Butik Şavşat Artvin Macahel Yaylaları Karadeniz Turu

20490.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Şavşat Artvin Macahel Yaylaları Turu 30 HAZİRAN -06 TEMMUZ/ 21-27 TEMMUZ / 18-24 AĞUSTOS 2024

TURA KATILIN
Yaşlar:

BUTİK ŞAVŞAT MACAHEL ARTVİN YAYLALARI TURU

Doğa, Tarih, Kültür, Yayla Gezileri İçiçe Turlar

GRUP TALEPLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ .

30 HAZİRAN -06 TEMMUZ/ 21-27 TEMMUZ / 18-24 AĞUSTOS 2024

 

1.Gün : ......Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Rize -Arhavi -Mençuna Şelalesi -Borçka -Karagöl -Macahel 

Rize Havalimanı'nda saat 07.30'da buluşma sonrası Arhavi’den Kamilet Vadisine yolumuzu çevireceğiz. Buradaki tesiste kahvaltımızı yaptıktan sonra Doğa harikası Mençuna Şelalesi’ne yaklaşık 40 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşümüz şelaleye kadar çoğunluğu merdiven çıkışı şeklinde olacaktır. Biraz yorulacaksınız ama çıktığınız göreceğiniz manzara muhteşem. Bol bol fotoğraf çektikten sonra aynı yoldan iniş yapacağız.

Aracımızın beklediği yerde kısa bir dinlenme sonrası hareket ederek yolumuz üzerindeki Çifte Kemer Köprülerde Fotoğraf molamız olacak. Ardından Cankurtaran geçidine yapılan tünelleri geçerek önce Borçka’ya sonra da "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Göl tüm güzelliği ile son yıllarda turizmin gözdesi. Dileyenlerle göl kenarında yürüyüş yaptıktan sonra Macahel’e hareket. Gürcistan sınırına sıfır noktasında. Bölge barındırdığı doğal alanların korunması ve yöre halkının sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından koruma altına alınarak 29 Haziran 2005 tarihinde Türkiye’nin ilk "Biyosfer Rezerv Alan" ilan edilmiştir. Akşam yemeği ve konaklama Efeler Köyü Dedeana Paniyon'da.Tüm odalarında duş, wc

2.Gün : Macahel -Lodıvake Yaylası -Fındık Yaylası -Naçadirev Gölü

Kahvaltı sonrası Minibüs ile hareket. Yolculuğumuz sırasında kısa kısa orman yürüyüşleri yaparak Lodivake Yaylası’na ardından Fındık Yaylası'na gidiyoruz. Yaylada vereceğimiz kısa moladan sonraki durağımız Naçadirev Gölü. İndatsvinda geçidini geçtikten sonra 15 dakikalık bir yürüyüşle Naçadirev Gölü’ne ulaşacağız. Arzu eden misafirlerimiz gölde yüzebilir ancak suyun çok soğuk olduğunu belirtmek isteriz. Ardından 30 dakikalık yürüyüş ile  Saime Tepesine ulaşacağız. Burada Karçal Dağları tamamen karşınızda size selam duracak.  Burada hava uygun olursa tam bir meditasyon ortamı olacaktır. Günümüzü bu şekilde tamamladıktan sonra aynı yoldan pansiyonumuza döneceğiz.  Konaklama ve akşam yemeği Macahel Dedeana Pansiyon

3.Gün : Macahel -Maral Şelalesi -Çuripira Yaylası -Meydancık -Maden Köyü

Kahvaltı sonrası hareket. İlk durağımız Macahel'in merkezi konumundaki Camili. Burada bulunan ahşap cami ve sınır karakolumuzu gördükten sonra Maral Şelalesi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz.

Maral Köyü'nü geçip aracımızın yaklaşabildiği son noktadan itibaren gidiş-dönüş 15 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Patika rahat bir patika, ancak şelalenin görülebileceği alana iki yüz metre kadar inilerek gidilebiliyor. Maral Şelalesi, 65 metreye yakın yükseklikten düşüyor. Ladin ve kayın ağaçları arasından rengârenk kelebekler eşliğinde dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelalenin dibine inmek isteyenlerle rehberimiz inecektir. Ama şelale seyir terasından daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayımızı içtikten sonra aracımıza yürüyerek geri dönüyoruz.

Şelale gezisi sonrası öğle yemeği molamız da yöresel tatlar olacaktır. Yemek sonrası Yeşil Yol güzergahından Uğur Köyü ordan da Çuripira Yaylası’na ulaşacağız. Yaylayı fotoğrafladıktan sonra Mısırlı Köyü içinde de kısa bir mola vereceğiz. Köyün enteresan hikayesini rehberimizden dinledikten sonra meydancık üzerinden Maden Köyü’ndeki pansiyonumuza ulaşıp dinleniyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Bazgiret Göl Pansiyon’da

4.Gün : Napurnev Yaylası -Sakoryan Yaylası -Bazgiret

Kahvaltı sonrası hareket. Bugün harika bir gün ve muhteşem manzaralar bizi bekliyor. 2 tana yayla göreceğiz, ancak bu yayla yollarında her yerde fotoğraf çekmek isteyeceğinizden yolculuğumuz uzun sürecek.

İlk olarak Napurnev Yaylası’na gideceğiz. Ahşap evlerle harika bir görüntü sunan bu yaylada kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Sakorya Yaylası’na yolumuzu çevireceğiz. Yol boyu Karçal Dağları muhteşem görüntüler verecektir. Yolculuğumuzun sonunda vadiye hakim bir noktadaki Sakorya yaylasına varıyoruz.

2400 metre yükseklikte bulunan yayladaki evler özgün mimaride ve çok güzel poz veriyorlar. 25-30 yayla evi var burada. Burada biraz fotoğraf molası verdikten sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Bazgiret şelalesini de uzaktan göreceğimiz yürüyüş 2 saat sürecek. Patika yoldan 1900 metre yükseklikteki Maden Köyüne ineceğiz. Pansiyonumuzda bugün bizim için öğle yemeğinde mangal partisi olacak. Yemekten sonra biraz siesta yapma şansınız olacak. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz ile kısa bir yürüyüş daha yapabiliriz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda

5.Gün : Avcala -Düzenli -Çamlıca -Balık Gölü -Rutav Gölü -Meşeli Kışlası

Bugün Şavşat’ın batı yakasını keşfediyoruz. Çok az bilinen ama etkileyici manzaralar sunan Avcala bölgesinden Düzenli bölgesindeki köyler arasında yürüyeceğiz. Bu bölgede yapacağımız keyifli yürüyüşlerden sonra Şavşat’da öğle yemeği molamızın ardından Yavuzköy seyir terasında kısa bir mola verip muhteşem manzaranın tadını çıkaracağız. Sonraki durağımız Aşağı Koyunlu Köyünde bulunan Balık Gölü ardından Yukarı Koyunlu'da bulunan Rutav Gölü olacak. Son olarak Meşeli Kışlasında gideceğiz. Kışla (yayla) da yapacağımız kısa yürüyü sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Şavşat Meşeli Köyündeki otelimizde.

6.Gün : Şırata Gölleri -Balık Gölü -Peri Bacaları -Şavşat Karagöl

Kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Öncelikle en uzak noktaya kadar minibüs ile gideceğiz.  Aracımız ile Büyük ve Yeni kışlalara kadar gittikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüş ile önce Şırata Gölleri ardından orman içinden yürüyerek Balık Gölüne ulaşıyoruz. Yürümek istemeyen misafirlerimiz buluşma noktasına araç ile de gidebilir.  Yürüyüş sonrası Pınarlı Köyü’nde öğle yemeği molası vereceğiz. Yemekten sonra Meşeli Köyü’nde bulunan Peri Bacaları’nı ziyaret edeceğiz. Buraya ulaşmak için aracımızdan indikten sonra gidiş dönüş 45 dakikalık keyifli bir yürüyüş yapacağız. Kapadokya ya benzer oluşumları fotoğrafladıktan sonra rotamız Şavsat Karagöl olacak. Göl kenarındaki patikada hep birlikte kısa bir yürüyüş yapıp göl kenarındaki tesiste keyif molası vereceğiz. Mola sonrasında  Sonraki otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Şavşat Meşeli Köyündeki otelimizde.

7.Gün : Cehennem Deresi Kanyonu -Rafting -Rize Havalimanı

Kahvaltı sonrası Ardanuç’da bulunan Cehennem Deresi Kanyonu’nu ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası kanyonun üst kısmına ulaşacağız. Buradan dileyen misafirlerimiz ile kanyon içine yapılan yürüyüş yolundan inerek eğlenceli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün ardından Ardanuç’da cağ kebabı  yemek isteyenler için kısa bir mola vereceğiz.

Ardından rafting yapmak isteyen misafirlerimiz için fırtına vadisinde mola vereceğiz. Kimse rafting yapmazsa alternatif bir programımız her zaman var. Akşam saat 19.00 sularında Rize -Artvin Havalimanında sizlerden ayrılıyoruz.  Bir daha ki turda görüşmek üzere.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Rize ARTVİN  Havaalanı başlar, Rize Artvin havaalanı biter. )
 • 6 Gece Yayla, Köy Pansiyon ve Otellerde  Konaklama
 • Otellerde alınacak 7 sabah kahvaltısı ,
 • 6 Öğle Yemeği,
 • Otellerde alınacak 6 Akşam Yemeği ( set menü )
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Milli Park Giriş ücretleri 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Uçak bileti, Son gün Öğle ve Akşam Yemekleri,

Müze ve ören yeri giriş ücretleri , yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting ücreti, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Ana Ulaşım Uçak ile olup( tur ücretine dahil değildir.) , Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

ÖNEMLİ HATIRLATMA OKUYUNUZ :

 • Rehberimiz Grubumuzu Rize Artvin havaalanında karşılar.
 • Turumuza uçak bileti hariçtir. Esnek cezasız bilet alarak turu alabilirsiniz. Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
30.06.2024 - 06.07.2024
Kişi başı fiyat 20490
Single Farkı 5000
7-12 Yaş Çocuk 20490
2-6 Yaş Çocuk 20490
0-2 Yaş Bebek 20490
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
21.07.2024 - 27.07.2024
Kişi başı fiyat 20490
Single Farkı 5000
7-12 Yaş Çocuk 20490
2-6 Yaş Çocuk 20490
0-2 Yaş Bebek 20490
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
18.08.2024 - 24.08.2024
Kişi başı fiyat 20490
Single Farkı 5000
7-12 Yaş Çocuk 20490
2-6 Yaş Çocuk 20490
0-2 Yaş Bebek 20490
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar