. Hacılı Köyü gezisi sonrası öğle yemeği molası veriyoruz.

Ardından Erzincan’ın güneydoğusunda Çağlayan Beldesi’nde bulunan Girlevik Şelalesi, doğal serinliği ve güzelliği ile ünlü Suyun kışın donmasıyla oluşan sarkıtlarda tırmanıcılık, yazın soğuk sularında serinleme imkanı sunan Girlevik (Çağlayan) Şelalesi gezisi ve fotoğraf çekimleri ardından Erzincan merkeze geçiyoruz. Erzincan kısa şehir turu ve Bakırcılar Çarşısı gezisi sonrası serbest zaman. Sonrasında Erzincan Havalimanı hareket ediyor. Erzincan havalimanından uçuşla İstanbul'a geçiyor. Tunceli Munzur Ovacık turumuzu sonlandırıyor ve  farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. Uçak bileti dahil turlarda Uçak bilet artışlarına bağlı olarak fiyatta değişiklik olacaktır. Artışlardan etkilenmemek için erken satınalma öneririz.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak, ( Pegasus veya THY Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti),
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Elazıg Havaalanı başlar, Erzincan havaalanı biter. )
 • 2 Gece Tunceli 4* standardı Otelleri Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe veya Set Menü,
 • Yerel Restaurantta 2 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Elazığ havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
13.07.2024 - 15.07.2024
Kişi başı fiyat 15500
Single Farkı 4650
7-12 Yaş Çocuk 15500
2-6 Yaş Çocuk 15500
0-2 Yaş Bebek 15500
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar