DÜZCE EFTENİ GÜZELDERE SAMANDERE ŞELALESİ AKÇAKOCA ACARLAR TURU

495.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

DÜZCE -EFTENİ GÖLÜ -TOPTEPE SEYİR TERASI -GÜZELDERE ŞELALESİ -SAMANDERE ŞELALESİ - ACARLAR LONGOZU -YENİMAHALLE -SAKARYA NEHRİ -POYRAZLAR GÖLÜ -AKÇAKOCA -CENEVİZ KALESİ - AKÇAKOCA TARİHİ EVLERİ -AKÇAKOCA

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : Sabahı Düzce Şelaleler turu İstanbul'dan Hareket

Düzce -Efteni Gölü -Güzeldere Şelalesi -Samandere Şelalesi -Yöresel Lezzetler

06:30 : İncirli Alfemo (Eski Boyner Mağazası Önü)

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

08:30 : İzmit Otogar önü

09:00 : Adapazarı Berceste Tesisleri

Sabah saatlerinde buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra İzmit -Adapazarı -Düzce güzergahını izleyerek    Bütün Anadolu’yu büyük merkezlere bağlayan Mavi ile yeşilin kucaklaştığı, zümrüt ormanlarısayısız gölleri ve yaylaları, tarihi zenginlikleri saklayan Düzce'ye varıyoruz. 

İlk olarak yol boyunca tipik Karadenizlilerin yaşam tarzını görebileceğimiz fotoğrafçıların fotoğraf çekiminden haz alacağı serenderler üzerinde  mısır püskülleri, yeşil doğa  manzaraları eşliğinde Efteni Seyir Terasında Efteni Gölü fotoğraflıyor ve Rehberimizden Efteni Gölü hakkında bilgiler alıyoruz. Efteni Gölü 100 metre yükseklikte, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan yaklaşık 150 çeşit su kuşu türüne ev sahipliği yapan Milli Park statüsünde bir yerdir. 

Güzel ve keyifli doğa manzaraları karşısında zaman zaman aracımızdan iniyor ve fotoğraf molaları veriyoruz.  Ardından güzelliği karşısında büyüleneceğiniz Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşıp fotoğraflamak üzere yola koyuluyoruz. Güzeldere Şelalesinin görkemli manzarası ile  karşılaşınca Güzeldere şelalesinin çıkardıkları sesler zihninizdeki tüm yorgunluğu silip süpürüyor. Beyninizi meşgul eden sorunlar önemini kaybediyor, doğanın bu muhteşem güzelliğine teslim oluyorsunuz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Toptepe Mesire Yerine uğruyoruz. 

Seyir Terasına çıkıp Efteni Gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. (ekstra) Fotoğraf çekimleri ardından Yaklaşık 30-40 dakika sonra Samandere Şelalesine ulaşıyoruz.  

Muhteşem doğa manzaralarını izlemek üzere Samandere Tabiat Anıtı Parkına giriş yapıyoruz. Bu doğa harikası Şelaleyi çeşitli açılardan fotoğraflıyoruz. Ağaçların arasından şiddetle akan sularbeyaz köpükler halinde dökülerek cadı kazanı içinde derin kayalıkların arasında adeta kaynamakta olan şelalenin bu görüntüsü bizleri büyülerken istemeye istemeye bu güzelliklerle vedalaşıp bugünkü doğa turumuz ardından otelimize dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Düzce otelimizde.

 

2.Gün : Düzce -Akçakoca -Acarlar Longozu - Yenimahalle -Poyrazlar Gölü -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve gezimizin ilk durağı olan Akçakoca;  Akçakoca denizivle kumsalından başka bitki örtüsü bakımından bakir güzelliğiyle  gelenleri büyülüyor.  

Tipik Karadeniz iklimi özelliklerini yansıtan havası ve  sakin ve huzurlu bir ortam isteyenlerin tercih ettiği bir yer  Akçakoca.  

Karadeniz kıyısında fındık diyarı şirin Akçakoca'da   İlk  olarak Akçakoca'nın sembolü farklı mimarisiyle Merkez camiisiCeneviz Kalesitarihi evlerini geziyoruz. 

Akçakoca merkezde yöresel ürünler tadabilir, satın alabilir. Akçakoca da Görsel güzelliklerin, ormanın her ton yeşilidenizin mavisinindoğanın tadına varıp bir sonraki durağımız olan Acarlar Longozuna gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 1 Saat (43 Km) yolculuk sonrası  Türkiyenin 2 longoz ormanından biri olan Acarlar longozunda oluyoruz; İğneada Longoz ormanlarından  sonra  adı  sıkça duyulmaya başlanılan   longozumuzdur. Burada longozun içine doğru uzanan iskelede fotoğraf molaları ile birlikte  keyifli bir yürüyüş yaparken  gözlerimiz doğanın güzelliklerine doyacak. (Longoz:  içi ormanla kaplı göl)  Dileyen konuklarımız  longoz içinde tekne turu  yaparak, longoz ormanlarını daha yakından izleme ve fotoğraflama  şansı bulabilirler.  Longoz gezimizden sonraki  durağımız ise  Sakarya nehrinin Karadeniz ile buluştuğu  yer olan Yeni Mahalle mevkii. Burada  Sakarya nehri  ve Karadeniz manzarası eşliğinde  çay- kahve keyfi yapabilirsiniz.

Ardından Poyrazlar Gölüne  geçiyoruz. Göl kenarında serbet zaman ve fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Programımızda bir sonraki durağımız  ise  bugünkü turumuzu tamamlayarak  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Normal hava ve yol şartlarında  21:00-22:00 gibi İstanbul’da  oluyoruz. Başka Folklorik Turizm turlarında buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.  

Farklı Folklorik Turizm turlarımızda buluşmak üzere sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım Pansiyon Düzce 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Düzce Gezisi
 • Efteni Gölü Gezisi
 • Güzeldere Şelalesi Gezisi
 • Samandere Şelalesi Turu 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

 

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
19.10.2019 - 20.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.10.2019 - 27.10.2019
Kişi başı fiyat 495
Single Farkı 145
7-12 Yaş Çocuk 395
2-6 Yaş Çocuk 395
0-2 Yaş Bebek 495
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar