Mersin Narenciye Festivali Turu

1445.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

MERSİN - NARENCİYE FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -MERSİN SOKAKLARI - CENNET-CEHENNEM OBRUKLARI-ASTIM(DİLEK) MAĞARASI- NARLIKUYU-KIZKALESİ-KANLIDİVANE- KORYKOS ANTİK KENTİ - ELAIUSSA SEBASTE TİYATROSU -AGORA GEZİLERİ

TURA KATILIN
Yaşlar:

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ TURU

07-08 KASIM 2020

BUTİK TUR MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ ve MERSİN, TARSUS TURU 

Bahçeleri narenciye kokan, sokakları denize çıkan bir hikaye...

Not : Tur tarihi ile ilgili Festival Komitesi tarafından tarih değişikliği olması durumunda güncelleme yapılabilir. 

1.Gün : Adana -Tarsus -Tarsus Şelalesi -Mersin Narenciye Festivali Etkinlikleri -Mersin Gezisi

 

Türkiye'nin her noktasından katılımla sabah saatlerinde ......Sabahı Sabiha Gökçen Havalimanında Buluşup (Rehber grubu Adana'da karşılayacaktır.) saat .....Uçuşu  Pegasus Havayolları ile  Adana’ya uçuyoruz ve .....Adana’ya varış. Kısa yolculuk sonrası ilk gezi noktamız ;

Tüm grubumuzla beraber Tarsus Şelalesi civarında Kahvaltıya gidiyoruz.(ekstra) ve Kahvaltı sonrası kısa Tarsus gezisi ardından gezi boyunca birlikte olacağımız aracımızla yapacağımız  yaklaşık 35-45 dakika sonra   Mersin'e  varıyoruz.  

Akdeniz sahili boyunca uzanan, temiz kumsallarıportakal ve limon bahçeleritarihi eserleri ile Türkiye’nin gözde kentlerinden birisi olan, Mersinde Gerçekleşecek olan  7. Mersin Narenciye Festivalinde buluşuyoruz. Sonbaharda Mersin bir başka güzel olur. Özellikle Kasım ayında Turunç portakal, mandalina, greyfut, limon ağaçlarının ürün verdiği dönemdir. Portakal ve Greyfutların Limonların ağaçlarında sunduğu görsel güzellikleri sunduğu bu mevsiminde bu coşkuyu kaçırmamak için sizleri Mersin Narenciye Festivali turumuza bekliyoruz.

Türkiye’deki toplam narenciye üretiminin yaklaşık yarısını Adana ile birlikte gerçekleştiren Mersin 7’ci kez gerçekleştireceği Narenciye Festivali’nin hazırlıklarına devam ediyor. 01-02-03 Kasım günleri Adnan Menderes Bulvarı sahil şeridi sonu Mezitli Kavşağı’ndaki 100 dönümlük arazide yapılacak organizasyon yaklaşık 30 ülkeden gösteri grupları katılacak. Yabancı gösteri gruplarının 700 kişiden oluşması bekleniyor. 50’den fazla firma ve kurum stant açarak, halka ikram yapacak.

Süslemelerde 400 bine yakın narenciye ürünü ve bunları bağlamak için aynı sayıda lastik kullanıldı. Süslemelerinde bin 500 metrekarelik bir alan narenciye ile kaplanıyor. Programda 50 ton narenciye sıkılarak halka dağıtılacak. 10 adet mobil figürden oluşan kortej 10 gün şehir turu yapacak. Bu yıl 200 binden fazla vatandaşın festivale katılacağı tahmin ediliyor. Böyle görkemli bir şenliğin siz değerli misafirlerimizinde ilgisini  çekeceğini düşünerek Mersin Narenciye Festivalini de bu sene programlarımıza dahil ettik. Bundan hareketle bizlerde sizleri   Mersin 'i marka kent yapma yolunda hedefle başlanılan Mersin Narenciye Festivaline götürüyoruz. 

Öğleden sonra başlayacak Mersin Narenciye Festival programına katılım için alana varıyoruz. İlk olarak Kortej yürüyüşünün başlayacağı alana varıyoruz ve burada program bitimine kadar serbest zaman geçiriyoruz. Kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak.

Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, biraraya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak. 

Mersin Narenciye Festivali  boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Folklorik değerlerimizin farkına varabilirsiniz.

Bugünkü festival programı bitiminde otelimize geçiyoruz. Dinlenme ardından akşamüzeri Mersin Narenciye Festivali etkinlikleri devam edecek. Alana tekrar gidip akşam etkinliklerini izliyoruz. Bu yüzden programda Akşam yemeği dahil edilmemiştir. Serbest alabilirsiniz. Ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme Mersin’de 3 veya 4 Yıldızlı Otelimizde.  

Not : Güncel Festival Programı festivale çok yakın tarihte açıklandığından, Rehberimiz programda buna bağlı olarak değişiklikler yapabilir.  

2021 Güncel Festival programı Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır .

Not : Tur tarihi ile ilgili Festival Komitesi tarafından tarih değişikliği olması durumunda güncelleme yapılabilir. 

 

2.Gün : Mersin -Cennet Cehennem Obrukları -Astım (Dilek) Mağarası -Narlıkuyu -Kızkalesi -Kanlıdivane -Korykos Antik Şehri -Elaıussa Sebaste Antik Tiyatro -Agora Gezileri -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip Mersin otelimizden ayrılıyoruz. Akdeniz'in muhteşem manzaraları eşliğinde Silifke'ye doğru hareket ediyoruz. Silifke'nin Ünlü yogurdu  ile yapılan ayranlardan içtikten ve şehir merkezi gezilerimizi tamamladıktan sonra Cennet-Cehennem obrukları ile sarkıt ve dikitleri ile ün yapan dilek ( astım ) mağarası gezilerini gerçekleştiriyoruz.

Ardından eski ismi Porto Calemie olan Narlıkuyu beldesine ulaşıyoruz. Üç güzeller mozaiğininde bulunduğu bu doğa harikası Akdeniz koyunda deniz mahsulleri ile çeşitlendirilmiş öğlen yemeğini(Ekstra)  almamızın ardından meşhur Kız Kalesi'ne karşıdan fotoğraflıyoruz.

Sonrasında Hitit dönemiyle başlayıp, Helenistik, Roma, Bizans ve Ermeni dönemleriyle devam eden tarihsel süreç içinde Korykos, Akdeniz’deki önemli liman kentlerinden olan Korykos Antik Kentini geziyoruz. 

Kızkalesinden sonra bugün için son olarak Kanlıdivane antik kenti gezisini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Elaiussa Sebaste Antik Tiyatrosu ve Agora geziyoruz. Ardından  Mersin üzerinden Adana  Havalimanına ulaşıyoruz ve Pegasus Havayollarının saat .... uçuşu ile Istanbul’a hareket ediyoruz ve .... sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanına iniyoruz ve başka bir Folklorik Turizm Turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulasim.Ucak,
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Adana Havaalanı başlar, Adana havaalanı biter. )
 • 1 Gece 3 ve 4* Mersin Otelleri Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Mersin Narenciye Festivali gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı ,tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Akşam yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Adana Havaalanında buluşma

​​​Gidiş : sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 06:35 İstanbul -Adana seferi ile Adana'ya hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : akşamı Pegasus Havayolları 20:20 Adana-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah ....den itibaren Adana Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler.

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Adana havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
06.11.2021 - 07.11.2021
Kişi başı fiyat 1445
Single Farkı 250
7-12 Yaş Çocuk 1445
2-6 Yaş Çocuk 1445
0-2 Yaş Bebek 1445
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. 
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır. 
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır. 
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Betül03.09.2019

Mersin Narenciye festivalinde tur programı doyurucu
Mersin Narenciye Festivalinde gerek konaklama, gerek yemek, gerek tur rehberi, gerekse tur içeriği olması gerektiği gibi çok doyurucu ve etkileyiciydi. Sizlerle nice turlara birlikte imza atmak dileğiyle. Teşekkürler Folklorik

Hülya03.09.2019

Samimiyet her zamanki gibi. Folklorik turla seyahat sürekli yapıyoruz.
Mersin Narenciye festivalinden çok memnun kaldık. Zaten Folklorik tur ile gezileri sıkça yapıyoruz. Samimiyet her zamanki gibi ortak paydanız olsun.

Füsun03.09.2019

Folklorik turla her zaman yeni tadlar, yerler gördük.
Folklorik turla her zaman yeni tadlar, yerler gördük. Keyifli güzel anlar yaşadık her zaman. Mersin Narenciye Festivalide çok güzeldi.

Reyhan03.09.2019

Sürekli turlara katılıyorum. Ama bu turdan şikayetsiz dönmek çok memnun edici.
Narenciye Festivali çok renkli bir festivaldi. Gayet keyifli 2 gün geçirdik. Otelimizde gayet iyiydi. Sürekli turlara katılıyorum. Ama Folklorik Turla katıldığım bu turdan diğer turlarda sıkıntı yaşadık çok. Ama Folklorik turdan şikayetsiz dönmek çok memnun edici.

Handan03.09.2019

Mersin Narenciye Festivali ve Mersin gezileri çok güzel ve keyifliydi.
Mersin Narenciye Festivali ve Mersin gezileri çok güzel ve keyifliydi. Rehberimiz gayet bilgiliydi. Herşeyden çok memnun kaldık. Emeği geçen herkese ve Folklorik Turizm çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Elif03.09.2019

Memnun kalarak dönüyorum Folklorik Turla bir turdan daha
Mersin Narenciye festivalinde herşey gayet iyiydi. Ulaşım, Konaklama, Rehberlik gayet başarılı organize edilmişti. Memnun kalarak dönüyorum Folklorik Tur ile bir turdan daha : ) Teşekkürler

YORUM YAZ

Benzer Turlar