Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ORDU GİRESUN YAYLALARI TURU

795.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Şeyhli Köyü -Giresun Kuzalan Şelalesi -Mavigöl -Kulakkaya Yaylası -Melikli Obası -Bektaş Yaylası - Bektaş Yaylası -Erimez -Gelin Kayası -Giresun -Kurul Kayalıkları Arkeolojik Kazı Sahası -Ablaktaşı -Turnalık -Çambaşı Yaylaları -Ordu -Gölköy -Ulugöl -Ohtamış Şelalesi -Boztepe -Teleferik

TURA KATILIN
Yaşlar:

BUTİK ORDU GİRESUN YAYLALARI TURU

 

TURDA UÇAK BİLETİ HARİÇTİR.

 

1.Gün : ......2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Ordu -Giresun Uçuş -Şeyhli Köyü -Giresun Kuzalan Şelalesi -Mavigöl -Kulakkaya Yaylası -Melikli Obası -Bektaş Yaylası

Siz değerli misafirlerimizle Ordu - Giresun Havalimanında rehberimiz ve aracımızla buluşuyoruz. Rehberimizin bilgileri sonrası Karadeniz bölgesinde ekolojik yaşama doyacağınız, fındık bahçeleri içinde Şeyhli Köyü’nde, konakta köy kahvaltımızı alıyoruz.

Yemekler hakkında bilgiler alıp, kısa yürüyüşümüzü de yaptıktan sonra  “Kirazın Dünyaya Yayıldığı Şehir” Giresun’a (KERASUS) geçiyoruz. Giresun Kalesi’ni ve Karadeniz’de yaşanabilir tek ada olan, mitolojik hikâyeleriyle ünlü Giresun Adasını panoramik görüp, yaylalara yolculuğumuza başlıyoruz.

Giresun – Sivas yolunu takiben, Yavşanlı Kemer Köprüsü’nü görüp, dere kenarında doğa içinde huzuru bulacağınız Kök Eve gidiyoruz. Kökevde Türk Kahvelerimizi yudumlayıp, Pınarlı Köyü ‘ndeki ulusal ve uluslararası basına konu olan, doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakan Kuzalan Tabiat Parkı’nı geziyoruz.

20 mt.den akan yeşilin içindeki Kuzalan Şelalesi’ni fotoğraflayıp, sodalı su ile tatlı suyun buluştuğu turkuaz renkli Mavi Göl’ü izliyoruz. Cehennem Deresi Kanyondan ayrılıp, 1600 rakımda  zifin çiçekleri ile meşhur yayla Kulakkaya’ya çıkıyoruz. Yaylada yürüyüşümüzü yapıp, devasa ladin ormanının içinde öğle yemeğimizi alacağımız Alçakbel’e iniyoruz.

Tertemiz doğadaki yemeğin ardından Melikli Obası’nı takiben Karagöl Dağlarının eteklerinde, 2030 rakımlı Bektaş Yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği BEKTAŞ YAYLASI KARAGÖL OTEL

 

2.Gün : Bektaş Yaylası -Erimez -Gelin Kayası -Giresun -Kurul Kayalıkları Arkeolojik Kazı Sahası -Ablaktaşı -Turnalık -Çambaşı Yaylaları

Kahvaltının ardından, Bektaş Yaylasından ayrılıyor ve Erimez – Gelin Kayası yolundan Giresun’ a varıyoruz.

Tarihi Millet Bahçesi’ndeki çay molasının ardından, Ordu ve Yaylaları gezisi için yolculuğumuza devam ediyoruz.

Ordunun en önemli göç yolu üzerinde, Melet Irmağı’na hakim konumda, Doğu Karadeniz’in ilk bilimsel Arkeolojik kazısının yapıldığı, VI. Mithridates’in kayıp şehri Kurul Kalesini gezmeye ne dersiniz? 2016’daki kazıda Türkiye’de yerinde bulunan ilk Ana Tanrıça Heykeli Kibele ve Apollon’un Bronz Heykelinin çıkartıldığı antik kaleyi gezip yayla yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bakacak’ta Çeküşoğlu Çeşmesi’nde çaylarımızı yudumladıktan sonra, 1635 rakımlı Turnalık Yaylasını takiben, Kaleboynu Yaylasına varıyoruz.

“Dünyanın Sonu” olarak tabir edilen, uçsuz bucaksız orman denizinde, şairlere, yazarlara ilham veren doğasıyla, gürültüden uzakta, sizi rahatsız edecek tek sesin ağaçlarının arasından süzülen rüzgâr sesi olduğu bu muhteşem coğrafyayı ,vadi tabanından 300 Mt. yükseklikte Geçilmez Vadisi Ablaktaşı’ndan dinliyoruz.

Serdar’ın Yeri’nde kuzineden çıkan taze mis kokulu köy ekmeğinin tadına bakıyor ve 1800 mt. yükseklikteki Çambaşı Yaylasını geziyoruz. Yayla gezimizi tamamlıyor, otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği ORDU

3.Gün : Ordu -Gölköy -Ulugöl -Ohtamış Şelalesi -Boztepe -Teleferik -İstanbul

Kahvaltı sonrası gezimize Ulubey ilçesi üzerinden Sarp Deresi Kanyonunu ve fındık bahçelerini izleyerek, 30 mt.den akan, yüksekliği ile sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Ohtamış Şelalesine varıyoruz.

Şelaleye kadar kısa bir yürüyüş yapıyor ve bu muhteşem suda hava müsaitse yüzme molası veriyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, Gölköy’ün Kale Mahallesi’ne ulaşıyoruz.

Dünya antik eserler listesindeki sarp bir kaya üzerine kurulmuş Gölköy Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra, doğa harikası 1350 mt. yükseklikteki Tabiat Koruma Alanı Ulugöl’e ulaşıyoruz.

İki ayrı gölden oluşan Karadeniz’in yeni gözdesi konumundaki Ulugöl etrafında  yürüyüşümüzü tamamlayıp serbest zaman veriyoruz. Aracımızla buluşuyor, öğle yemeğimizi dere kenarında bulunan restoranımızda alıyoruz.

Yemek sonunda Ordu’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz’in en güzel Seyir Terası 510 rakımlı Boztepe’ye teleferik ile çıkıyor, mavi ile yeşilin buluştuğu Ordu’yu kuşbakışı izliyoruz. Türk Kahvelerimizin yanında, yöresel tatlım Fındıklı Yufkayı aldıktan sonra şehir merkezinde alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Butik Ordu Giresun Yaylaları gezimizi noktalıyor ve Siz değerli misafirlerimizi Ordu – Giresun Havalimanına transfer ediyor bir başka Folklorik Turizm gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Tekrar Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Ordu Giresun Havaalanı başlar, Ordu Giresun havaalanı biter. )
 • 2 Gece Yayla ve Şehir Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Otellerde alınacak 2 Akşam Yemeği ( set menü veya açık büfe)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Milli Park ve Tabiat Parkı Giriş ücretleri (Kuzalan Şelalesi Mavi Göl ve Gölköy, Ulugöl )
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Ana Ulaşım Uçak (Hizmetimiz Ordu Giresun Havaalanı başlar, Ordu Giresun havaalanı biter), Müze ve ören yeri giriş ücretleri ,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Boztepe Teleferik ücreti, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Önerilen Uçuşlar Diyarbakır havaalanı buluşmalı

 

Gidiş : ......sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:50 Gidiş /09:00 Varış İstanbul -Diyarbakır / seferi ile Diyarbakır'a 'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş : .....akşamı Pegasus Havayolları 19:50 Gidiş / 21:45 Varış Diyarbakır -İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

İstanbul Yeni Havaalanından uçmayı tercih eden misafirlerimiz için Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Yeni Havaalanı- Mardin seferi. 06:10 kalkış / 08:15 varış

Sizleri Sabah 09:00den itibaren Diyarbakır Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. Turumuza uçak bileti hariçtir. Uçak biletinizi alırken esnek (cezasız) bilet almanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir tur iptal durumunda biletinizi değiştirebilirsiniz.

Ulaşım Aracı :

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA OKUYUNUZ :

 • Rehberimiz Grubumuzu Ordu Giresun havaalanında karşılar.
 • Turumuza uçak bileti hariçtir. Esnek cezasız bilet alarak turu alabilirsiniz. Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar