Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu

5500.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

KONYA -SULTAN SELİM CAMİİ -ALAADDİN KEYKUBAT CAMİİ -SULTAN TÜRBELERİ -KARATAY MEDRESESİ- İNCE MİNARE -SADRETTİN KONEVİ CAMİİ -TARİHİ MERAM KÖPRÜSÜ -ATEŞBAŞI VELİ TÜRBESİ -AKYOKUŞ -MERAM BAĞLARI

TURA KATILIN
Yaşlar:

"Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,
Hataları örtmede gece gibi ol, öfkede ölü gibi ol,  
Tevazuda toprak gibi ol, Her ne olursan ol,

Ya olduğun gibi görün, Ya göründüğün gibi ol !"
Hz. Mevlana

GRUP REZERVAYONU İÇİN SATIŞA AÇILMIŞTIR.

1.Gün : Cuma Gecesi Konya Mevlana Şebi Arus Turu İstanbul'dan Hareket

22:30 : İncirli Alfemo Önü ( Eski Boyner Mağazası Önü )

23:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü 

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark Çıkışı Işıklar önü)

2.Gün : Konya -Sultan Selim Camii -Alaaddin Camii Karatay Medresesi  -Tropikal Kelebek Bahçesi

 

İzmit, Adapazarı, Bolu, Ankara üzerinden Türkiye 'nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya'ya yolculuğumuz başlıyor.

Sabah saatlerinde Konya Şeb-i Arus Gösterilerini izlemek amacıyla  geldiğimiz Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya’ya varıyoruz. 

Kahvaltı  için Konya’nın Meşhur kahvaltı mekanlarında Yöresel serpme kahvaltı alıyoruz(ekstra).  Kahvaltının ardından  Hz. Mevlana’nın Dergâhı ve Müze ziyaretimizi yapıyoruz. Burada rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri alıyor Sultan Selim Camii ve Üçler kabristanını ziyaret ediyoruz. 

Öğle yemeği için, Konya’mızın yöresel lezzetlerini tadacağımız restoranımız’a geçiyoruz. ( Çorba+Etliekmek+Salata+ Tatlı+Ayran+Su+Çay dan oluşan menü Ekstra) 

Yemek sonrasında,  Konya Turumuza  Şems-i Tebrizi Hz. Türbesi ziyareti ile devam ediyoruz.  Sonraki ziyaret   noktalarımız  Alaaddin Keykubat Camii ve Sultan TürbeleriKaratay Medresesi olacaktır. Ardından son durağımız Tropikal Kelebekler vadisi gezisi yapıyoruz. 15 türden fazla, binin üzerinde kelebek uçuş alanı olarak tasarlanan bu özel bahçe Avrupa’nın en büyük tropikal kelebek bahçesi unvanına sahip, ülkemizin de tek kelebek bahçesidir.

7 bin 600 metrekare büyüklüğündeki vadinin yaklaşık olarak bin 600 metrekaresi kelebek uçuş alanı. Bunun dışında bölgede 80 türden fazla binlerce bitki türü yer alıyor. Böcek müzesiyle de ülkemizdeki böcekler tanıtılıyor.

Vadinin bulunduğu yer oldukça büyük bir alana sahip. İçerisinde müzeler ve gezi parkurları yer alıyor. Kelebeklerin uçuş alanı içerisinden geçtiğinizde kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Etraf oldukça yeşil ve tropikal bitkilerin de bulunduğunuz atmosfere kazandırdığı bir farklılık var.

Kendinizi tropikal iklimin hat safhada yaşandığı Amazon ormanında hissedebilirsiniz. 

 Sonrasında otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.

Ardından otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından Şeb-i Arus törenlerini izlemek için Konya Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Sema Ayini’ni izledikten sonra otelimize dönüyoruz. (Sema Töreni Saatleri Yoğunluğa bağlı olarak değişebiliyor. Rehberimiz tur esnasında sizlere Öğle veya Akşam Seansı hangi saatte alınacağı hakkında bilgilendirme yapacaktır. Konaklama Konya 4 ve 5* standardı Otelde.

 

3.Gün : Konya -İnce Minare -Sadrettin Konukevi Camii -Tarihi Meram Köprüsü -Ateşbaşı Veli Türbesi -Akyokuş -Meram Bağları -İstanbul 

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve bugünkü  Konya turumuza  ilk gezi noktamız Sahib-i Ata Camii ve Külliyesi ziyaretimiz ile başlıyoruz.

Programımızın devamında ise,  İnce MinareSadrettin Konevi Camii ve türbesiMevlana Dergâhının aşçısı Ateşbâzı Veli türbesi ziyareti yapılıp öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz.

Öğle yemeği Konya’nın yöresel lezzeti Fırın Kebabı olacak. (Ekstra)  (Bamya Çorbası+Fırın Kebap+Ayran+Su+Ezme+Turşu+ Salata+Tatlı(Sacarası)+ Çay)

Öğle yemeğinin ardından Tarihi Meram Bağları bölgesinde bulunan  Tarihi Meram Köprüsü yanında  bulunan çay bahçelerinde çayınızı yudumladıktan sonra panoramik seyir ve fotoğraf çekimiiçin Akyokuş tepesine çıkıyoruz.

Misafirlerimize alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Istanbul'a hareket ediyoruz ve  gece yarısına doğru Istanbul’a ulaşıyor ve farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle sizlerle vedalasıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 1 gece Yarım pansiyon Konya 4* standardı Oteller Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • 1 akşam yemeği otelde Set menü veya açık büfe,
 • Konya Tarihi Yerler Gezisi
 • Şeb-i Arus Tören Giriş Bileti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

TUR FİYATLARI

 • Acentemizin turlarına katılmak isteyen konuklarımızın kesin rezervasyon için tur ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir. Ödemeleri alınmayan rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.
 • Turlarımızda araçta ödeme kabul edilmez. Ödemenin mutlaka turdan önce banka havalesi, eft veya kredi kartıyla online sistemden veya mail orderla yapılması gerekmektedir.
 • Bankaya ödeme yaptığınızın bilgisini bize bildirdikten sonra tarafımızdan size bir teyid maili gönderilecektir. Teyid maili 48 saat içinde elinize ulaşmaz ise lütfen ofisimizi arayarak bilgilendiriniz.
 • Katılımcıların rezervasyon formu doldurmadan ve bankaya ödemelerini yapacağı gün katılacakları turda yer olup olmadığının teyidini almaları gerekmektedir. (Bankaya ödemeyi yapacağınız günden birkaç gün evvel turda müsaitlik durumunu sormuşsanız ödeme yapacağınız gün tur dolmuş veya online sistemsel bir hata olabileceğini düşünerek tekrar bize sormanız gerekmektedir.)
 • Mail order formunu kullanarak Kredi kartı ile ödeme yapacak olanlar, mail order formuna web sitemizden Rezervasyon formunu doldururken aynı sayfada bilgilendirme çıkacaktır. Mail order formunun çıktısını alıp, bilgileri doldurup imzaladıktan sonra folklorik@folklorik.com adresimize göndermeleri ve teyidini almaları gerekmektedir. İmzası bulunmayan mail orderların çekimi yapılmaz ve geçerliliği yoktur.
 • Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.
 • 0-5 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler.
 • Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir.
 • Tur hareketine 1 gün kala tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir.
 • Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Folklorik Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile tek çocuk için geçerlidir.
 • Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, otele göre açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
 • Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • · Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • · Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur
 • Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır.
 • Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.
 • Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; Folklorik Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir.
 • Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda , uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır.
 • İade işlemleri 01 – 14 gün arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar , aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir.
 • Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
 • Sorularınız için folklorik@ folklorik.com a mail atabilirsiniz. Veya 0212.249 40 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Seval03.09.2019

Konya turumuzda Rehberimiz bilgili ve ilgili, konakladığımız otel temiz ve güzeldi.
Konya turumuzda Rehberimiz bilgili ve ilgili, konakladığımız otel temiz ve güzeldi. Folklorik Turizme memnuniyetimi bildiririm. Tekrarının olması dileğiyle.

Fatma ve Funda03.09.2019

Folklorik her zaman 10 numara
Otelimizden memnun kaldık. Rehber ve şöförlerde yardımsever ve iyiydi. Ama Konya Şeb-i Arus etkinlikleriyle ilgili çok kalabalıktı. Bizim için Folklorik Tur her zaman 10 numara. Devam gezilere. Teşekkürler.

Sevim ve Nuran03.09.2019

Konya turumuz güzel geçti.
Konya turumuz güzel geçti. Teşekkür ederiz. Otel, rehber, şöförlerimiz çok çok iyi idi. Hava çok soğuktu. Ama otelimiz çok sıcaktı iyi geldi. Grup turdaki arkadaşlar çok iyi idi. Sevgiler

Serap03.09.2019

Öylesine güzel ağırlandıkki yorgunluğumuzu anlamadık.
Konya turu yorucu olacağını düşündüğüm bir turdu. Fakat öylesine güzel ağırlandıkki yorgunluğumuzu anlamadık. Bilgi dolu, keyifli, rahat bir yolculuktu. Emeği olan herkese, Folklorik tura teşekkür ederiz.

Fazilet03.09.2019

Turdan memnunum yalnızda olsanız güvenli bir tur firması.
Folklorik turla sürekli seyahat ediyorum. Bu turda yalnız katıldım. Turdan memnunum yalnızda olsanız güvenli bir tur firması.

YORUM YAZ

Benzer Turlar