Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ASSOS KAZDAĞI BOZCAADA TURU

520.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

TURA KATILIN
Yaşlar:

 

1.Gün : Gecesi Assos Kazdağı Bozcaada Turu için İstanbul'dan Hareket

23:00 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü (Otopark Çıkışı Işıklar Önü)

23:15 : Mecidiyeköy Ziraatbank Önü

23:30 : Ömür Plaza Önü

01:30 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu

02:30 : Keşan Otogar Önü

2.Gün : İstanbul -Kazdağları -Hasanboğuldu ve Sutüven Şelaleleri -Tahtakuşlar Köyü Etnoğrafya Müzesi -Zeus Altarı -Assos -Athena Tapınağı

İstanbul'dan hareketle Keşan -Tekirdağ -Gelibolu -Çanakkale güzergahını takip ederek sabah saatlerinde oksijen cenneti Kazdağları turumuz başlıyor. Doğası ve mitolojik öyküleriyle ünlü Hasanboğuldu, Sutüven Şelalesini gezmeye gidiyoruz. 

Bir sonraki durağımız Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu  Adatepe köyü. Adatepe Köyünü geziyor , Bir sonraki durağımız özel bir müze olan Tahtakuşlar Köyündeki Etnografya müzesi.

Ardından Tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarına uğrayıp buranın mitolojik öyküsünü dinliyoruz. Manzaranın güzelliği adeta  bizi büyülüyor. Ardından Kurucusu Alibey Kudarın kendine özgü anlatımı ile müzeyi geziyoruz.

Yolumuz üzerinde Zeytinyağı Müzesinde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişimizi yapıyoruz. Ardından doğayla denizle ve tarihle içiçe olan Assos 'a geçiyoruz. İlk olarak gezimize Assos Behramkale köyü ile devam ediyoruz.

Behramkale Köyünde yöreye özgü taş evler arasından geçip Felsefeninde doğduğu ilk yer olarak bilinen eski adı Behramkale olan Assos’ta  Athena Tapınağı’na çıkıyoruz. 

Athena Tapınağı aynı zamanda Aristo’nun felsefe okulunu kurduğu yer.  Edremit Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde Rehberimizin Athena Tapnağı hakkında bilgilerini dinleyip, fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Sonrasında doğayla denizle ve tarihle içiçe olan Assos Limana iniyoruz. 

Assos Antik Limanda vereceğimiz serbest zamanı,  denize nazır serin ege rüzgarları içinizi ferahlatırken  çaylarınızı ve kahvelerinizi yudumlayarak geçirebilirsiniz. 

3.Gün : Bozcaada Merkez -Ada Turu -Ayazma Plajı -Bozcaada Kalesi - Rüzgar Gülleri Polente Feneri -Serbest zaman

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı ardından ilk Feribot ile Geyikli İskelesinden Bozcaada'ya yaya geçiyoruz. (2018 Yılı Trafik düzenlemeleri gereği yoğun sezonda Midibüs, Minibüs, Otobüs girişine izin verilmemektedir.) Aracımız geçmiyor. Feribot ücretinizi kendiniz ödeyerek adaya geçiyorsunuz. 

Şirin sokakları ve eski Rum evleriyleüzüm bağlarıylapırıl pırıl deniziyle bizi büyüleyecek olan Bozcaada’nın sokaklarını gezmeye başlıyoruz.  Bozcaada’nın tarihi hakkında bilgi alıyoruz ve sokaklarını geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alacağımız adaya özgü meze ve balıkları tadacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası Çınaraltında kahvelerimizi yudumlayıp dinleniyoruz. Ardından serbest zaman.

Serbest zamanda isteyenler ; Adanın girintili çıkıntılı koylarını takip ederek gözümüz mavinin tüm tonlarına doyarak Ayazma’ya geçebilir.  Ayazma plajında denize girebilirsiniz. 

Sonrasında üzüm bağlarını ve bağevleri arasından keyifli bir yolculukla Polente Fenerine geçebilirsiniz. Burada Rüzgar Gülleri fotoğraflayıp, temiz ada havası, kekik kokuları ve Rüzgar güllerinin sesi eşliğinde fotoğraflarımızı çekip Bozcaada iskelede buluşma ardından Geyikli feribotuna binip Bozcaada'dan ayrılıyoruz. Geyikli iskelesinde aracımıza binip 

Dönüş yolumuzda Çanakkale'de Truva atı önünde hatıra fotoğraflarımızı çektiriyoruz. Ardından Çanakkale merkeze geçip Çanakkale Truva Atı hatıra fotoğrafı gezileri sonrası Assos –Kazdağı -Bozcaada turumuzu noktalıyoruz. İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak 23:30 -24:00 civarı İstanbul’da oluyoruz. (Hava şartlarından dolayı Bozcaada feribot seferlerinde bir aksama oluşması durumunda 2.gün program Ayvalık olarak yapılacaktır.) 

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Bozcaada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım Pansiyon 3 ve 4* Standardı Çanakkale ve Altınoluk Otelleri Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • Program dahilinde Bozcaada Gezileri
 • Feribot Geçiş ücreti (Gelibolu -Lapseki veya Eceabat -Çanakkale / Çanakkale -Eceabat / Geyikli -Bozcaada / Bozcaada Geyikli
 • Assos Gezisi
 • Kazdağları Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Akşam Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar