KONYA MEVLANA ŞEBİ ARUS TURU

595.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

KONYA -SULTAN SELİM CAMİİ -ALAADDİN KEYKUBAT CAMİİ -SULTAN TÜRBELERİ -KARATAY MEDRESESİ- İNCE MİNARE -SADRETTİN KONEVİ CAMİİ -TARİHİ MERAM KÖPRÜSÜ -ATEŞBAŞI VELİ TÜRBESİ -AKYOKUŞ -MERAM BAĞLARI

TURA KATILIN
Yaşlar:

"Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,
Hataları örtmede gece gibi ol, öfkede ölü gibi ol,  
Tevazuda toprak gibi ol, Her ne olursan ol,

Ya olduğun gibi görün, Ya göründüğün gibi ol !"
Hz. Mevlana

07-08 Aralık 2019

1.Gün : Cuma Gecesi Konya Mevlana Şebi Arus Turu İstanbul'dan Hareket

22:30 : İncirli Alfemo Önü ( Eski Boyner Mağazası Önü )

23:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

2.Gün : Konya -Sultan Selim Camii -Alaaddin Camii Karatay Medresesi 

 

İzmit, Adapazarı, Bolu, Ankara üzerinden Türkiye 'nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya'ya yolculuğumuz başlıyor.

Sabah saatlerinde Konya Şeb-i Arus Gösterilerini izlemek amacıyla  geldiğimiz Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya’ya varıyoruz. 

Kahvaltı  için Konya’nın Meşhur kahvaltı mekanlarında Yöresel serpme kahvaltı alıyoruz(ekstra).  Kahvaltının ardından  Hz. Mevlana’nın Dergâhı ve Müze ziyaretimizi yapıyoruz. Burada rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri alıyor Sultan Selim Camii ve Üçler kabristanını ziyaret ediyoruz. 

Öğle yemeği için, Konya’mızın yöresel lezzetlerini tadacağımız restoranımız’a geçiyoruz. ( Çorba+Etliekmek+Salata+ Tatlı+Ayran+Su+Çay dan oluşan menü Ekstra) 

Yemek sonrasında,  Konya Turumuza  Şems-i Tebrizi Hz. Türbesi ziyareti ile devam ediyoruz.  Sonraki ziyaret   noktalarımız  Alaaddin Keykubat Camii ve Sultan TürbeleriKaratay Medresesi olacaktır.  Sonrasında otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.

Ardından otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından Şeb-i Arus törenlerini izlemek için Konya Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Sema Ayini’ni izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama Konya Merkezde 4 Yıldızlı  Otelde.

 

3.Gün : Konya -İnce Minare -Sadrettin Konukevi Camii -Tarihi Meram Köprüsü -Ateşbaşı Veli Türbesi -Akyokuş -Meram Bağları -İstanbul 

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve bugünkü  Konya turumuza  ilk gezi noktamız Sahib-i Ata Camii ve Külliyesi ziyaretimiz ile başlıyoruz.

Programımızın devamında ise,  İnce MinareSadrettin Konevi Camii ve türbesiMevlana Dergâhının aşçısı Ateşbâzı Veli türbesi ziyareti yapılıp öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz.

Öğle yemeği Konya’nın yöresel lezzeti Fırın Kebabı olacak. (Ekstra)  (Bamya Çorbası+Fırın Kebap+Ayran+Su+Ezme+Turşu+ Salata+Tatlı(Sacarası)+ Çay)

Öğle yemeğinin ardından Tarihi Meram Bağları bölgesinde bulunan  Tarihi Meram Köprüsü yanında  bulunan çay bahçelerinde çayınızı yudumladıktan sonra panoramik seyir ve fotoğraf çekimiiçin Akyokuş tepesine çıkıyoruz.

Misafirlerimize alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Istanbul'a hareket ediyoruz ve  gece yarısına doğru Istanbul’a ulaşıyor ve farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle sizlerle vedalasıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım pansiyon Konya 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Konya Tarihi Yerler Gezisi
 • Şeb-i Arus Tören Giriş Bileti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 46 kişilik Mercedes, Safir veya MAN otobüs
 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

Gidiş-Dönüş Tarihleri
07.12.2019 - 08.12.2019
Kişi başı fiyat 595
Single Farkı 250
7-12 Yaş Çocuk 495
2-6 Yaş Çocuk 495
0-2 Yaş Bebek 595
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar