Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

30 Ağustos Gökçeada Turu

8950.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Gökçeada -Uğurlu Koyu Deniz Keyfi -Zeytinliköy -Tepeköy -Dereköy -Aydıncık Koyu Deniz Keyfi -Tuz Gölü -Çamur Banyosu -Kaleköy -Kaleköy'de Eğlence -Hediyelik Alışverişi -

TURA KATILIN
Yaşlar:

30 AĞUSTOS GÖKÇEADA TURU

GÖKCEADA OTEL KONAKLAMALI

SABAH VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

ÖNEMLİ : Turda müsaitlik almadan online satınalma yapmayınız.

Online harici ödemelerde Peşin Fiyatına 4 Taksit imkanı 

 

GÖKÇEADA HAKKINDA :

Gökçeada...eski adıyla İMROZ , Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde,yüzölçümü açısından en büyük olanıdır.Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamız. Dünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarını, kiliselerini taşımış, Türk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştir. Tarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 2011 yılında Cittaslow ağına katılarak yerel kimliğini ve özelliklerini koruyan kentler birliği üyesidir Gökçeada.. Türkiye’nin en batı noktasında yer alan ve en büyük adası olan Gökçeada, nostaljik evleri, doğal yaşamı, organik ürünleri ve alternatif spor olanakları ile son yıllarda önemli bir turizm merkezidir. 2002 yılından bu yana ada içerisinde gerçekleştirilen organik tarım faaliyetleri ile özellikle 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen tarım turizmi uygulamaları sayesinde misafirlerine eşsiz bir doğal ortam sunan Gökçeada, 2011 yılı Haziran ayında almış olduğu Cittaslow unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası olmuştur. Bozulmamış bir doğa, her adımda tarihin en hoş anları ve organik ürünlerle harmanlanmış, çok kültürlülüğün ahengini sonuna kadar duyumsayacağınız bir tatil için Gökçeada eşsiz bir seçenektir.

1.Gün : 29 Ağustos Gecesi Gökçeada Turu için İstanbul'dan Hareket

23:00 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü (Otopark Çıkışı Işıklar Önü)

23:15 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü

23:30 : Ömür Plaza Önü

01:30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu

02:30 : Keşan Otogar Önü

2.Gün : 30 Ağustos İstanbul -Gökçeada -Uğurlu Koyu Deniz Keyfi -Zeytinliköy -Tepeköy -Dereköy -Deniz -Güneş -Kum Keyfi

İstanbul'dan belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sizleri aldıktan sonra Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz.

30 Ağustos bayramı Gökçeada turumuza İlk vapurla kirlenmemiş denizi ve bakir toprakları mavi yeşil denizi ile bizi bekleyen Gökçeada’ya varıyoruz.

İlk olarak serbest alacağımız kahvaltı ardından Gökçeada’nın Koruma altına alınan Rum köylerini gezmeye başlıyoruz. Dibek kahvesi ile meşhur köy olan Zeytinliköy’e geçiyoruz.

Zeytinliköyde tarihi Çamaşırhanesi görüp fotoğraflıyoruz, köyün Arnavut kaldırımlı sokaklarını dolaşırken bir birinden şirin köy evlerini fotoğraflıyoruz ve köy hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra köyden ayrılıyoruz. Zeytinliköy'de meşhur madamın dibek kahvesi tadımı ve sakızlı muhallebi eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Köy meydanında gezintiyle çamaşırhanesi ve eski Rum Evlerini fotoğraflayarak Zeytinliköy gezimizi noktalıyor ve aracımıza biniyoruz.

Ardından Uğurlu Koyu mevkiinde Deniz kenarındaki otelimizin plajında gece yolculuğunun da yorgunluğunu atmak için kendimizi adanın temiz sularına bırakıyoruz. Tüm gün deniz ve güneşten faydalanıyoruz.

Akşamüzeri isteyen misafirlerimizle birlikte İlk olarak bir zamanlar Türkiye’nin en büyük köyü olan (Dereköy eskiden 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü iken şimdilerde evlerin bir çoğu yıkılmış durumda) Dereköy’ü geziyoruz.

Çamaşırhanesi, evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, Zamana karşı direnen evleri kiliseleri ile Dereköy gezimizi tamamlayıp bir sonraki köye yani Adına yakışır bir şekilde tepeye kurulan Tepeköyü geziyoruz.

Rumların hala yoğun olarak yaşamakta olduğu bir köy burası. Tepeköy dar sokakları ve şarabı ile ünlü. Ev şarapları satın alabilirsiniz. Köy gezileri ardından otelimize dönüp Açık Büfe olarak akşam yemeğimizi alıyoruz. Gökçeada Otelleri

3.Gün : 31 Ağustos Gökçeada -Aydıncık Koyu Deniz Keyfi -Tuz Gölü -Çamur Banyosu -Kaleköy -Kaleköy'de Eğlence -Hediyelik Alışverişi -Serbest Zaman

Sabah denize sıfır otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından isteyen misafirlerimizle meşhur Aydıncık (Kefaloz ) Plajına gidiyoruz.

İstemeyen misafirlerimiz otelde günboyu denize girebilirsiniz. Güneşlenebilirsiniz, kum banyosu yapabilirsiniz.

İsterseniz odanızda dinlenebilir veya deniz kenarındaki kafede dinlenebilirsiniz.

İsteyenler ile kısa bir yolculuktan sonra Aydıncık Plajına varıyoruz. Özellikle Aydıncık koyunda serbest öğle yemeğinde deniz ürünleri veya dağlarda kekikle beslenen koyun ve keçilerin etlerinden yapılan lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz.

Aydıncık koyunun hemen yakınında bulunan Tuz gölünde cilde yararlı olan, çamur banyosu yapabilirsiniz. Kokusu her ne kadar hoş olmasa da sonuç yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için çamura bulanmaya değer.

Ardından otelimize geliyor ve Akşam yemeğimizi otelimizde Açık Büfe olarak alıyoruz.

Akşam yemeği ardından isteyenleri Kaleköye götürüyoruz. Kaleköy Gökçeada'nın en hareketli bölgesi.

Burada vereceğimiz serbest zamanda yakınlarınız için hediyelik ürünler alabileceğiniz gibi cafe ve çay bahçelerinde oturup çay kahve keyfi yapabilir veya dondurma yerken sahil boyu gezinti yapabilirsiniz.

Size verdiğimiz serbest zamanın sonunda aracımızın yanında buluşup otelimize geçiyoruz. Gökçeada  Otelleri

4.Gün : 01 Eylül Gökçeada -Gün boyu Deniz Keyfi -Serbest Zaman

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından serbest zaman. Denize Sıfır otelimizde gün boyu deniz imkanlarından faydalanabilirsiniz.

5.Gün : 02 Eylül Gökçeada -Uğurlu Koyu -Deniz -Güneş keyfi -İstanbul

Bugün  Gökçeada turumuzda Gökçeada'da son günümüz, Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından öğlene kadar deniz imkanlarından faydalanıyoruz. ( Feribot yoğunluğuna bağlı olarak otelden ayrılma saatimiz değişebilir)

Şehir merkezinden geçerken vapur saatinin uygunluğuna göre Gökçeada merkezde Alışveriş için sizleri burada serbest bırakıyoruz; dileyenler ada kekiği, organik sertifikalı süt ürünleri, ekolojik zeytinyağı, salça, keçi sütlü sabunlar, zeytin, peynir, et ürünleri, bademli kurabiye, adaya özgü ev reçelleri gibi yerel ürünlerden alabilirler.

Daha sonra iskeleye geçiyoruz ve feribot saatimiz geldiğinde feribota binip 30 Ağustos Gökçeada turumuzu noktalıyoruz. Normal trafik koşullarında gece 24.00-00:30 civarı İstanbul'dayız. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

TURUN FARKI :

Kültür, Doğa ve Deniz keyfi Gökçeada 4 Gün boyunca denize, güneşe, doğasına hayran kalacağınız dinlendirici, sakin mekanları seviyorsanız tam size göre bir tur. Gökçeada 2 günlük tura katılıp denizin tadı damağında kalanlara ayrıca öneriyoruz .Otelimiz denize sıfır Mavisu Resort Oteldir İstediğiniz an odanızda dinlenmeye çekilebilir. İstediğiniz an deniz aktivitelerinden faydalanabilirsiniz. Turunuzu satın alırken merkezdeki otellerdemi deniz kenarında denize sıfır otelmi dikkat etmenizi öneririz.

KONAKLAMA :

Gökçeada Otel Bahçe odası : Tüm odalarda oda içerisinde wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma makinası, klima,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Gökçeada'da yer alan bu deniz kenarı oteli şezlong ve şemsiyelerle donatılmış özel bir kumsala sahiptir. Bahçe odalarda konaklanılır. Bahçe içerisinde Odalar geniş ve ferah ve denize yürüyüş mesafesindedir. )

Şehir merkezindeki otellere göre avantajı : Güzel ve tertemiz bir deniz, kendine ait plaj, sakin ve sessizdir. Şezlong ve şemsiye ücretsizdir. İstediğiniz an otelinizde günboyu denize girebilir, istediğiniz an dinlenceye çekilebilirsiniz.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 3 gece Yarım Pansiyon Gökçeada Otelleri Konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 3 akşam yemeği otelde açık büfe,
 • Program dahilinde Gökçeada Köy Gezileri
 • Feribot Geçiş ücreti (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada- Kabatepe Feribot Geçiş ücretleri)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Seda P04.09.2019

Mutevazilik ve kalite Folklorik turda
Başta işin tüm detaylarıyla ilgilenen sahipleri, rehberleri ve kaptanlarıyla, turizm gibi son derece zor olan hizmet sektöründeki beklentileri başarıyla karşılıyorlar. Profesyonellik ve kurumsallığın doğru ama biraz da kar amacının ön planda olduğunu hissettiren yaklaşım Folklorik'te söz konusu değil. Yani profesyonellik ve kurumsallık son derece mütevazı bir tarzda gerçekleştiriliyor. Alınan hizmet karşılığında tur fiyatları çok uygun. Kendileriyle yüz yüze tanışmadan, fiyatın makul olmasına rağmen indirim talebim olmuştu. Sonraki turlarda indirim talep etmeyi hiç düşünmedim. Şüphesiz özellikle turizm sektöründe güven faktörü önemli. Çok sayıda turuna katıldığım ve memnun kaldığım, hatta bazı turlarına birkaç kez gittiğim Folklorik'i tavsiye ediyorum. Bu tavsiyede, sahiplerinin mutevazı ve doğal olmalarının önemli payı var. Folklorik'le kendinizi konforlu koşullarda bireysel seyahat ediyor gibi hissediyorsunuz. Aslında her şey kontrol altında! ancak bunu hissetmiyorsunuz. Şirket sahipleri her zaman her yerdeler ama aynı zamanda yok gibiler. Onların dingin, telaşsız, samimi duruşları; kimi zaman coşkulu, bazen sakin ama her durumda huzurlu, uyumlu ve eğlenceli bir tatili de olanaklı kılıyor. Bu arada araçların önceden bildirilen gidiş-dönüş saatlerine uymaları; otel, yöresel konak vb seçilen tesislerin kalitesi, tur programlarının özgün rotaları kapsaması gibi nedenler, Folklorik'e tam not vermemi sağlıyor. Birinci önceliğim ise mutevazılık. İyi ki varsınız, hep böyle kalın...

Sinan Oğuz01.09.2019

Gökçeada'nın güzelliğini herkes görmeli
1 ay önce Folklorik ile yine Gökçeada turuna katılmıştık,çok memnun kaldığımız için tekrar gelmek istedik ve doğru karar verdiğimizi bir kez daha gördük. Muhteşem tabiatıyla,köyleriyle,deniziyle ve bölgenin en iyi otelinde konaklanmasıyla bu tur kusursuz,tekrar geleceğiz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar