Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Malatya Sivas Divriği Arslantepe Yöresel Lezzetler Turu

4550.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

MALATYA -ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ -ESKİ MALATYA -ULU CAMİİ -KERVANSARAY - TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK CAM TERASI LEVENT VADİSİ -TOHMA KANYONU -GÜNPINAR ŞELALESİ -DİVRİĞİ -GÜRÜN GÖKPINAR GÖLÜ -SİVAS -DİVRİĞİ ULU CAMİİ -DİVRİĞİ KALESİ -GÖK MEDRESE -BURUCİYE MEDRESESİ -SİVAS YÖRESEL LEZZETLER

TURA KATILIN
Yaşlar:

UÇAKLI MALATYA SİVAS DİVRİĞİ YÖRESEL LEZZETLER TURU

 

ARSLANTEPE HOYUGU

UNESCO DUNYA MIRAS LISTESINDE

 

1.Gün : Malatya -Arslantepe Höyüğü - Eski Malatya -Ulu Camii -Kervansaray -Türkiye'nin En Yüksek Cam Terası Levent Vadisi -Tohma Kanyonu -Günpınar Şelalesi -Divriği 

 

Malatya buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi  Malatya Havalimanında karşılıyoruz. Yıllık program yapıldığından uçak detayları yakın tarihte iletilecektir.)

İlk olarak Malatya’nın Yeşili  bol bölgesi  Yeşilyurt’ta alacağımız Köy ürünlerinden oluşan serbest kahvaltı molası ile programımıza  başlıyoruz.   Kahvaltı sonrası Malatya ‘nın en önemli Turistik çekim merkezi olan  ve Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan,  aynı zamanda laik sistemin ilk defa Anadolu’da,  başladığı yer olmasıyla da öne çıkan  Aslantepe Höyüğü’nü  gezeceğiz. M.Ö. 5 bin yıllarından M.S. 11. yüzyıla kadar iskan edilen ve Türkiye’nin en büyük höyüklerinden olan  Malatya  Arslantepe Höyüğü’nü Rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde gezerken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. 

Arslantepe Höyüğü ile tarihin epey gerilerine doğru yapacağımız yolculuğumuzu noktalayıp biraz daha yakın sayılabilecek bir döneme tanık olacağımız Eski Malatya ya geçiyoruz.

Burada ilk olarak;  İran’daki Büyük Selçuklu İmparatorluğu cami mimari geleneğini Anadolu’da temsil eden tek örnek olarak bilinen Malatya  Battalgazi  Ulu Camii geziyoruz. Ulu Camii gezimizin sonrası Anadolunun en büyük kervansaraylarından biri olan  Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’na geçiyoruz.

Rehberimizden kervansaray hakkında gerekli bilgileri aldıktan sonra fotoğraf ve çay, kahve için serbest zamanın ardından Malatya şehir merkezinde Yöresel yemekleri bilinen Restaurantımızda öğle yemeğimizi(ekstra) alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Malatya şehir merkezinde Avrupa’nın en büyük şehir Fotoğrafçılık Müzesini, Gramafon Müzesi ve Şehir Müzesini geziyoruz. Ardından Malatya Şire Pazarında yöresel ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz.

Sonrasında Darende’ye hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Levent Vadisi üzerine kurulan ve Türkiye’nin yerden en yüksek(200 Mt) cam Terasından Levent Vadisini fotoğraflayarak Darende’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Darende’ye vardığımızda hemen  yakınlarındaki  Tohma Kanyonunun kolay olan kısmından ve Tohma  çayı kenarında yapacağımız keyifli ve her yaştan kişinin rahatlıkla yürüyeceği  gezimizin ardından burada fotoğraf,  çay ve kahve molası için serbest zaman veriyoruz. Tohma Kanyonu gezimizin ardından Günpınar Şelalesine geçiyoruz. 

Şelaleyi fotoğraflama ve serbest zaman ardından Divriği'ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Divriği’deki otelimizde. (Uçak saatlerine göre 1. ve 2.gün programı değiştirilebilir.)

 

2.Gün : Sivas -Divriği Ulu Camii -Divriği Kalesi -Konakları -Gökmedrese -Buruciye Medresesi -Sivas Yöresel Lezzetler

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Mengücekoğullarından hükümdar Süleyman Şahoğlu Ahmed Şah tarafından 1228 yılında yaptırılmış Divriği Ulu Cami'yi görüp büyüleneceğiz.

Sonrasında Divriği Kalesi'ni geziyor ve rehberimizden kale hakkında bilgiler alıp Sivas’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 (174 km) saatlik bir yolculuğun ardından ilk olarak hem dinlenmek hem de damaklarımızı Sivas ilimizin yöresel lezzetleriyle şenlendirmek için öğle yemeği alacağımız mekana geçiyoruz.

Burada  yöresel lezzetlerden oluşan bir menüyle karnımızı doyurduktan sonra gezimize Anadolu Selçuklu Medeniyeti'nin önemli eserlerinden biri olan Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Mederese'yi (Sahibiye Medresesi),

Danışmendi dönem eseri olarak kabul edilen Ulu Cami'yi, İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüneyvi tarafından 1271 yılında yaptırılmış olan Çifte Minerali Medrese'yi ve Selçuklu Sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde yapılan muhteşem taç kapısıyla bizi karşılayan 

Buruciye Medresesi’ni gördükten sonra Malatya -Sivas turumuzu tamamlıyor Sivas Havalimanından dönüş uçağımızın saatine kadar Sivas şehir merkezinde alışveriş ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz ve saatimiz yaklaştığında Sivas Havalimanına istanbul’a dönüş için hareket ediyoruz.  Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından Malatya -Sivas turumuzu  noktalıyoruz.  

Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. Uçak bileti dahil turlarda Uçak bilet artışlarına bağlı olarak fiyatta değişiklik olacaktır. Artışlardan etkilenmemek için erken satınalma öneririz. 

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak, ( Pegasus, THY, Onur Air Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti),
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Malatya Havaalanı başlar, Sivas havaalanı biter. )
 • 1 Gece Divriği veya Malatya Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 1 akşam yemeği, (Set menü Yöresel yemekler şeklinde)
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • Malatya Turu
 • Arslantepe Höyüğü turu
 • Sivas Turu
 • Divriği Turu
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısıtüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Malatya havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar