Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gaziantep Antakya Turu (3 Gün)

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

GAZİANTEP -GAZİANTEP SOKAKLARI-ARKEOLOJİ MÜZESİ -BEY MAHALLESİ-ELMACI PAZARI-GAZİANTEP KALESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI -GAZİANTEP-ANTAKYA -SAMANDAĞ -BEŞİKLİ MAĞARA -ÇEVLİK-VAKIFLI KÖYÜ -ANTAKYA MUTFAĞI -ANTAKYA -HARBİYE ŞALALERİ-TARİHİ ANTAKYA SOKAKLARI - ST.PIERRE KİLİSESİ -ANTAKYA MÜZESİ -ANTAKYA SOKAKLARI

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : ......Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Gaziantep -Arkeoloji Müzesi -Tarihi Bey mahallesi -Antep Mutfağı -Bakırcılar çarşısı -Elmacı Pazarı

 

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi Gaziantep Havalimanında karşılıyoruz. Yöresel kahvaltı ardından

Gaziantep şehir merkezine hareket ediyoruz. Antep'te ilk gezi noktamız Arkeoloji Müzesi

Zeugma Antik Kentinden çıkartılan dünyaca ünlü mozaiklerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz.

Sonrasında restore edilen tarihi Bey Mahallesini geziyoruz. Bu gezilerin ardından eşsiz Antep mutfağıyla tanışmak üzere öğle yemeğine gidiyoruz.

Yemekte elbette kebap var. Ekstra olarak alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep Kalesiotantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz şehir turu ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz.

Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında otele yerleşme. Akşam yemeği otelimizde. Yemek menüsünde çorba, Antep lahmacunu, karışık kebap, salata ve fıstıklı kadayıf var. Konaklama Gaziantep.  

 

2.Gün : Gaziantep -Antakya -Samandağ -Beşikli Mağara -Çevlik -Vakıflı Köyü -Antakya Mutfağı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle Antakya'nın Samandağ ilçesine gidiyoruz. 

Samandağ bölgesinde Hz. Hızır MakamıTitus Tüneli ile Beşikli Mağaralarını gezip öğle yemeği için Çevlik'e gidiyoruz. Bölge halkının lezzetli deniz mahsulleri yemek için tercihi olan Çevlik'te ekstra olarak alınacak öğle yemeği sonrası St. Simeon Manastırı ile Türkiye'nin yaşayan tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü'nü gezdikten ve Musa Ağacını gördükten sonra programımızı tamamlayarak konaklayacağımız otele geçiyoruz.

Otele yerleşmenin ardından akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeğinde özellikle mezeleriyle meşhur Antakya mutfağından tatlarla buluşuyoruz. Menüde çiğköfte, beş çeşit yöresel meze (humus, babagannuş, cevizli tarator, yoğurtulama, kekikli zeytin salatası), mevsim salatası, katıklı ekmek, sac oruğu, karışık kebap ve künefe var. Konaklama Antakya.

 

3.Gün : Antakya -Harbiye Şelaleleri -Tarihi Antakya Sokakları -St.Pierre Kilisesi -Antakya Müzesi -Antakya Sokakları -İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Antakya gezimize başlıyoruz.

İlk durağımız Antakyalıların meşhur sayfiye yeri Harbiye Şelaleleri. Sonrasında Hıristiyanlığın en önemli kiliselerinden biri olan St. Pierre Kilisesimozaikleri dünyaca meşhur Antakya Müzesi ve üç semavi dine ait ibadethanelerin bir arada bulunduğu tarihi Antakya sokaklarını kapsayan gezi programı ardından çarşıda serbest zaman. 

Meşhur Uzun Çarşı'yı gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz akşam yemeği için ünü Antakya sınırlarını aşmış olan Sultan Sofrasına gidebilirsiniz. Belirlenen saatte meydanda buluşarak Hatay Havaalanı'na hareket ediyoruz. Saat 20:30 itibarıyla konuklarımızı Hatay Havaalanına bırakarak bir Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Gaziantep Havaalanı başlar, Gaziantep havaalanı biter. )
 • 2 Gece Gaziantep Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Program dahilinde Gaziantep Antakya gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Diyarbakır Havaalanında buluşma

Gidiş : sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:00 İstanbul -Diyarbakır seferi ile Diyarbakır 'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : akşamı Pegasus Havayolları 19:50 Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah ....den itibaren Diyarbakır Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Gaziantep havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar