Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uçaklı Kapadokya Turu

6950.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ÜRGÜP PERİ BACALARI -GÖREME - ÜÇGÜZELLER - UÇHİSAR KALESİ -DERVENT VADİSİ -KAPADOKYA ŞARAP FABRİKALARI -SELİME MANASTIRI-PAŞABAĞLAR - ZELVE - AVANOS-KIZILÇUKUR- DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ- TUZ GÖLÜ- ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYELERİ -IHLARA VADİSİ - - ONYX ATÖLYELERİ -HACIBEKTAŞ

TURA KATILIN
Yaşlar:

UÇAKLI KAPADOKYA TURU

1.Gün : Kapadokya -Göreme Açıkhava Müzesi -Çavuşin -Paşabağları -Dervent Vadisi -Avanos -Ürgüp Peribacaları -Şarap Fabrikası -Uçhisar Kalesi -Çanak Atölyesi -Güvercinlik Vadisi -Kızılvadi -Onyx Atölyeleri

 

Siz değerli misafirlerimizle saat… ‘da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı sefer sayılı uçuşu ile Kayseri’ye hareket ediyoruz. (Yıllık programlar yapıldığından uçak uçuş saatlerinde değişiklik olabilir)

Kayseri varışın ardından bizleri bekleyen tur aracımız ve rehberimiz ile buluşarak Kapadokya turumuza başlıyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından aracımızla Kapadokya Turumuza Hıristiyanlığın gelişmesinde çok önemli rol oynayan ve 1985 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Volkanik tüften oluşmuş ilgi çekici manzara yapısı ile Göreme Acık Hava Müzesi oluyor. 

Göreme Açık Hava Müzesi'nde küçüklü büyüklü çok sayıda kilise ile keşiş yemekhaneleri, mezar odaları, kiler ve mahzenleri ile Kayalara oyulmuş Kiliseleri ile  Şapelleri ile ilginç bulacağınız bu yerleri Rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. 

Çavuşin köyüne geçip eski yerleşim evlerini kaya kütlelerinde görüyoruz. Bölgenin en önemli kiliselerinden Vaftizci Yahya Kilisesini geziyoruz.  St. Jean- Baptiste Kilisesinide gezip Paşabağı veya Keşişler Vadisi diye adlandırılan küçük vadide iki ve üç başlık taşıyan birleşik peribacaları göreceğiz.

Bu bölge aslında peribacalarının oluşumunu izleyebileceğiniz küçük bir müze gibidir.  Paşabağı gezimizi bitirip Avanos'ta Öğle yemeğimizi alıyor ve ayakla döndürülen tezgah üzerindeki çamurun maharetle şekillendirilmesini izlediğimiz Çanak-Çömlek Atölyesi gezimizin ardından Peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Dervent vadisi ve Ürgüp Peri Bacalarını gezip fotoğraflıyoruz. 

Bir sonraki durağımız olan Uçhisar Kalesi,  bölgenin panoramik seyir noktasıdır. Burada rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde güzellikleri fotoğraflıyoruz . Kızılvadide şarap eşliğinde günbatımını izleyerek Kapadokya gezimizin ilk gününü noktalıyoruz. Akşam istenilirse semazenlerin  ve neyin büyülü sesi eşliğinde Sema gösterisi (ekstra) izlemeye gidilebilir. Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya otelimizde.

 

3.Gün : Kapadokya -Ürgüp Şarap Fabrikası -Asmalı Konak -Mustafaşa ( Sinasos ) -Sarıhan Kervansarayı -Hacıbektaş

İsteyenler sabah kahvaltıdan önce Balon turu yapabilirler. (Rezervasyon gerekmektedir. Sabah 05:00de başlayıp saat 08:00de otele dönüş şeklinde Balon turu programı bitmektedir. Ekstra 250.-TL)

Normal programımız Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından ilk olarak gezi noktamız bizi zengin taş işçiliğiyle büyüleyecek Mustafapaşa ( Sinasos ) . Burada Eski Rum  evleri hakkında Rehberimizden bilgiler alıp, köyü geziyor,  Sinasos meydanında dinlenme molası veriyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Daha sonra Kapadokya yöresinin meşhur şaraplarından tatmak üzere Ürgüp’e geliyor . Ürgüp’te Asmalı Konak geziyor, Turasan Şarap Fabrikasına gidiyoruz ve yöre şaraplarından tadıyoruz. 

Şarap üretimi hakkında bilgilendirmenin ardından sevdiklerimize ve kendimize Kapadokya Şaraplarından alıp gezimizin kalan kısmına devam ediyoruz.

Bir  sonraki durağımız ve turumuzu noktalayacağımız yer olan Hacıbektaş ilçesine geçiyoruz.

İlk olarak Hacıbektaş müzesini geziyor ve Hacıbektaş Kültürü, Felsefesi hakkında bilgiler ediniyoruz. Otelimize dönüp akşam yemeğine kadar otelimizde dinleniyoruz.

Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra Kapadokya'nın simgesi haline gelen ve eğlence denince vazgeçilemeyen  Türk Gecesinde hep beraber eğleniyoruz.( ekstra)

 

4.Gün : Göreme -Derinkuyu Yeraltı Şehri -Ihlara Vadisi -Narlıgöl -Tuz Gölü -İstanbul -

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve eşyalarımızı aracımıza yerleştiriyor Kapadokya turumuzun son gezi gününde kalan yerleri gezmeye başlıyoruz.

Kapadokya gezimize akılalmaz doğal havalandırma sisteminden dolayı görenleri hayretler içinde bırakan Derinkuyu Yeraltı Şehri gezisi ile başlıyoruz. Derinkuyu Yer altı şehri gezisi ardından Ihlara vadisine geçiyoruz.

Ardından Kayseri'ye hareket ediyoruz. Kayseri yöresel lezzetler eşliğinde öğle yemek molası veriyoruz. Ardından Kayseri şehir içi gezimizi yapıyoruz.

Kayseri Saat Kulesi, Cumhuriyet Meydanı, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisi Hunat Hatun Medresesi, Döner Kümbeti görüyoruz. Ardından Kayseri şehir turunu tamamlayıp Kayseri Çarşısında alışveriş için serbest zaman sonrası Havalimanına Rehberimizle vedalaşıp İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  

Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Uçak Bileti (Ekonomi sınıfı )
 • Bölgedeki Ara Ulaşımlar
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Kapadokya 3 ve 4* standardı veya Cave Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Kapadokya Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Kayseri havaalanında karşılar.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.  
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Necmiye ve Şermin04.09.2019

Tekrar görüşücez inşallah.
Kapadokya herkesin görmesi gereken, ama bizim yeni gidebildiğimiz bir yer. Folklorik firmasını seçmemiz iyi olmuş.Herşey için teşekkür ederiz. Tekrar görüşücez inşallah.

Buse ve Nergis04.09.2019

Tesadüfen sizi bir arkadaşımız tavsiye etti.
Tesadüfen sizi bir arkadaşımız tavsiye etti. Kapadokya havası, atmosferi, konakladığımız yer, turdaki arkadaşlıklarımız herşey mükemmeldi.

Hakan ve Selda04.09.2019

Kapadokya çok güzeldi. Bir kere daha sizlerle farklı bir turunuza katılmak isterim.
Merhaba, öncelikle Rehberimize, kaptanımıza teşekkür ederiz. Tur boyunca her konuda bize yardımcı oldular. Tur planında değişiklik yapılmadı.Kapadokya çok güzeldi. Bir kere daha sizlerle farklı bir turunuza katılmak isterim.

Selçuk ve Hale 04.09.2019

Bize taahhüt edilen herşeyin gerçekleşmesi memnuniyetimi artırdı.
Bize taahhüt edilen herşeyin gerçekleşmesi memnuniyetimi hiçbir zaman kaybettirmedi. Zamanlama konusunda aksama olmamasıda cabası. Odada pek vakit geçirmesemde otel orta dereceli.Yemeklerde gidilen yerin itinalı olması konusunda mekan sahipleri uyarılabilir. Rehberin iyi olması turun iyi geçmesinde en önemli etken.Rehberimize gösterdiği özen ve ilgi için teşekkür ederiz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar