Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günübirlik Eskişehir Turu

750.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ESKİŞEHİR - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - ODUNPAZARI -ODUNPAZARI EVLERİ -CAM SANATLARI MÜZESİ -ATLIHAN ÇARŞISI -KENTPARK(SUNİ PLAJ) CUMHURİYET TARİHİ MÜZESİ- HALLER GENÇLİK MERKEZİ- PORSUK ÇAYINDA TEKNE TURU -BALMUMU MÜZESİ

TURA KATILIN

GÜNÜBİRLİK AĞVA ŞİLE TURU 

TUR PROGRAMI:

Eskişehir turu Her Cumartesi ve Pazar sabahı İstanbul’dan Hareket

06:30 : İncirli  Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası)

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi  Bankası Önü (Doğtaş Mobilya bitişiği)

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü) 

08:30 : İzmit Otogar önü

10:00 : Adapazarı otoban çıkışı gişeler

Adapazarı – Pamukova-Bilecik Bozöyük üzerinden  Anadolu’nun son yıllarda Modern Şehircilik ve Kültür ve Festival Kenti kimliği ile İçinden Nehir geçme özelliği ile yıldızı parlayan ve merak edilen Kenti Eskişehir’e  öğlen saatlerinde  varıyoruz. İlk olarak Şelale Park ile programımıza başlıyoruz Eskişehir’e gelipte Meşhur Çiğbörek yemeden olmaz diyoruz ve öğle yemeğinde Çiğbörek  Menü yiyip, bu modern kentimizi tanımak üzere gezimize Odunpazarı'ndan başlıyoruz. Osmanlı sivil mimari örneklerini koruyan  kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini ve folklorik değerlerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiş olan ODUNPAZARI’nı Odunpazarı evlerini fotoğraflayıp  sokaklarını adım adım keşfediyoruz. Yine Odunpazarı Semtinde bulunan KURŞUNLU KÜLLİYESİ’ni ve LÜLETAŞI MÜZESİ'ni geziyoruz. Sonraki durağımız  ATLIHAN ÇARŞISI, burada  yörenin ünlü lületaşı atolyelerini gezip alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra; Türkiye'nin ilk cam sanatları müzesi olan, ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ’ ni ve KENT TARİHİ MÜZESİ'nigezip Porsuk Çayı boyunca uzanan, yaklaşık 270 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş.20 bin metrekarelik bir gölet ve gölet içinde bir ada bulunan Kentpark'ta ayrıca, çok amaçlı kullanım alanları, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor sahaları, botanik kafeler gibi pek çok sosyal tesis yer alıyor.) KENTPARK ı geziyoruz. Ardından BALMUMU MÜZESİne geçip Balmumu heykelleri fotoğraflıyoruz. Sonrasında Porsuk çayı görüp fotoğraflamak ve tekne turu yapmak üzere Porsuk çayının bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. (Hava şartlarının  ve su seviyesinin müsaitliğine göre yapılmaktadır- Ekstra) Sonrasında son durağımız Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı gezisi sonrası Haller gençlik merkezinde soluklanıp bir çay-kahve molası veriyoruz ve  İstanbul'a dönüş için hareket ediyoruz. 22-30 -  23:00  civarında İstanbul'da oluyoruz.    

Bu Tur Ayrıca Minimum 15 kişilik gruplara istenilen tarihte yapılır. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar: 

  • Ulaşım ,
  • Rehberlik ,

  • Öğle Yemeği Meşhur bölgeye has Çiğ börek menü

  • Tüm çevre gezileri,  

  • Dostluk ve Güleryüz..

Tur Ücreti Dışındakiler:
Yolda alınan yemek ve içecekler,  müze ve ören yeri giriş ücretleri, gidiş - dönüş yolunda kişisel harcamalar

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

  • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
  • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
  • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
  • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Beyhan 04.09.2019

Eskişehir turunda güzel bir gün geçirmemize neden oldunuz.
Eskişehir turunda güzel bir gün geçirmemize ve Eskişehir hakkında bilgi sahibi olmamıza neden olan bir tur oldu. Rehberlerimiz ve kaptanımız ilgili, güleryüzlü bize güzel bir gün geçirttiler. Folklorik Tura Teşekkür ederiz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar