Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ERZURUM -TORTUM ŞELALE- ÇORUH VADİSİ TURU

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Erzurum, Erzurum Evleri, Narman Peribacaları, Oltu Taşı Atölyeleri, Haho Manastırı, Uzundere, Tortum Gölü Şelalesi, İşhank Manastırı, Öşvank Manastırı, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Tarihi Saat Kulesi,

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Erzurum -Narman Peribacaları - Haho Manastırı -Uzundere -Doğu'nun Saklı Hazinesi ; Çoruh Vadisi -İşhan Manastırı -Öşvank Manastırı -Gürcü Kültürü için önemli Topraklar ; Tao Klarjeti -Erzurum

 

Saygıdeğer misafirlerimiz Erzurum havalimanında aracımız ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Araç’ta rehberimizin vereceği brifing sonrasında Pasinler ( HASANKALE ) Kalesinin eşliğinde Narman Peribacalarına yolculuğumuza devam ediyoruz.

Doğu Anadolu’da Peribacasının ne işi var dediğinizi duyar gibiyiz. Amerika’daki Büyük Kanyona benzetilen Narman Peribacalarının en önemli özelliği kırmızı renk’te olması diyor fotoğraf molasının ardından Oltu’ya hareket ediyoruz. Yüksek bir tepe üzerine kurulmuş, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Oltu Kalesi’ni panoramik olarak görüyor Karakehribar diğer adı ile Oltu Taşının işlenişini göreceğimiz Oltu Taşı Atölyesine gidiyoruz. Taşın işlenişi hakkında bilgilerin alınması ile birlikte kısa bir alışveriş yapıyor, Karga Pazarı Dağları eşliğinde Bağbaşı Beldesinde bulunan Gürcü Kralı Kuropalat David tarafından, 978–1001 yılları arasında inşa ettirilen Haho ( HAHULİ ) Manastırına ulaşıyoruz.

Manastırı özel kılan sanatsal değer taşıyan ve Tiflis Devlet Sanat Müzesi’nde korunan Hahuli Triptiği’nin ortasındaki Meryem İkonun Haho Manastırı’nda yapılmış olması diyor Haho Manastırından ayrılıyoruz. Tarihi İpek Yolunu takiben Engüzekkapı Kalesini fotoğraflıyor, Uzundere ( AZORT ) ilçesi Pirin kayalar Geçidi aşarak Tortum Gölü manzarası eşliğinde Tortum Şelalesine ulaşıyoruz. 

Şelale kenarında vereceğimiz çay molasının ardından İşhan Manastırına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Çoruh vadisinin yüksek dağları arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Yusufeli’nin İşhan ( DAĞYOLU ) Köyünde bulunan ve yüzyılın ortasında düz bir arazinin üzerinde kurulmuş İşhan Manastırını rehberimizin anlatımları eşlinde geziyor, Yusufeline geçiyoruz.

Yusufeli Barajının tamamlanması ile sular altında kalacak olan ilçede Barhal Çayı kenarında öğle yemeğimizi alıyor, yemek sonrasında Yusufeli’nden ayrılıyoruz. Gürcüler için kutsal sayılan Tao Klarjheti bölgesindeki en önemli manastırlardan olan Aşağı ve Yukarı anlamlarına gelen Çamlıyamaç Köyü sınırlarlarındaki Öşk Vank Manastırını görmeye gidiyoruz. Vaftizci Yahya (Ioannis Prodromos)’ya adanmış olan manastırda, kilise, üç şapel, yemekhane, el yazmalarının kopya edildiği kütüphane binasını geziyor Erzurum’a hareket ediyoruz.

Erzurum’u kuşbakışı izleyeceğimiz Kiremitlik Tepe’de kahve molası veriyoruz. Mola sonrasında Palandöken Dağı eteklerindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( PALANDÖKEN / ERZURUM )

 

2.Gün : Erzurum -Üçkümbetler -Çifte Minareli Medrese -Erzurum Evleri -Yakutiye Medresesi -Tarihi Saat Kulesi -İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Erzurum şehir merkezi turumuza başlıyoruz. Şehir merkezi turumuza Tarihi Erzurum Tabyalarında Aziziye Tabyasını görerek başlıyoruz.

Tabyalardan ayrılıyor, Anadolu Selçuklunun günümüze kadar ayakta kalmış olan, Sultanı Alaeddin Keykubad'ın kızı Hundi Hatun tarafından yaptırılmış ve açık avlulu medreselerin Anadolu'da en büyüğü olan Çifte Minareleri Medreseyi fotoğraflıyor, Türkiye’nin en büyük camilerinden bir tanesi olan Ulucami gezisini tamamlıyor, 

Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ile Tarihi Saat Kulesini gördükten sonra İlhanlı döneminde yapılan giriş kapısının her iki yüzünde, silme kemerler içerisinde altta ajurlu bir küre, hayat ağacı, her iki taraftaki pars figürleri ve üstte çift başlı kartal, dini inançlarının anlatımını göreceğimiz Yakudiye Medresesini geziyor, öğle yemeğimizi bölgenin en leziz tadı olan çağ kebabı ve kadayıf dolması şeklinde alıyoruz.

Yemek sonrasında Doğunun en büyük özel müzesi olan ve içerisinde 30.000 bine yakın eser bulunan Erzurum Evlerini geziyor, şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Erzurum Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Sizler ile başka bir gezimizde buluşmak dileği ile sizlerden ayrılıyoruz. Başka Folklorik Turizm turlarında buluşmak üzere.

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Erzurum Havaalanı başlar, Erzurum havaalanı biter. Her ilden katılıma açık olduğu için Ana Ulaşım Uçak Bileti dahil değildir.. )
 • 1 gece Erzurum Palandöken Otel Konaklaması 
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı ,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Diyarbakır Havaalanında buluşma

Gidiş : sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:00 İstanbul -Diyarbakır seferi ile Diyarbakır 'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : akşamı Pegasus Havayolları 19:50 Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah ....den itibaren Diyarbakır Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Erzurum havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar