Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uçaklı & Doğu Ekspresi Treni İle Erzurum Kars Çıldır Turu

1795.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Kars, Alman Evi, Melekli Ev( Aksu Konağı ), Kars Kalesi, Malakanlar Değirmeni, Vali Konağı, Hekim Evi (Opera Binası), PTT Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), Oniki Havari Kilisesi, Hamamları, Defterdarlık, Konservatuarı, Çıldır Gölü, Atlı Kızak Keyfi, Ani Harabeleri, Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayı, Katarina Av Köşkü

TURA KATILIN
Yaşlar:

KARS -SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ-ÇILDIR GÖLÜ ATLI KIZAK KEYFİ -

ANİ HARABELERİ -ANADOLU KARDELENLERİ -MALAKANLAR TURU

 

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

TURDA UÇAK BİLETİ DAHİL

UÇAKLI & DOĞU EKSPRESİ İLE

Uçuşlar Erzurum havaalanı buluşmalı

Gidiş :  sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 06:50 Gidiş /08:35 Varış İstanbul -Erzurum seferi ile Erzurum'a 'a hareket. Havaalanı buluşma. (Yıllık programlar yapıldığından uçuş saatleri değişkenlik gösterebilir. )

Dönüş :  akşamı Pegasus Havayolları 20:55 Gidiş: 22:50 Varış Erzurum -İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş.

Sizleri Sabah 08:35den itibaren Erzurum Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz. 

 

1.Gün : 2019 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı - Erzurum -Çifte Minareli Medrese -Üç Kümbetler -Erzurum Kalesi -Taşhan -Sarıkamış -Katerina Av Köşkü -Sarıkamış Kültür Evi -Fethiye Camii -Rus Mimariler 

Siz saygıdeğer misafirlerimizi Erzurum Havalimanında Rehberimizle karşılıyoruz. eşyalarımızı aracımıza yerleştirdikden sonra günün destinasyonu hakkında bilgileri alıyor,  Uçak varış saatine göre serbest  kahvaltı. 

Kahvaltı sonrasında Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini panoramik olarak görüyor, Ulu Camii gezisinin ardından Taşhan’da Oltu taşı hakkında bilgileri alıyoruz. Taşhan’dan ayrılıyor,  Öğle yemeği için Cağ Kebabı (ekstra) alacağımız restauranta  geçiyoruz.  Yemek  Sonrasında 14.30 Doğu Ekspresi Pulman (Koltuklu) vagonla Kars'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 4.5 saatlik keyifli yolculuk sonrası Kars'a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. (Trenin müsaitlik durumuna göre Erzurum'dan Kars'a yapacağımız yolculuk  karayolu veya Tren ile yapılacaktır.)

Tren yolculuğumuzun ardından  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS BÜYÜK KALE OTEL… VB

2.Gün : 2019 Kars - Çıldır Gölü -Atlı Kızak -Balık Avı -Ani Antik Kenti -Kars Şehir Turu

Otelimizdeki kahvaltının ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine hareket ediyoruz.

Ocaklı köyünde Ermenistan sınırımız kenarındaki Ani Harabelerinde Ermeni ve Selçuklu kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Ermenilerin yapmış olduğu Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (keveli kilise) ve Selçuklu eserlerinden Menücehr CamiEbul Muhammeran Cami, Sultan Sarayını geziyorAni’den ayrılıyoruz. 

1965 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek rakımdaki göllerinden olan ve kış döneminde buz ile kaplanması ile ünlü Çıldır Gölüne ulaşıyoruz.

Öğle yemeğimizi gölden çıkarılan sarı balık ve yöresel menüler şeklinde aldıktan sonra rengarenk süslemeleri ile bizleri bekleyen Atlı Kızaklarımız ile Çıldır Gölünden turumuza devam ediyoruz. (Bahar aylarında kızak turu yapılmaz) 

Kızak turumuzun sonrasında belirli noktalarda buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor onlar ile birlikte bizde balık avlamaya çalışıyoruzÇıldır gezimizi fotoğraf molası ile tamamlıyor, Kars’a otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğinin alınmasının ardından Aşıklar evinde veya başka bir noktada canlı müziğe katılıyoruz. ( Ekstra ) KARS BÜYÜK KALE OTEL… VB

3.Gün : 2019 Kars -Oniki Havariler Kilisesi -Osmanlı Hamamları -Taş Köprü -Kars Yöresel Ürünler -Namık Kemal Kültür Evi -Erzurum -İstanbul

Otelimizdeki kahvaltımızı tamamladıktan sonra Kars şehir merkezi turumuzu tamamlıyoruz.

İlk durağımız Anadolu’ya doğru yola çıkan evliyalardan Ebul –l Hasan Herekani Hazretlerinin Türbesi ve Camisi olarak beliyoruz. Gezimize On İki Havariler Kilisesi, Namık Kemal Kültür Evi, Osmanlı Hamamları ve Taş Köprüsü, 93 Harbi olarak tarihe geçen Rus Harbi sırasından Türkiye’ye ve Dünyanın birçok yerine sürgün edilen Anadolu’nun Kardelenleri Malakan’lara ait olan evleri görüyor  Kars şehir merkezinde ızgara planlı olarak inşa edilen ve Ruslar döneminde günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış olan, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi), Kültür Evi, Vali Konağı, PTT Binası ve birçok Rus yapısını görüyor eski Rus yapılarının eşliğinde Ünlü Kars Kaşarı ve Balı için alışveriş zamanı veriyoruz. 

Belirlenen saate buluşuyor Kars’a gelinirde Kaz Eti yemeden ayrılmaz diyor öğle yemeğimizi kaz eti, bulgur pilavı ve yöresel ikramlar şeklinde alıyoruz. (ekstra) Yemek sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Uçak saatine göre Erzurum’da kısa bir şehir turu yapıyoruz.

Sizleri Erzurum Havalimanına transfer ediyor, bir başka Folklorik Turizm gezisinde buluşmak dileği ile sizler ile vedalaşıyoruz.

Not: Rehberimiz aynı programa sadık kalmak koşuluyla Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ekonomi sınıfı Uçak Bileti
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Erzurum Havaalanı başlar, Erzurum havaalanı biter. )
 • 2 Gece Kars Otelleri Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • 2 akşam yemeği, (Set menü veya açık büfe şeklinde)
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Kars - Erzurum Arası veya Erzurum -Kars arası tek yön Pulman (Koltuklu) Tren Bileti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz...
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , Atlı Kızak keyfi, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

 

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Erzurum havaalanında karşılar. 
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.  
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir. 
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır. 
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır. 
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar