Uçaklı Butik Van Doğubeyazıt İshakpaşa Nemrut Ahlat Turu

8950.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Van - Van Kahvaltısı -Akdamar Adası -Akdamar Kilisesi- Gevaş -Van Kalesi -Van Gölü -Van Kedievi Van -Ağrı -Doğubeyazıt -İshakpaşa Sarayı -Muradiye Şelalesi  Van -Çavuştepe Kalesi- Gevaş -Tatvan -Ahlat -Nemrut Krater Gölü -İstanbul

TURA KATILIN
Yaşlar:

UÇAKLI BUTİK VAN DOĞUBEYAZIT İSHAKPAŞA

NEMRUT AHLAT TURU

 

 

1.Gün :  Van Kahvaltısı - Van -Gevaş -Tatvan -Ahlat -Nemrut Krater Gölü

Türkiye’nin her noktasından buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları 07:00 Uçuşu ile 09:00 Van Ferit Melen Havalimanına iniyoruz. (Yıllık plan yapıldığından Uçuş saatleri değişikliği olursa bildirilecektir.)

Serbest alınacak Yöresel Van Kahvaltısı ( Karakovan Balı, Manda Kaymağı, Van Cacığı, Murtuğa, Kavut,Köy Tereyağı,Van Çöreği,Otlu Peynir,Kavurmalı Yumurta… )ile Van Turumuza başlıyoruz.

Tatvan’a Doğru Hareket Ediyoruz. Tatvan’a vardığımızda bizleri bekleyen minibüslerimize geçerek yaklaşık 15 km'lik bir yolculuk sonunda Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’ne ulaşıyoruz. Üzerinde Sıcak ve soğuk göller, buhar bacaları bulunan aynı zamanda Vangölünün oluşumuna yardımcı olmuş olan Tatvan Nemrut krater Gölünü geziyoruz. Nemrut gezimizin ardından Tatvan’da vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından Türk tarihinin başlangıç noktası olan ve buram buram tarih kokan Ahlat Selçuklu mezarlığı ve eski Ahlat şehri gezisiyle turumuza devam ediyoruz. Burada yüksekliği 4 metreyi aşabilen mezar taşları ve kümbetleri fotoğrafladıktan sonra Van'daki otelimize ulaşıyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün :  Van Kedievi - Muradiye Şelalesi Ağrı -Doğubeyazıt -İshakpaşa Sarayı -

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında bugünkü gezimize Kar beyazı tüyleri, Bir gözü kehribar sarısı diğer gözü deniz mavisi ve cana yakınlığıyla kendini sevdiren Van kedileri için Van Kedievi’ne gidiyoruz. Bu sevimli dosların arasında geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz.

İsmini 4.Muraddan almış olan ve doğasıyla bizleri büyüleyecek olan Muradiye şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Muradiye şelalesinin manzarası karşısında çaylarımızı yudumladıktan sonra Çaldıran ilçemizden geçerek Tendürek sıra dağlarını görüyoruz.

Türkiyenin en büyük dağı ünvanına sahip Ağrı dağı seyir platformunda Ağrı dağını fotoğrafladıktan sonra Doğubeyazıd’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Doğubeyazıdda bulunan son dönem saraylarının en ihtişamlılarından olan İshakpaşa sarayını geziyoruz.

İshakpaşa sarayı gezimizin ardından İrandan gelen ürünlerin satıldığı Doğubeyazıd’ın çarşılarının bulunduğu bölgede serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Van Merkezdeki otelimizde.

 

3.Gün :  Van – Çavuştepe Kalesi - Akdamar Adası -Akdamar Kilisesi- Gevaş -Van Kalesi -Van Gölü - -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Van'ın Gürpınar İlçesi’ne bağlı Çavuştepe Köyü’nde yer almakta olan II. Sarduri tarafından M.Ö. 764-734 tarihleri arasında yaptırılmış olan ve Kurucusuna izafeten kale’yi ziyaret ediyoruz.

Burası bir Urartu yerlerşimi ve Sardur'un şehri anlamında "Sardurihinili" olarak adlandırılmaktadır. Şanslı günümüzdeysek Mehmet Kuşman ile tanışabilirsiniz. (Mehmet Kuşman; Dünya’da Urartu dilini okuyup yazabilen 25 kişi den biri Türkiye’de ise tek kişi.

Diğer 24 kişi Akademisyen iken Mehmet Kuşman’ın bu konuda bir eğitimi yok, 20 yılını vererek tamamen kendi kişisel çabasıyla bu dili çözmüş kendine münhasır biri). Urartu kalesi gezimizin ardından Van Turumuzun en önemli ve dikkat çeken kısmı olan Akdamar adasına geçmek için Gevaş ilçemize ulaşıyoruz.

Buradan yarım saatlik keyifli bir tekne yolculuğunun ardından varacağımız Ermeniler için kutsal olan Hikayesi ve üzerinde açan bembeyaz badem ağaçlarının çiçekleriyle büyüleneceğiniz tarihi Akdamar kilisesi ve Akdamar adası gezimizle turumuza devam ediyoruz.

Akdamar adası gezimizi bitirip Anakaraya geri dönüp Van Merkezde öğlen yemeğimizi alıyor ve ardından Urartulara Yüzlerce Yıl Başkentlik Yapmış. Sarp Bir Kayanın Üstüne Kurulmuş 1.800 Metre Uzunluğu 90m. Yüksekliğiyle ve ihtişamıyla sizleri kendine hayran bırakacak Van Kalesi (Eski Tuşba Şehri) Gezisiyle turumuza devam ediyoruz.

Eski Van evi örnekleri,Van kalesi ve eski tuşba şehri gezimizin ardından Uçak saatimize kadar kalan zamanı değerlendirmek üzere Gümüş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz Gümüş imalatı ve satışı yapılan tesise geçiyoruz.

Uçuş saatimiz yaklaştığında Misafirlerimizi Uğurlamak İçin Van Ferit Melen Havaalanına doğru Yolculuğumuza Devam Ediyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Turlarımızda Kademeli fiyat sistemi nevcuttur. Tur tarihi yaklaştıkça fiyat değişmektedir. Erken satınalma öneririz.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak, (Ekonomi sınıfı uçak bileti ) (Yıllık program yapıldığından uçak detayları tur tarihine yakın iletilmektedir.)
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Van Havaalanı başlar, Van havaalanı biter. )
 • 2 Gece 5* Van Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 2 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Program Dahilinde Van Gezisi
 • Program Dahilinde Nemrut Gezisi
 • Program dahilinde Ahlat Gezisi
 • Program Dahilinde Muradiye Şelalesi Gezisi
 • Van Gölü, Akdamar Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Van Kahvaltısı , Ahtamar adasi tekne turu ve Nemrut dagi ara transfer ucreti, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Van havaalanında karşılar.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.  
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. (Yıllık program yapıldığından uçak detayları tur tarihine yakın iletilmektedir.)
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
16.06.2023 - 18.06.2023
Kişi başı fiyat 8950
Single Farkı 1785
7-12 Yaş Çocuk 8950
2-6 Yaş Çocuk 8950
0-2 Yaş Bebek 8950
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
08.09.2023 - 10.09.2023
Kişi başı fiyat 8950
Single Farkı 1785
7-12 Yaş Çocuk 8950
2-6 Yaş Çocuk 6950
0-2 Yaş Bebek 8950
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

İclal04.09.2019

Rehberlik hizmetleri gayet iyiydi.
Rehberlik hizmetleri gayet iyiydi. Güleryüz ve ilgi hiç eksik olmadı özellikle rehber seçimi çok isabetliydi. Herşey için teşekkürler, bol şanslar.

Hacer K04.09.2019

Her konuda çok memnun kaldım.
Her konuda çok memnun kaldım. Özellikle kaptan ve rehberin tutum ve davranışları çok güzel. Siz bu işi iyi biliyorsunuz

YORUM YAZ

Benzer Turlar