Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fırat Yolu Malatya Trekking Turu

5900.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Uçak bileti hariçtir. Aşağıdaki buluşma saatlerine göre bilet alınması gerekmektedir. Tur Başlangıç Saati: Malatya Havalimanı saat 10.00 Tur Bitiş Saati: Malatya Havalimanı saat 19.00 Farklı havayolu yada otobüs ile gelecek olan misafirlerimiz biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir.

TURA KATILIN
Yaşlar:

FIRAT YOLU

MALATYA TREKKİNG TURU

UÇAK BİLETİ HARİÇTİR.

Tur Başlangıç Saati: Malatya Havalimanı saat 10.00
Tur Bitiş Saati: Malatya Havalimanı saat 19.00

Farklı havayolu yada otobüs ile gelecek olan misafirlerimiz biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir.

Malatya’da Fırat’ın İzinde bir yolculuğa hazır olun. Malatya, Yukarı Fırat bölgesinin en önemli kentidir. Tarihte yabancı isyanına uğramayan tek kent olarak geçen şehir Kayısı ile meşhur olsa da, sadece kayısı değil başka yönleri ile sizleri bekliyor. Tarihi hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, kanyonlar, vadiler, yaylalar, doğal kaya oluşumları, kaya mezarları, mağaralar, peri bacaları, endemik bitki türleri ve daha nicesi ile sizleri şaşırtacak bir etkiye sahip. Sap sarı bozkırın içinden sizi biranda çıkartan yeşil cennet Arapgir, Suları, kanyonları, vadileri, kıvrım kıvrım suları ile kanyon bölgesi Darende, Hekimhan, Yazıhan, Akçadağ, Doğanşehir, Arguvan. Gözeler, yaylalar, ters laleler, şelaleler, kanyonlar, kuru ve taze meyvalar, mor reyhanın kokusu ve Fırat’ın yeşilinde yürüyeceğimiz Malatya trekking rotalarını ilk yürüyecek turistler olmak için hazırlanın. Rotalar sizler için özel planlandı ve işaretlendi.

1.Gün : Malatya Havalimanı -Darende -Tohma Kanyonu -Somuncu Baba -Kudret Havuzları -Günpınar Şelalesi

Ucakla ulasim sonrasi  farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Malatya Havaalanı'nda saat 10:00 da toplanıyoruz. Fırat Yolu Malatya Trekking Turumuza başlıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Darende’ye doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Malatya trekking turundaki ilk günde yürüyüşe başlayacağımız Tohma Kanyonu’na gidiyoruz. Kanyon yürüyüşü yer yer kolay ve yürüyerek geçebileceğimiz su geçişi içermekte. Kanyon girişinden başlayarak çıkışına kadar yürüyeceğiz. Çıkış noktasına yaklaşırken güzel bir tesis bulunuyor. Burada dinlenip kahve keyif yapıyoruz. Ardından Somuncu Baba ve Kudret Havuzları’nı geziyoruz. Tohma Kanyon yürüyüşümüzün ardından aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi yiyeceğiz.
Yürüyüş mesafesi: 6 km 5 saat. Konaklama Malatya 

2.Gün : Malatya -Levent Vadisi Tümülüsleri -Levent Vadisi Seyir Terası 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Fırat Yolu Malatya doğa yürüyüşü programımızda yürüyüşe başlayacağımız Levent Vadisi’ne geliyoruz. Kozalak Köyü yakınlarında rotamıza giriş yapıyoruz. Rotamız üzerinde Meyve bahçeleri, üzüm bağları, Tümülüsler, doğal yaşam mağaraları yer almakta. Tümülüsleri geziyor. Panorama noktalarında fotoğraf çekiyor, mağaraları fotoğraflıyor ve meyve bahçeleri ve Levent Vadisi Seyir terası manzarası eşliğinde yürüyoruz.  Sonrasında  Levent Vadisi Seyir Terasına gidiyoruz. Seyir terasında kahve keyfinin ardından aracımız ile Malatya Merkeze dönüyoruz. Ardından Dünyada en önemli ve  ilginç Fotoğraf makinalarının bulunduğu  Fotoğraf Makinasi Müzesini  geziyoruz. İlgi çekici bu müzenin ardından Gramofon Müzesi bizi bekliyor. Sonrasında Şire Pazarına uğruyor ve keyifle gezip alışverişimizi yapıyoruz. Otelimize giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 8 km

3.Gün : Arapgir -Kutanlı Peri Bacaları -Roma Köprüsü

Kahvaltımızın ardından aracımız ile Kutanlı Peri Bacaları, Roma Köprüsü parkurunun başlangıç noktası olan Suceyn Köyü yakınlarında bulunan Meydan Köprüsü’ne geçiyoruz. Burası güzel bir kamp alanı. Yürüyüşümüz de Sultanmurat’ın atlı birliklerinin geçtiği patikadan yürüyerek başlıyoruz. Ardından Kutanlı Peri Bacaları tüm güzelliği ile bizi karşılıyor. Erozyonal aşınımlı Peri bacalarını geziyor ve fotoğraflıyoruz. Rotamız doğal yaşam mağaraları, kaya mezarları arasından geçerek Roma Köprüsü’ne iniyor. Zamana meydan okuyan Roma Köprüsü’nde fotoğraf molasının ardından yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Aracımız ile Arapgir’in içinde bulunan ve geçmişin yansımalarını bize sunan Emiroğlu Konağı, Konaklar ve Millet Han, Tarih Parkı gezimizin ardından, Ağın leblebisi, mor reyhan çayı, kuru dut, kuru kayısı, köhne üzüm kurusu, reyhan reçeli ve daha nicesini alabileceğiniz Yöresel ürünlerin satıldığı çarşıyı geziyoruz. Ardından aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 15 km

4.Gün : Arapgir -Onar Köyü -Üzüm Bağları -Sülüklügöl

Kahvaltımızın ardından aracımız ile yürüyüşümüz başlayacağımız Onar Köyü yolu yakınlarına gidiyoruz. Yılanların mitolojik hikayesi ile başlayan rotamız, Üzüm bağları ve meyve bahçeleri arasında devam ediyor. Onar Köyü mağaraları içinde bulunan Kaya resimlerini görerek yürüyeceğiz. Onar Köyü İçerisinde rotamızı tamamlıyoruz. Biraz dinlenmenin ardından Onar Köyü Cem Evi’ni ve Yeni Cem evinin içinde bulunan yerel müzeyi gezeceğiz. Yaklaşık 550 yıllık olduğu düşünülen Onar Köyü Cem Evinin dinginliğinin ardından köyün Kerpiç evlerinden oluşan sokaklarını geziyor ve üzümün hikayesini dinliyoruz. Onar Köyü’den ayrılarak Aracımız ile Sülüklügöl’e gidiyoruz. Sülüklügölü geziyor ve keyif yapıyoruz. Ardından aracımız ile butik otelimize giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.
Yürüyüş mesafesi: 14 km

5.Gün : Arapgir -Roma Yolu- Kuyulan karababa Çeşmesi (Peri)-Göz -Eskişehir Vadisi -(Eski Arapgir) -Meydan Köprüsü

Kahvaltımızın ardından aracımız ile yürüyüşümüz başlayacağımız Kuyulan Karababa mevkiinde bulunan Roma Yolu’na gidiyoruz. Burası rotamızın başlangıç noktası. Kaya blokları, doğal mağalar, yüksek çeşitliliğe bağlı flora ile yer yer taş ve dere kenarı yürüyüş, volkanik kayaçların oluşturduğu kaya yapıları içeren rotada kelebekler size eşlik ediyor. Ağaçların, çiçeklerin arasındaki patikalar bizi beklemekte. Tarihi Roma yolu taşlarından oluşan rotamızı adımlayarak Roma Yolundan geçiyor ve Kuyulan Karababa Çeşmesi bir diğer adı ile Peri mevkiinde mola veriyoruz. Tarihi değirmenin hikayesini dinliyor ve Suyun Gözü olarak bilinen noktaya doğru patikamızdan gidiyoruz. Rotamız bizi Eski Arapgir, Diğer bir adı ile Eskişehir vadisine çıkarıyor. Vadiye giriş yapıyor ve vadi içinde kolay yürünebilir ve tarihsel bir yolculuğa başlıyoruz. Kütüphaneleri, tarihi camiler, hanlar hamamlar, kerpiçten evler, çeşit çeşit meyve ağaçları içeren vadi içindeki rotamızı tamamlıyoruz. Ardından aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.

6.Gün : Arapgir -Meydan Köprüsü -Kaya Arası Kanyonu -Malatya

Kahvaltımızın ardından Fırat Yolu Malatya Trekking rotamızın son gününde aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Meydan Köprüsü Mevkii’ne Gidiyoruz. Burası kamp yapmayı sevenlerin buluşma noktası, foto safari için gelenler ile keyif yapanları görmeniz mümkün. Yürüyüşümüz Garipler mevkii, öküz mağarası önünden devam eder. Çerme mevkiine ardından Çınarbaharı mevkiinde (Amirin çeşmesi) mola veririz. Kanyon üstü patikadan oluşan yürüyüşümüzde istenmesi halinde suyun içinden gidilebilmekte. Tahta köprüler, kilise kalıntıları göreceğimiz rotamız kaya blokları arasından devam etmekte. Dönüşte yer yer dizlere kadar suyun içinden geçiyor yer yer patikada yürüyoruz. Sağlıklı herkesin yürüyebileceği zorlukla olun rotamızı Meydan Köprüsü kamp alanında, yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Kanyon çıkışında yapacağımız Çay keyfinin ardından, Kanyon gezimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizi alıp havaalanına doğru giderek Malatya trekking rotalarına veda ediyoruz. Malatya havalimanı ayrılma saatimiz 19:00 dır. 

Yürüyüş mesafesi: 12 km

Ayrıca Malatya Yöresel Lezzetler Kültür Turumuzu inceledinizmi 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. Uçak bileti dahil turlarda Uçak bilet artışlarına bağlı olarak fiyatta değişiklik olacaktır.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Malatya Havaalanı başlar, Malatya havaalanı biter. )
 • 5 Gece Bölge otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 5 sabah kahvaltı
 • Otellerde alınacak 5 akşam yemeği, (Set menü )
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 16 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Malatya havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar