Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNÜBİRLİK ABANT GÖLCÜK GÖLÜ TOPUK YAYLASI TURU

750.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ABANT GÖLÜ MİLLİ PARKI GÖLCÜK GÖLÜ MİLLİ PARKI TOPUK YAYLASI (FENERBAHÇE TESİSİ DIŞTAN) MİLLİ PARKLAR İÇİNDE KISA YÜRÜYÜŞLER

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK ABANT  GÖLCÜK GÖLÜ TOPUK YAYLASI TURU 

Abant turu İstanbul'dan sabah Hareket :

07:00  : İncirli  Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası)

07:15  : Mecidiyeköy Y.Kredi Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07:30  : Kadıköy Evlendirme Dairesi önü (Otopark çıkışı Işıklar önü)

07:35  : Bostancı Köprü

07:45  : Pendik Köprü

07:50  : Kartal Köprü 

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra İzmit -Adapazarı -Düzce -Bolu güzergahını izleyerek güne Bolu Serpme Kahvaltıyla başlıyoruz.

Ardından günübirlik turumuza günün ilk saatleriyle birlikte Sabahın verdiği dinçliği hissederek başlayan yolculuğumuzda  Doğayla geçireceğimiz Topuk Yaylası ve Göleti gezilerimizi yapmak üzere Topuk yaylasına geçiyoruz.  

İki yanı kayın, gürgen, köknar ağaçlarıyla bezenmiş bitki çeşitliliği açısından zengin 1300 m.yükseklikte bir yayla. Adını  basında Fenerbahçe  Topuk Yaylası tesisleri olarak duymuş olabilirsiniz. Fenerbahçe futbol takımının kamp için  tercih ettiği  yer olup,  temiz havasıyla Topuk Yaylası ve Göletinde mola veriyoruz. Orman içi yorucu olmayan kısa yürüyüşler yapıyoruz.    

Sonrasında Abant'a geçiyoruz. Yeni bir yer görme merakı insanın  yüreğinde nasıl bir çarpıntı yapar hepimiz bu duygu ile tanışmışızdır mutlaka.  Bolu dağını geçip  E-5 karayolundan Abant yoluna saptığımızda Abant'a 22 Km olduğunu gösteren tabela bu heyecanımızı biraz daha arttırıyor ve yol boyunca sağlı sollu kıvrılarak orman içerisinden yapacağımız yolculuğumuz Nasıl bir doğa harikası ile karşılaşacağımızın sinyalini veriyor bize.  

Milli Park Girişinden içeri girip Abant Gölü Milli Parkı ve çevresine ilk gözlerle baktığımızda  bu heyecanı hissetmekte ne kadar haklı olduğumuzu görüyoruz.  Bir yanımızda göl manzarası, çam ağaçlarının nefis kokusu ve güzel görüntüsü diğer yanda orman, kuş sesleri içinde yürüyüşlerimizi yapıyoruz . 

Bol oksijenli bir gün geçireceğiz ve  ne soğuk üşütecek bizi, nede kışı hissedeceğiz doğanın kucağında olmak apayrı bir keyfe dönüşecek. Abant 'ta kışın donmuş göl, doğanın, bize sunduğu görsel manzaralar , baharda nilüferler güzel fotoğraf kareleri yakalatıyor bize .

Yani Abant her mevsim bir başka güzellik sunuyor bize kışın karlarla beyaz bir örtüye bürünen Abant  Yazın ve   Baharda yemyeşil bir örtüye bürünüyorSon Baharda da yaprakların oluşturduğu renk cümbüşü sunuyor bizlere.   Burada göl çevresinin   tamamını yürüyerek turlayabileceğiniz gibifaytonla gezebilirsiniz . Mevsimine göre yöresel lezzetleri köylülerden alıç, ahlatdağ çileği tadabilirsiniz. Köylü pazarında doğal köy ürünleri alışveriş molasının ardından Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir.

Ardından öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeği ardından ressamlara konu olacak güzellikte olan Gölcük Gölü Milli Parkı'na  varıyoruz.

Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir.  Göl etrafında yorucu olmayan kısa  yürüyüşün ardından kır kahvesinde şömine başında çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zaman ardından  saat 16:30 civarında İstanbul'a dönüş için yola koyuluyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. (Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan )

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Rehberlik ,
 • Sabah Bolu Serpme Kahvaltı ve sınırsız çay
 • Öğlen Yemeği Sucuk, Ekmek, Garnitür, İçecek
 • Abant Gölü Milli Park Giriş ücreti
 • Gölcük Gölü Milli Park Giriş ücreti
 • Program dahilinde Abant Gölü, Gölcük GölüTopuk Yaylası Çevre Gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 16 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

   

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar