Butik Ordu Giresun Yaylaları Turu

12000.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Şeyhli Köyü -Giresun Kuzalan Şelalesi -Mavigöl -Kulakkaya Yaylası -Melikli Obası -Bektaş Yaylası - Bektaş Yaylası -Erimez -Gelin Kayası -Giresun -Kurul Kayalıkları Arkeolojik Kazı Sahası -Ablaktaşı -Turnalık -Çambaşı Yaylaları -Ordu -Gölköy -Ulugöl -Ohtamış Şelalesi -Boztepe -Teleferik

TURA KATILIN
Yaşlar:

BUTİK ORDU GİRESUN YAYLALARI TURU

Doğa, Tarih, Kültür, Yayla Gezileri İçiçe Turlar

GRUP TALEPLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ .

 

1.Gün : ......Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Ordu -Giresun Uçuş -Şeyhli Köyü -Giresun Kuzalan Şelalesi -Mavigöl -Kulakkaya Yaylası -Melikli Obası -Bektaş Yaylası

Siz değerli misafirlerimizle Ordu - Giresun Havalimanında rehberimiz ve aracımızla buluşuyoruz. Rehberimizin bilgileri sonrası Karadeniz bölgesinde ekolojik yaşama doyacağınız, fındık bahçeleri içinde Şeyhli Köyü’nde, konakta köy kahvaltımızı alıyoruz.

Yemekler hakkında bilgiler alıp, kısa yürüyüşümüzü de yaptıktan sonra  “Kirazın Dünyaya Yayıldığı Şehir” Giresun’a (KERASUS) geçiyoruz. Giresun Kalesi’ni ve Karadeniz’de yaşanabilir tek ada olan, mitolojik hikâyeleriyle ünlü Giresun Adasını panoramik görüp, yaylalara yolculuğumuza başlıyoruz.

Giresun – Sivas yolunu takiben, Yavşanlı Kemer Köprüsü’nü görüp, dere kenarında doğa içinde huzuru bulacağınız Kök Eve gidiyoruz. Kökevde Türk Kahvelerimizi yudumlayıp, Pınarlı Köyü ‘ndeki ulusal ve uluslararası basına konu olan, doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakan Kuzalan Tabiat Parkı’nı geziyoruz.

20 mt.den akan yeşilin içindeki Kuzalan Şelalesi’ni fotoğraflayıp, sodalı su ile tatlı suyun buluştuğu turkuaz renkli Mavi Göl’ü izliyoruz. Cehennem Deresi Kanyondan ayrılıp,

1600 rakımda  zifin çiçekleri ile meşhur yayla Kulakkaya’ya çıkıyoruz. Yaylada yürüyüşümüzü yapıp, devasa ladin ormanının içinde yöresel öğle yemeğimizi  alacağımız Alçakbel’e iniyoruz. 

Tertemiz doğadaki yemeğin ardından Melikli Obası’nı takiben Karagöl Dağlarının eteklerinde, 2030 rakımlı Bektaş Yaylasını geziyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Yayla veya Şehir otelleri

 

2.Gün : Bektaş Yaylası -Erimez -Gelin Kayası -Giresun -Kurul Kayalıkları Arkeolojik Kazı Sahası -Ablaktaşı -Turnalık -Çambaşı Yaylaları

Kahvaltının ardından, Bektaş Yaylasından ayrılıyor ve Erimez – Gelin Kayası yolundan Giresun’ a varıyoruz.

Tarihi Millet Bahçesi’ndeki çay molasının ardından, Ordu ve Yaylaları gezisi için yolculuğumuza devam ediyoruz.

Ordunun en önemli göç yolu üzerinde, Melet Irmağı’na hakim konumda, Doğu Karadeniz’in ilk bilimsel Arkeolojik kazısının yapıldığı, VI. Mithridates’in kayıp şehri Kurul Kalesini gezmeye ne dersiniz? 2016’daki kazıda Türkiye’de yerinde bulunan ilk Ana Tanrıça Heykeli Kibele ve Apollon’un Bronz Heykelinin çıkartıldığı antik kaleyi gezip yayla yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bakacak’ta Çeküşoğlu Çeşmesi’nde çaylarımızı yudumladıktan sonra, 1635 rakımlı Turnalık Yaylasını takiben, Kaleboynu Yaylasına varıyoruz.

“Dünyanın Sonu” olarak tabir edilen, uçsuz bucaksız orman denizinde, şairlere, yazarlara ilham veren doğasıyla, gürültüden uzakta, sizi rahatsız edecek tek sesin ağaçlarının arasından süzülen rüzgâr sesi olduğu bu muhteşem coğrafyayı ,vadi tabanından 300 Mt. yükseklikte Geçilmez Vadisi Ablaktaşı’ndan dinliyoruz.

Serdar’ın Yeri’nde kuzineden çıkan taze mis kokulu köy ekmeğinin tadına bakıyor ve 1800 mt. yükseklikteki Çambaşı Yaylasını geziyoruz. Yayla gezimizi tamamlıyor, otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği ORDU

3.Gün : Ordu -Gölköy -Ulugöl -Ohtamış Şelalesi -Boztepe -Teleferik -İstanbul

Kahvaltı sonrası gezimize Ulubey ilçesi üzerinden Sarp Deresi Kanyonunu ve fındık bahçelerini izleyerek, 30 mt.den akan, yüksekliği ile sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Ohtamış Şelalesine varıyoruz.

Şelaleye kadar kısa bir yürüyüş yapıyor ve bu muhteşem suda hava müsaitse yüzme molası veriyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, Gölköy’ün Kale Mahallesi’ne ulaşıyoruz.

Dünya antik eserler listesindeki sarp bir kaya üzerine kurulmuş Gölköy Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra, doğa harikası 1350 mt. yükseklikteki Tabiat Koruma Alanı Ulugöl’e ulaşıyoruz.

İki ayrı gölden oluşan Karadeniz’in yeni gözdesi konumundaki Ulugöl etrafında  yürüyüşümüzü tamamlayıp serbest zaman veriyoruz. Aracımızla buluşuyor, öğle yemeğimizi dere kenarında bulunan restoranımızda alıyoruz.

Yemek sonunda Ordu’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz’in en güzel Seyir Terası 510 rakımlı Boztepe’ye teleferik ile çıkıyor, mavi ile yeşilin buluştuğu Ordu’yu kuşbakışı izliyoruz. Türk Kahvelerimizin yanında, yöresel tatlım Fındıklı Yufkayı aldıktan sonra şehir merkezinde alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Butik Ordu Giresun Yaylaları gezimizi noktalıyor ve Siz değerli misafirlerimizi Ordu – Giresun Havalimanına transfer ediyor bir başka Folklorik Turizm gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Tekrar Başka bir Folklorik Turizm turumuzda birlikte olmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak 
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Ordu Giresun Havaalanı başlar, Ordu Giresun havaalanı biter. )
 • 2 Gece Yayla ve Şehir Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Otellerde alınacak 2 Akşam Yemeği ( set menü )
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Milli Park ve Tabiat Parkı Giriş ücretleri (Kuzalan Şelalesi Mavi Göl ve Gölköy, Ulugöl )
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri ,İlk gün Kahvaltısı , tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Boztepe Teleferik ücreti, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA OKUYUNUZ :

 • Rehberimiz Grubumuzu Ordu Giresun havaalanında karşılar.
 • Turumuza uçak bileti hariçtir. Esnek cezasız bilet alarak turu alabilirsiniz. Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
27.10.2023 - 29.10.2023
Kişi başı fiyat 12000
Single Farkı 2850
7-12 Yaş Çocuk 12000
2-6 Yaş Çocuk 12000
0-2 Yaş Bebek 12000
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.04.2024 - 28.04.2024
Kişi başı fiyat 12000
Single Farkı 2850
7-12 Yaş Çocuk 12000
2-6 Yaş Çocuk 12000
0-2 Yaş Bebek 12000
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar