Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GAZİANTEP ANTAKYA TURU ( 3 Gün)

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

GAZİANTEP -GAZİANTEP SOKAKLARI-ARKEOLOJİ MÜZESİ -BEY MAHALLESİ-ELMACI PAZARI-GAZİANTEP KALESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI -GAZİANTEP-ANTAKYA -SAMANDAĞ -BEŞİKLİ MAĞARA -ÇEVLİK-VAKIFLI KÖYÜ -ANTAKYA MUTFAĞI -ANTAKYA -HARBİYE ŞALALERİ-TARİHİ ANTAKYA SOKAKLARI - ST.PIERRE KİLİSESİ -ANTAKYA MÜZESİ -ANTAKYA SOKAKLARI

TURA KATILIN
Yaşlar:

1.Gün : ......2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Gaziantep -Arkeoloji Müzesi -Tarihi Bey mahallesi -Antep Mutfağı -Bakırcılar çarşısı -Elmacı Pazarı

 

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi Gaziantep Havalimanında karşılıyoruz. Yöresel kahvaltı ardından

Gaziantep şehir merkezine hareket ediyoruz. Antep'te ilk gezi noktamız Arkeoloji Müzesi

Zeugma Antik Kentinden çıkartılan dünyaca ünlü mozaiklerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz.

Sonrasında restore edilen tarihi Bey Mahallesini geziyoruz. Bu gezilerin ardından eşsiz Antep mutfağıyla tanışmak üzere öğle yemeğine gidiyoruz.

Yemekte elbette kebap var. Ekstra olarak alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep Kalesiotantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz şehir turu ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz.

Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında otele yerleşme. Akşam yemeği otelimizde. Yemek menüsünde çorba, Antep lahmacunu, karışık kebap, salata ve fıstıklı kadayıf var. Konaklama Gaziantep.  

 

2.Gün : Gaziantep -Antakya -Samandağ -Beşikli Mağara -Çevlik -Vakıflı Köyü -Antakya Mutfağı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle Antakya'nın Samandağ ilçesine gidiyoruz. 

Samandağ bölgesinde Hz. Hızır MakamıTitus Tüneli ile Beşikli Mağaralarını gezip öğle yemeği için Çevlik'e gidiyoruz. Bölge halkının lezzetli deniz mahsulleri yemek için tercihi olan Çevlik'te ekstra olarak alınacak öğle yemeği sonrası St. Simeon Manastırı ile Türkiye'nin yaşayan tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü'nü gezdikten ve Musa Ağacını gördükten sonra programımızı tamamlayarak konaklayacağımız otele geçiyoruz.

Otele yerleşmenin ardından akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeğinde özellikle mezeleriyle meşhur Antakya mutfağından tatlarla buluşuyoruz. Menüde çiğköfte, beş çeşit yöresel meze (humus, babagannuş, cevizli tarator, yoğurtulama, kekikli zeytin salatası), mevsim salatası, katıklı ekmek, sac oruğu, karışık kebap ve künefe var. Konaklama Antakya.

 

3.Gün : Antakya -Harbiye Şelaleleri -Tarihi Antakya Sokakları -St.Pierre Kilisesi -Antakya Müzesi -Antakya Sokakları -İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Antakya gezimize başlıyoruz.

İlk durağımız Antakyalıların meşhur sayfiye yeri Harbiye Şelaleleri. Sonrasında Hıristiyanlığın en önemli kiliselerinden biri olan St. Pierre Kilisesimozaikleri dünyaca meşhur Antakya Müzesi ve üç semavi dine ait ibadethanelerin bir arada bulunduğu tarihi Antakya sokaklarını kapsayan gezi programı ardından çarşıda serbest zaman. 

Meşhur Uzun Çarşı'yı gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz akşam yemeği için ünü Antakya sınırlarını aşmış olan Sultan Sofrasına gidebilirsiniz. Belirlenen saatte meydanda buluşarak Hatay Havaalanı'na hareket ediyoruz. Saat 20:30 itibarıyla konuklarımızı Hatay Havaalanına bırakarak bir Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Gaziantep Havaalanı başlar, Gaziantep havaalanı biter. )
 • 2 Gece Gaziantep Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Program dahilinde Gaziantep Antakya gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana ulaşım Uçak, Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Diyarbakır Havaalanında buluşma

Gidiş : sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:00 İstanbul -Diyarbakır seferi ile Diyarbakır 'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : akşamı Pegasus Havayolları 19:50 Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah ....den itibaren Diyarbakır Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Gaziantep havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar