29 EKİM EFES ŞİRİNCE PAMUKKALE AFRODİSİAS LAODİKEİA TURU

895.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

İZMİR -EFES ANTİK KENTİ -ŞİRİNCE -PAMUKKALE TRAVERTENLERİ -HİERAPOLİS -LAODİKEİA ANTİK KENTİ -AFRODİSİAS GEZİLERİ

TURA KATILIN
Yaşlar:

29 EKİM EFES ŞİRİNCE PAMUKKALE AFRODİSİAS LAODİKEİA TURU

27-29 EKİM 2019

1.Gün : Gecesi Pamukkale Turu için İstanbul'dan Hareket

23:30 : İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası)

24:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

2.Gün : İzmir - Efes -Şirince -Meryemana Evi

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koyları, plajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz.

Serbest kahvaltı ardından İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince’ye geçiyoruz. Egenin tarihi mimarisini koruyabilmiş şirin bir kasabadırŞirince’nin otantik sokaklarının her köşesinde 19. yüzyıl Anadolu yaşam kültüründen bir hatıra bulacağınız Şirince evleri Rum mimari etkilerini her köşesinde hissetmek mümkün. Meşhur Şirince şarapları tadıyor, yöresel ürün alışverişi yapıyoruz. 

Ardından ilkçağların tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olan en ünlü ve ihtişamlıdünyaca ünlü şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti ile gezimize başlıyoruz. Efes Harabeleri, Agora, Antik tiyatro, yamaç evleri, Odeion, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını geziyoruz. Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapnağı kalıntılarını geziyoruz. Öğle yemeği ardından Vatikan tarafından kutsal sayıların her sene binlerce Hristiyan tarafından ziyaret edilen Haç mekanı Meryem Ana evi geziyoruz. Ardından Selçuk müzesiİsabey Camii gezilip bugünkü 29 Ekim turumuzu sonlandırıyoruz ve Pamukkale'deki otelimize geçiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Pamukkale otelimizde.

 

3.Gün : Pamukkale -Travertenler -Hierapolis Antik Kenti -Termal Keyfi

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizin termal havuzu ve diğer etkinliklerinden faydalanabilirsiniz. Sonrasında ; 

aracımıza binip Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden 1988’den bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale gezimize başlıyoruz. 

Menderes Nehri Vadisi’nde, doğal bir sit alanı olan Pamukkalebembeyaz travertenleriyle ziyaretçilerini bir gelin gibi karşılıyor. Denizli ovasına hâkim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar hafızalarınızda kalacak. Hierapolis Antik Kentini ziyaret ediyoruz. 

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan PamukkaleHierapolis Antik Kenti ile iç içe. Yalnızca ülkemizin değil dünyanın da en önemli antik kent bölgelerinden olan Hierapolis Antik Kenti, tıpkı travertenler gibi UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor.

Bergama Krallığı’nın günümüze bıraktığı eşsiz antik miras, kurulduğu MÖ 197’de bile termal kaynakları ve şifalı özellikleriyle ünlüydü.

İsmini içinden termal suların ve kendisine yaklaşan canlıların ölümüne neden olan gazın (karbondioksit) çıktığı bir mağaranın varlığından alan Hierapolis, “Kutsal Kent” anlamına geliyor. 

Serbest zaman ardından otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Pamukkale otelde.  

 

4.Gün : Pamukkale -Afrodisias Antik Kenti -Müze -Laodikeia Antik Kenti -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizin termal havuzu ve diğer etkinliklerinden faydalanabilirsiniz. Ardından ;

Kısa bir yolculukla Laodikeia Antik Kentine geçiyoruz. Rehberimizin anlatımları ve fotoğraf çekimleri ardından

aracımıza binip Aydın ili, Karacasu ilçesi, Geyre Mahallesi sınırları içinde yer alan Afrodisias Antik Kenti için yola koyuluyoruz. Yaklaşık 1,5 saat yolculuk ardından 

Antik Yunan döneminde tanrıçalar arasında en güzeli olan Afrodit’e adanmış, doğa ve sanatın romantizmi ile çağlar boyunca bir sanat merkezi olmuş Afrodisias Antik Kenti gezimize başlıyoruz. 

Binlerce yıl gizli kalmışözenle saklanmış Türkiye’nin en önemli arkeolojik yerlerinden görkemli Afrodisias Antik kenti gezmeye başlıyoruz. Her biri dantel gibi işlenmiş olan binaların birer sanat şaheseri olması UNESCO Dünya Mirası listesine alınmasının sebebini açıklar nitelikte.

Aşkın ve hayat ile ilgili bütün güzelliklerin tanrıçası Afrodit tapınağı, gösteriş amaçlı yapılmış Tetrapylon, Agora, HamamlarAntik Tiyatro hem sanat hem de tarih açısından bizlere bir ziyafet sunuyor. O dönemin diğer şaheserleri olan ve tüm Helen Krallığına gönderilen nadide heykellerin sergilendiği Müze ise bir sonraki durağımız. 

Serbest zaman ardından Pamukkale turumuzu sonlandırıyor ve İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle burada vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 2 gece Yarım Pansiyon Pamukkale 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 2 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Efes Gezisi
 • Şirince Gezisi
 • Pamukkale Gezisi
 • Laodikya Gezisi
 • Afrodisias Antik Kenti gezisi
 • Hierapolis ve Travertenler Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
27.10.2019 - 29.10.2019
Kişi başı fiyat 895
Single Farkı 350
7-12 Yaş Çocuk 795
2-6 Yaş Çocuk 795
0-2 Yaş Bebek 895
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar