Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günübirlik Ağva Şile Turu

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

AĞVA, GÖKSU NEHRİ, YEŞİLÇAY, KİLİMLİ KOYU, SAKLIGÖL

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK AĞVA ŞİLE TURU 

AĞVA -ŞİLE -SAKLIGÖL -KİLİMLİ KOYU

Ağva Şile  Turu için İstanbul'dan Hareket

07:00   İncirli  Alfemo  Önü

07:15   Mecidiyeköy Y.Kredi Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07:30   Kadıköy:Evlendirme Dairesi Önü 

07:45   Çekmeköy Doğtaş Mobilya önü

Ağva turumuza,  sabah saatlerinde sizleri buluşma noktalarımızdan aldıktan sonra Şile Yolu üzerinde köy  kahvaltısı molası vererek başlıyoruz. Köy Kahvaltısı (Bal, Kaymak, Tereyağ, Reçel, Domates, Salatalık, Sahanda Yumurta, Köy Peyniri, Kaşar Peynir, Zeytin, Kızarmış Köy Ekmeği, Ezme, Sınırsız Çay)

Yeşillikler arasında istanbul’da hasret kaldığımız kuş sesleri ile nefis bir Köy kahvaltısı ardından aracımıza binip Ağva’ya hareket ediyoruz.

Yolumuz boyunca ilkbaharda ve sonbaharda ayrı renk cümbüşüne bürünen orman ve ağaç tünellerinden geçerek yemyeşil bir ormana yaslanmışmasmavi Karadenize yüzünü dönmüşiki nehir arasında kalmış bir doğa harikası ile yani Ağva ile karşılaşıyoruz.

Ağva’da büyüleniyorsunuz adeta. İlk olarak Ağva’da iki nehirden biri olan Göksu Nehrinde keyifli Tekne turu yapıyoruz.

Tekne turu sırasında Ağva’nın seyrine gerçekten doyum olmuyor. Fotoğrafik  kareler yakalamanız mümkün, ağaç dalları üzerinde güneşlenen Su kaplumbağaları, su üstünde süzülen su yılanları ile kendinizi bakir doğanın kucağında hissediyorsunuz. Göksu Nehrinde tekne turu ardından serbest çay –kahve molası veriyoruz.

Bu güzelliklerin ardından öğle yemeğinde nehir kenarında  balık restaurantında balık, salata, ,meşrubattan oluşan menümüzü alıyoruz.

Yemek sonrası Ağva merkez de vereceğimiz serbest zamanda dileyenler  Şile bezi  alışverişi  yapabilir, dileyenler sahil boyu kumsalda yürüyüş yapabilir. (Yazın deniz döneminde agva sahilinde dileyenler denize girebilirler)

Serbest zaman ardından Karadenizin hırçın dalgalarının tıpkı dantel gibi işlediği kaya oluşumlarının bulunduğu doğal güzelliği ile sizleri büyüleyecek olan Kilimli Koyuna geçiyoruz.

Kilimli  koyunun sakinliğinde  dinlenip ardından eşiz kumsalları ve denizi ile Şile’ye geçiyoruz.

Şile’de Türkiye'nin en büyükdünyanın da ikinci büyük feneri Karadeniz'deki kıyı emniyetini sağlayan iki fenerden biri olan Şile Feneri hakkında Rehberimizden bilgiler alıp fotoğraf çekiyoruz.

Şile Limanı gezisi sonrası Şile'den ayrılıp  Doğanın içinde adeta bir cennet köşe olan SAKLI GÖL'e geçiyoruz ve göl manzaralı çay kahve keyfi yapmak üzere sizlere serbest zaman veriyoruz ve sonrasında  turumuzu noktalayıp İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık 20:00 -20:30 civarı İstanbul’da oluyoruz.   

Bu Tur Ayrıca Minimum 15 kişilik gruplara istenilen tarihte yapılır. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Rehberlik, 
 • Kır Lokantası Köy kahvaltısı, (Bal, Kaymak, Tereyağ, Reçel, Domates, Salatalık, Sahanda Yumurta, Köy Peyniri, Kaşar Peynir, Zeytin, Kızarmış Köy Ekmeği, Ezme, Sınırsız Çay)
 • Öğlen Yemeği  Balık veya Köfte menü(Mevsim Balığı+Salata+Meşrubat),
 • Ağva Göksu Nehri Tekne Turu  
 • Tüm çevre gezileri, 
 • Dostluk ve Güleryüz ...  

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yemeklerde alınacak alkollü içecekler , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar