Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yılbaşı Butik Batum Turu

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

YILBAŞI BUTİK DOĞU KARADENİZ -BATUM TURU AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL KONAKLAMA ***** 3 GECE BATUM 5* STANDARDI OTEL KONAKLAMALI*****  

TURA KATILIN
Yaşlar:

YILBAŞI BUTİK DOĞU KARADENİZ -BATUM TURU

AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL KONAKLAMA

YILBAŞI TATİLİ, YILBAŞI TURLARI  

BUTİK TUR 

GRUPLARA YAPILIR.

BUTİK YILBAŞI DOĞU KARADENİZ BATUM TURU 

***** 3 GECE BATUM 5* STANDARDI OTEL KONAKLAMALI*****  

 

*** TRABZONDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 3 GECE BATUM KONAKLAMA, 3 KAHVALTI, 3 AKŞAM YEMEĞİ, BATUM TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

 

1.Gün : Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Trabzon- Batum

 

Türkiye’nin her noktasından buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları 09:45 Uçuşu ile 11:30 civarı Trabzon'a iniyoruz.

Siz değerli misafirlerimizle saat 11.00 – 12.00 arasında Trabzon Havalimanında buluşuyor, rehberimizin vereceği bilgilerin ışığında Karadeniz Sahil yolunu takiben Gürcistan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Rize – Arhavi ve Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Gürcistan Batum turumuza St. Aziz Andrew ve Gonia Hisarını görerek başlıyoruz.

Tur boyunca kullanacağımız yerel para birimi olan Larilerimizi alıyor, gezimize Keda ile devam ediyoruz. Gürcistan’ın en yüksek şelalelerinden olan Malunseti Şelalesini fotoğraflıyor, Adjara Bölgesindeki bağlarda yetişen üzümlerden üretilen Ojaleshi, Chkhaveri Yerel Şaraplarının tadına bakacağımız KTW Keda Şarap Fabrikasını geziyoruz.

Keda turumuzu tamamlıyor otelimize yerleşiyoruz. Odalarımızda dinlendikten sonra rehberimizin yönlendirmesiyle akşam yemeğimizi alıyor, Batum sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Konaklama 5* HOTEL / BATUM

 

2.Gün : Tam Gün Batum Şehir Turu

Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında şehir turu için son hazırlarımızı tamamlıyoruz. Uzun uzadıya uzanan sahilleri, Eski Rus yapıları, doğudan batıya uzanan ticaret yolları ve yüz yıllara meydan okuyan tarihi değerleriyle keşfedilmeyi bekleyen Batum’u gezmeye başlıyoruz.

Şehir turumuza ilk olarak şehir kuşbakışı izleyeceğimiz Anio Tepesine Teleferik ile çıkarak başlıyoruz. Şehirde gezeceğimiz noktaları rehberimizin anlatımı ile izliyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra 1893 Çarlık Döneminde inşa edilen Virgin Mary Kilisesi ile turumuza devam ediyoruz.

Neo-Gotik tarzda inşa edilmiş 3 kubbeli Virgin Mary Kilisesinin gezilmesi sonrasında, , 130 mt yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Neptün Meydanındaki Poseidon Heykeli ve Drama Binası, Memed Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saati, Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykelinin bulunduğu Avrupa Meydanı, St. Nicolas ve Apostolik Kilisesi, 5700 m2 alanı kapsayan Piazza Meydanı, Batum’daki tek aktif camimiz Orta Camii ve Fener Kulesini gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeğini serbest olarak aldıktan sonra, Kurban Said’in başyapıtı Ali ve Nino’nun aşkını anlatan heykeli izliyor, su gösterileri sonrasında otelimize gidiyoruz. Konaklama 5* HOTEL / BATUM

 

3.Gün : Batum -Yılbaşı Eğlenceleri

 

Geç kahvaltının ardından Batum şehir merkezinde; Eski Rus yapıları arasındaki yürüyüşümüzün sonunda serbest zaman veriyoruz. Akşamki eğlenceler için otelimizde dinlenmenin ardından 2019 yılbaşı kutlamaları için rehberimiz tarafından ilginize göre yönlendirme ve bilgilendirme yapılacaktır.

Belirlenen saatte otelimizin lobisinde buluşuyor, 2019 Yılbaşı Hoş geldin partileri için Batum Bulvarda organize edilen havai fişek, konser ve görsel aktivitelerle gece geç saatlere kadar eğleniyoruz. Konaklama 5* HOTEL / BATUM

4.Gün : Geç Kahvaltı sonrası  -Trabzon -Çay Fabrikası -Trabzon Uçuş -İstanbul

Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından Türkiye’ye dönüş için araçtaki yerlerimizi alıyoruz. Sarp Sınır Kapısındaki işlemlerimizin ardından Çay Fabrikası ve Sürmene Bıçakçısında vereceğimiz molaların sonrasında sizleri Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz. 

Pegasus Havayolları 20:05 Uçuşuyla Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından Yılbaşı Doğu Karadeniz Batum turumuzu noktalıyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

NOT : Sümela Manastırı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon, dağ yamacından kaya düşme tehlikesinin ortadan kaldırılması nedeniyle 2015 – 2019 tarihleri arasında 4 yıl süre ile geçici kapatılmıştır.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açıktır. Farklı illerden Uçak hariç katılabilirsiniz.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 3 Gece Batum 5* Euphoria Hotel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde alınacak 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti, (Türkçe ve Gürcüce)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Milli Park ve otopark Giriş ücretleri
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi İkramlar,
 •  
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak veya Otobüs , Tüm öğle ve Akşam yemekleri, Batum’daki Yılbaşı Eğlencesi ( 120 lari ) , Türsab seyahat sigortası (zorunlu 10 Euro Rez.esnasında tahsil edilir.) tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler. 

 

Ulaşım Aracı :

Sizleri Sabah 09:35den itibaren Trabzon Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Trabzon havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir. 
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

GÜRCİSTAN SEYAHATİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER :

 • Gürcistan Gezileri İçin Türk Vatandaşları, AB vatandaşları İçin Vize Zorunluluğu Yoktur.
 • Gürcistan’a T.C Nüfus Cüzdanı ile giriş yapılmaktadır. Seyahatiniz sürecinde Nüfus cüzdanınızı yanınızdan ayırmayınız. Dilerseniz Pasaportla da Giriş Yapabilirsiniz. Eğer kimliğiniz eski ise yanınızda pasaportunuzu bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Gürcistan’a girişlerde hiçbir kimlik ( Ehliyet, Devlet Memuru Kartı, Emekli Kartı… Vb.) Nüfus Cüzdanı yerine geçmez.
 • Yeni kimlik kartı için başvuru yaptıysanız, size verilen geçici kimlik belgesi ile geçiş yapamazsınız. Yeni kimlik kartınızın gelmesini beklemek zorundasınız veya Pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz.
 • Eski, yıpranmış, deforme olmuş, soğuk damgası ( Mührü ) gözükmeyen, 8 yıl ve öncesine ait nüfus cüzdanlarıyla Türk ve Gürcü Gümrükleri pasaport noktalarında geçişinize izin verilmemektedir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar anne ve baba yanında kimlikle gümrük geçişi yapabilirler.
 • 18 yaşından küçük çocukların anne ve babadan biri yanında bulunmazsa noterden Muvafakatname ile gümrük geçişi yapabilirler.
 • Gürcistan turlarımıza katılacak çocuklarımızın (bebeklerde dâhil) kimliklerde fotoğraf bulunması zorunlu tutuluyor. Fotoğrafı bulunmayan çocukların geçişlerine izin verilmiyor.
 • Ülkeye girişlerde et ve süt ürünleri kesinlikle kabul edilmiyor.
 • Gürcistan Hükümetinin 2014 yılında almış olduğu kararda yasaklı ilaçlar kapsamında içerisinde uyuşturucu ve psikotrop madde ihtiva eden ilaçların ülkeye girişleri yasaktır. ( Dolarin, A – Ferin, Benical, Raydol... Vb. ) .
 • ÖNEMLİ NOT: Burada Tur Boyunca Kullanacağınız İlaçları Kutuları ile değil adet olarak yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Bavullarda değil el çantanızda taşımanız önerilir.
 • Ülkeye girişlerde gümrük mevzuatı gereği 30,000 Lari ve üzeri karşılığı olan para ya da altın bulunduran kişilerin beyanda bulunmaları gerekiyor.
 • Gürcistan’dan Türkiye'ye giriş yaparken eşya (alkol veya sigara vb.) getirebilmek için en az 72 saat gitmiş olduğunuz ülkede bulunmak zorunluluğu vardır. 72 Saat kalacağımız için belirli kota kadar, gümrük mevzuatına uygun alkollü alkolsüz içecekler, eşyalar ve sigara getirebilirsiniz.
 • Kapılarda ve gümrüklerde sizlere emanet paket vermek isteyenler olduğu takdirde lütfen paketleri almayınız.
 • KKTC vatandaşları AB pasaportu taşıyorlarsa vize mevzuatına göre hareket etmek zorunda, Türk kimliği taşıyorlarsa sadece kimlikle giriş yapabilirler.
 • Suriye ve Kuzey Irak Vatandaşları Gürcistan’a giriş yapamazlar.
 • Yoğun tatil dönemleri ve resmi tatillerde yaşanacak yoğunluk nedeniyle Gürcistan Sınır Kapılarında hem yaya hem de araç kuyrukları oluşuyor. Bu dönemlere dikkat etmekte yarar var.
 • Türkiye’nin de yer aldığı 94 ülkenin vatandaşları için 180 gün içinde 90 gün vizesiz kalış süresi sınırlaması kaldırılmış, böylece vatandaşlarımızın Gürcistan’da vizesiz olarak kalış süresi bir yıla çıkarılmıştır.
 • Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ile yurtdışı gezilerimize katılacak misafirlerimiz için tur düzenleyeceğimiz ülkeler ve gümrüklerindeki en son düzenlemeler, yasalar ve uygulamaların katılımcılarımızın takiple mükellef olduklarını bildirmekle birlikte misafirlerimizin yurtdışına çıkışlarında resmi makamlar tarafından çıkışınıza izin verilmemesi veya engellenmesi tamamen kişisel sorumluluğunuzdur.

TUR FİYATLARI

 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. 
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır. 
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır. 
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar