Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günübirlik Acarlar Longozu Poyrazlar Gölü Akçakoca Turu

750.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Acarlar Longozu, Poyrazlar Gölü, Yeni Mahalle,Akçakoca, Akçakoca Merkez Camii ve Akçakoca Limanı

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK  ACARLAR  LONGOZU POYRAZLAR GÖLÜ AKÇAKOCA TURU 

TUR PROGRAMI:

Acarlar Longozu turu İstanbul'dan sabah Hareket :

07:00  : İncirli  Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası)

07:15  : Mecidiyeköy Y.Kredi Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07:30  : Kadıköy Evlendirme Dairesi önü (Otopark çıkışı Işıklar önü)

07:35  : Bostancı Köprü

07:45  : Pendik Köprü

07:50  : Kartal Köprü

Sabah saatlerinde sizleri aldıktan sonra İzmit -Adapazarı -Düzce -Bolu 

Acarlar Longozu Turumuza Sabah saatlerinde buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra İstanbul’un Karadeniz’e yakın bölgelerinde bulunan  güzellikleri paylaşacağımız Acarlar Longozu, Poyrazlar GölüAkçakoca turumuzda Istanbul  Kocaeli Adapazarı istikametini takip ederek  yaklaşık  2,5 saatlik bir yolculuk sonunda Sakarya nehrinin Karadeniz ile buluştuğu  yer olan Yeni Mahalle mevkiine geçiyoruz. Burada Restaurantta Sakarya nehri  ve Karadeniz Manzarası   eşliğinde Serpme Kahvaltı alıyoruz. Ardından ; gezimizin ilk durağı olan Acarlar Longozuna  ulaşıyoruz. Türkiyenin 2 longoz ormanından biri olan Acarlar longozu; İğneada Longoz ormanlarından  sonra  adı  sıkça duyulmaya başlanılan   longozumuzdur. Burada longozun içine doğru uzanan iskelede fotoğraf molaları ile birlikte  keyifli bir yürüyüş yaparken  gözlerimiz doğanın güzelliklerine doyacak. (Longoz:  içi ormanla kaplı göl)  Dileyen konuklarımız Acarlar longozu içinde deniz bisikleti ile tur  yaparak, longoz ormanlarını daha yakından izleme ve fotoğraflama  şansı bulabilirler. 

Longoz gezimizden sonraki  Programımızda bir sonraki durağımız  ise Akçakoca;  Akçakoca denizi ve kumsalından başka bitki örtüsü bakımından bakir güzelliğiyle gelenleri büyülüyor.  Tipik Karadeniz iklimi özelliklerini yansıtan havası ve  sakin ve huzurlu bir ortam isteyenlerin tercih ettiği bir yer  Akçakoca.

Ardından dönüş yolumuz üzerinde Poyrazlar Gölü'ne uğruyoruz. Sakarya il merkezinin 7-8 km kuzeydoğusunda, Sakarya nehrinin kenarında yer alan Poyrazlar Gölü alüvyal set gölüdür. Göl, kıyısında bulunan Poyrazlar köyünden adını almaktadır ve diğer bir adı da Teke gölü'dür. 

Tabiatı Koruma Alanı statüsünde, suyu tatlı olan Poyrazlar Gölü, Sakarya Nehrinin yatak değiştirmesiyle oluşmuştur. Alanı 67 hektar, kıyılarının uzunluğu 4400 metredir ve 1. derece doğal sit alanıdır. 

Poyrazlar Gölü'nde doğa manzarası eşliğinde huzuru bulacağınız bir bölge. İsterseniz Rehberimizle beraber doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Veya serbest vakit geçirebilirsiniz. Etrafı yeşil tepeler ve ormanlarla çevrili Milli Parklar kapsamındaki Göl doğa içinde bir gün geçirmek için ideal bir yer. Sakin ve huzurlu bir ortam isteyenlerin tercih ettiği bir yer Poyrazlar Gölü. 

Burada  Sakarya nehri  ve Karadeniz manzarası eşliğinde  çay- kahve keyfi yapabilirsiniz. Bisiklet kiralayarak göl çevresini gezebilirsiniz.

Görsel güzelliklerin, ormanın her ton yeşiliyeşilin her tonudoğanın tadına varıp  farklı turlarımızda sizleri görmek umuduyla  İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Normal trafik koşullarında 20:30-21:00 civarı İstanbul'da sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. 

 Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

·          Ulaşım ,

·          Rehberlik , 

·          Sabah Serpme Kahvaltı ve sınırsız çay

·          Öğlen Yemeği ( Balık Menü)

·         Poyrazlar Gölü Milli Park giriş Ücreti,

·          Program dahilinde Acarlar Longozu, Poyrazlar Gölü, Akçakoca Çevre Gezileri,

·          Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücretine Dahil Olmayanlar:

Yolda yapılacak harcamalar, kişisel harcamalar

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

  • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
  • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
  • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
  • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.   

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar