Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KAPADOKYA ÜRGÜP BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU

595.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

ÜRGÜP -KAPADOKYA -ÜRGÜP BAĞBOZUMU FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ -PAŞABAĞI -UÇHİSAR - GÜVERCİNLİK VADİSİ -DERVENT VADİSİ -ÜÇGÜZELLER -PERİBACALARI -KAPADOKYA - KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ -TUZ GÖLÜ -İSTANBUL

TURA KATILIN
Yaşlar:

KAPADOKYA ÜRGÜP BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU

 

01.Gün : Gecesi Ürgüp Bağbaozumu Festivali Turu için İstanbul'dan Hareket

22:00 : İncirli Alfemo Önü Kdıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

06:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

07:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)  

2.Gün : Kapadokya -Ürgüp -Ürgüp Bağbozumu Festivali Etkinlikleri -Göreme Açıkhava Müzesi -Paşabağı -Uçhisar -Güvercinlik Kalesi -Dervent Vadisi -Üçgüzeller -Peribacaları  

İstanbul'dan hareketle Adapazarı, Bolu, Ankara, Aksaray güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Güzel Atlar ülkesi Kapadokya'ya varıyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından Kapadokya Turu ve Ürgüp Uluslararası Bağbozumu Festivali Turumuza başlıyoruz. İlk gezi noktamız ;

Hıristiyanlığın gelişmesinde çok önemli rol oynayan ve 1985 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Volkanik tüften oluşmuş ilgi çekici manzara yapısı ile Göreme Acık Hava Müzesi oluyor. Göreme Açık Hava Müzesi'nde küçüklü büyüklü çok sayıda kilise ile keşiş yemekhaneleri, mezar odaları, kiler ve mahzenleri ile Kayalara oyulmuş Kiliseleri ile  Şapelleri ile ilginç bulacağınız bu yerleri Rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. 

St. Jean- Baptiste Kilisesinide gezip Paşabağı veya Keşişler Vadisi diye adlandırılan küçük vadide iki ve üç başlık taşıyan birleşik peribacaları göreceğiz. Bu bölge aslında peribacalarının oluşumunu izleyebileceğiniz küçük bir müze gibidir.  Paşabağı gezimizi bitirip Avanos'ta Öğle yemeğimizi alıyor ve ayakla döndürülen tezgah üzerindeki çamurun maharetle şekillendirilmesini izlediğimiz Çanak-Çömlek Atölyesi gezimizin ardından Peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Dervent vadisi ve Ürgüp Peri Bacalarını gezip fotoğraflıyoruz. 

Ardından ; Ürgüp Uluslararası Bağbozumu Festivali izlemek üzere Festival alanına geçiyoruz. Festival merkezinde üzüm yarışmalarıpekmez yapımı, üzüm ikramı gibi renkli görüntülere sahne olacak programımızı gerçekleştiriyoruz. Standlardan folklorik yöresel ürün alışverişi yapıyoruz. Yöreye has emir ve dimrit üzümlerinin bölgenin jeolojik yapısı nedeniyle başka bir yerde yetişmeyen güzellikte üzümlerini görüyoruz. Ayrıca üzüm bağları gezisi yapıyoruz. (ekstra 10 Euro) Üzüm Bağları hakkında yöre insanından ve Rehberimizden dinleyerek bağbozumu etkinliğimizi yapıyoruz.  

Daha sonra Kapadokya yöresinin meşhur şaraplarından tatmak üzere Ürgüp’e geliyor . Ürgüp’te Asmalı Konak geziyor, Turasan Şarap Fabrikasına gidiyoruz ve yöre şaraplarından tadıyoruz. Şarap üretimi hakkında bilgilendirmenin ardından sevdiklerimize ve kendimize Kapadokya Şaraplarından alıp gezimizin kalan kısmına devam ediyoruz.

Bu tür etkinliklerin hem Ürgüp bölgesinin tanıtımına hem de o bölgede eskiyen değerlere katkı sağladığı için önemsenmesi ve desteklenmesi gereken çalışmalar olduğunu ifade eden Ürgüp Belediyesi bölgede bağcılık ve bağcılığa bağlı olarak ürünlerin önemli bir ekonomik katkısı olduğunu belirterek, bölgenin ve özellikle turizm merkezi Ürgüp'ün tanıtımına da katkı sağlayan bağcılığın korunmasının önem veriyor.

Bir sonraki durağımız olan Uçhisar Kalesi,  bölgenin panoramik seyir noktasıdır. Burada rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde güzellikleri fotoğraflıyoruz . Kızılvadide Kapadokya gezimizin ilk gününü noktalıyoruz. Gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra Kapadokya'nın simgesi haline gelen ve eğlence denince vazgeçilemeyen Türk gecesinde hep beraber eğlenmeye gidiyoruz. (ekstra ....-TL ) Konaklama ve Akşam yemeği 4* Otelimizde.  

Folklorik değerlerimizi ön plana çıkaran bu tür organizasyonları turlarımızla destek vermeye devam ediyoruz.

Not : Güncel Festival Programı festivale çok yakın tarihte açıklandığından, Rehberimiz programda buna bağlı olarak değişiklikler yapabilir.  

2019 Güncel Festival programı Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır .

3.Gün : Kapadokya -Kaymaklı YeraltıŞehri -Ihlara Vadisi -Tuz Gölü - İstanbul

İsteyenler sabah kahvaltıdan önce Balon turu yapabilirler. (Rezervasyon gerekmektedir. Sabah 05:00de başlayıp saat 08:00de otele dönüş şeklinde Balon turu programı bitmektedir. Ekstra  295.-TL) Normal programımız Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız 

Kapadokya bölgesinde akılalmaz doğal havalandırma sisteminden dolayı görenleri hayretler içinde bırakan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezisi ile başlıyoruz. Kaymaklı Yer altı şehri gezisi ardından Ihlara vadisine geçiyoruz. Vadideki kiliselerin gezilmesi ardından

İstanbul’a dönüşe geçiyoruz . Yolumuz üzerinde Tuz Gölüne uğrayıp fotoğraf çekimi ardından Ürgüp Uluslararası Bağbozumu ve Kapadokya turumuz son buluyor  

İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında gece sabaha karşı 01:30/ 03:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir. Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Kapadokya 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya Açık büfe 
 • Kapadokya Ürgüp Bağbozumu Şenlikleri Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. 

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar