Not : Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları ve grup talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kayseri Yöresel Lezzetler KültürTuru

0.00 ’den İtibaren

GEZİLECEK YERLER

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Güpgüpoğlu Konağı(Etnografya Müzesi), Atatürk Evi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, Kapalı Çarşı, Vezir Han, Hunat Hatun Külliyesi, Alaca Kümbeti, Döner Kümbet, Germir, Gesi, Kuş Evleri, Ağırnas, Mimar Sinan’ın Doğduğu Ev, Ağırnas Kilisesi, Kültepe Ören Yeri, Kapuzbaşı Şelaleleri, Soğanlı Vadisi, Erdemli, Yılkı Atları, Soğanlı Vadisi, Koramaz Vadisi -Talas'ta Kız Mektebi, Cihannümalı Konağı, Eryılmazlar Evi, Yamaklar Evi, Yücel Çakmaklı Film Atölyesi, Bülbül Hafız Konağı ve Ali Paşa Camii

TURA KATILIN
Yaşlar:

KAYSERİ YÖRESEL LEZZETLER 

KAPUZBAŞI ŞELALELERİ 

GESİ , AĞIRNAS -TALAS GEZİLERİ

KÜLTEPE TARİH VE KÜLTÜR TURU

Bir Selçuklu şehri olan Kayseri tarihi, kültürü, doğası, gastronomisi ve yeni şehir yapılanmasıyla birlikte Anadolu’nun gözde yerlerinden biri. 6 bin yıllık geçmişi olan Kayseri’de Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı imparatorlukları ve Cumhuriyet dönemine ait eserler bulunuyor. Kayseri'de Tarihi adımlayacağız.

Tarihi dokusu ve mutfağıyla İç Anadolu’nun en güzide yerlerinden biri Kayseri. Selçuklu döneminde ikinci başkent olan Kayseri, Konya’dan sonra en fazla Selçuklu eserine sahip olan ilimiz. Bin beş yüzden fazla tarihi eser hâlâ ayakta. Özellikle Cumhuriyet Meydanı ve çevresi tam bir açık hava müzesi. Cumhuriyet Meydanı’nda 360 derece dönerek etrafınıza baktığınızda her medeniyete ait eserler görüyorsunuz.

Tabiiki bu Gastronomi Yöresel Lezzet ağırlıklı turu Kayseri'nin leziz mutfağı ile taçlandıracağız. Mantısınan pöçüne, pastırmasından, sucuğuna, Develi Cıvıklısından, Saç Kebabına Kayseri'nin enfes yemeklerini tatmadan ayrılmıyoruz. 

Kayseri'de gezeceğimiz yerler ;

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Güpgüpoğlu Konağı(Etnografya Müzesi), Atatürk Evi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, Kapalı Çarşı, Vezir Han, Hunat Hatun Külliyesi, Alaca Kümbeti, Döner Kümbet, Germir, Gesi, Kuş Evleri, Ağırnas, Mimar Sinan’ın Doğduğu Ev, Ağırnas Kilisesi, Kültepe Ören Yeri, Kapuzbaşı Şelaleleri, Soğanlı Vadisi, Erdemli, Yılkı Atları, Soğanlı Vadisi, Koramaz Vadisi -Talas'ta Kız Mektebi, Cihannümalı Konağı, Eryılmazlar Evi, Yamaklar Evi, Yücel Çakmaklı Film Atölyesi, Bülbül Hafız Konağı ve Ali Paşa Camii

1.Gün : İstanbul - Kayseri Kültür Yolu -Yöresel Lezzetler - Hürmetçi Sazlığı -Yılkı Atları

Sabah Kayseri Havalimanı’nda rehberimiz sizleri karşılıyor ve rehberimiz ile tanışmanın ardından Yöresel Kahvaltı (ekstra) alacağımız mekana geçiyoruz.

Kahvaltı sonrası Kayseri Kültür Yolunu yürüyerek yapacağımız tur esnasında Keşfedeceğimiz Kayseri’nin Kültürel Miraslarını Şöyle sıralayabiliriz; Gevher Nesibe Medresesi (Selçuklu Uygarlığı Müzesi), Argunlu Medresesi ve Türbesi, Roma Mezarı, Saat Kulesi, İç Kale(Arkeoloji Müzesi) Yöresel Öğle Yemeği ( Ekstra: Develi Cıvıklısı ve Cevizli Pide) sonrası Hunat Hatun Külliyesi, Dış Kale Surları, Sultan Hamamı, Güpgüpoğlu Konağı (Etnografya Müzesi) Atatürk Evi (Dıştan), Meryem Ana Kilisesi, Kayseri Lisesi (Milli Mücadele Müzesi), Hatuniye Medresesi, Kapalı Çarşı, Vezir Han, Döner Kümbet gezilmesinin ardından ;

Hürmetçi sazlığında 300’den fazla Yılkı Atının tozu dumana katışının izlenmesi ve fotoğraflanmasının ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini otel dışında ekstra Yöresel lezzetlerden oluşan (Kayseri Mantıları, Kıymalı yağlama, kiremitte sucuk içi, kağıtta pastırma, etli yaprak sarması ve nevzine, aside tatlıları) menü olarak alıyoruz. Konaklama Kayseri otelimizde.

 

2.Gün : Kayseri -Kapuzbaşı Şelaleleri

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Kapuzbaşı Şelalelerine hareket ediyoruz ve  yolumuz  üzerinde Erciyes dağı kayak merkezine (3916 m) uğruyoruz. Erciyes Dağı telesyej keyfi ve fotoğraf çekimleri sonrası;

Dünyanın 2. Büyük Takım Şelalesi olan Kapuzbaşı Şelalelerine yaklaşık 2-2.5 saatlik bir yolculukla ulaşiyoruz. Yolu biraz yorucu olsada göreceğimiz manzaralar doyurucu olacak. Kısa yürüyüşler ve fotoğraf çekimleri ve serbest zaman ardından otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği otel dışından ekstra alınacaktır. (Kebapçı Şakir'de kebap ve kadayıf tadımı) Konaklama Kayseri otelimizde. 

 

3.Gün : Kayseri -Soğanlı Vadisi -Erdemli Vadisi -Talas Gezileri

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından turumuzun üçüncü günü Kayseri Kültür Turuna devam ediyoruz. 

İlk gezi durağımız Erdemli Sarayı ve Vadisini gezip Soğanlı Köyüne geçiyoruz ve buradaki Açık Hava Müzesini ziyaret ediyoruz.

Ihlara Vadisinin küçük bir örneği gibi uzanan Soğanlı kanyonu 100 un üzerinde kilisesi, kaya yamaçlanna serpilmiş güvercinlikleri ve hele de bez bebekleri ile ünlü, küçük bir açık hava müzesi daha oluşturuyor.

Derin bir kanyonun içine kurulmuş Soğanlı Köyünde kaya kiliselerini ve kayaların üzerine kurulmuş güvercin evleri ve vadi yürüyüşü yapıyoruz.

Sonrasında Yörenin Kuş Cenneti olan anılan Sultansazlığı bölgesine geçip burada Öğle Yemeği (Saç Kebap) tadıyoruz (ekstra).

Ardından Kayseri'nin Talas ilçesine geçiyoruz. Talas kent turumuza 17-18 yy Ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Ali Saip Paşa Caddesi ile gezimize başlıyoruz.

Ardından Kız Mektebi, Cihannümalı Konağı, Eryılmazlar Evi, Yamaklar Evi, Yücel Çakmaklı Film Atölyesi, Bülbül Hafız Konağı ve Ali Paşa Camii caddenin önemli yapıları dışardan fotoğraflayıp, keyifli bir yürüyüş sonrası otele hareket.  Akşam yemeği ekstra Hacı Steack House restaurantta et menü olarak alacağız. Ardından yemek sonrası otele geçiş.  Konaklama Kayseri otelimizde.

 

4.Gün : Kayseri -Germir -Gesi -Ağırnas -Kültepe Ören Yeri -İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından haftasonu Kayseri Kültür Turuna devam ediyoruz. Otelimizden çıkış yapıp Germir'e hareket.

Germir'e varış ardından Germir Konakları, Germir Kilisesi'nin gezilmesinden sonra Gesi'de güvercin gübresi elde etmek için yapılmış yüzlerce kuş evinin gezilmesi ve Ağırnas'a hareket.

Ağırnas'ta; Mimar Sinan’ın doğduğu ev, Eski Kilise, eski kent dokusunun gezilmesinden sonra

Son gezi noktamız Kültepe Ören Yeri. Anadolu’ya ticaret Asurlular tarafından getirilmiş ve Kayseri, Kültepe’de başlamıştı. Bu nedenle de Kayseri'nin 5 km kuzeydoğusunda yer alan Kültepe, Anadolu’da kurulmuş en önemli merkezlerden biridir. 

Tarihte Anadolu ticaretinin kalbi Kayseri'de atar, İpek Yolu'nun can damarı buradan geçerdi. Kültepe'den başlayan bu ticaret trafiği Kayseri'yi her dönemde önemli bir merkez yapmış, sıkça el değiştirmesine rağmen binlerce yıl kesintisiz aynı yerde ayakta kalmayı başarmıştı.

Kültepe'de; Kaniş ve Karum'un gezilmesi ve gezimizin sonunda Kayseri deyince akla kuşkusuz önce pastırma ardından mantı gelir. Kapadokya’nın da ağız tadı bu geleneksel iki lezzette düğümlenir. Havaalanı yolumuz üzerinde Meşhur İmamoğlu Pastırma ve Sucuk alışverişi sonrası Kayseri Havalimanı’na transfer ve Rehberimiz ile burada vedalaşıyoruz. Bir başka Folklorik Turizm turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak ( Pegasus, THY, Onur Air Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti)
 • Gezi süresince Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti,
 • 3 gece Oda Kahvaltı Kayseri 3 ve 4* standardı Oteller Konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı otelde açık büfe,
 • Program dahilinde Kayseri Gezisi
 • Hürmetçi Sazlığı Gezisi
 • Yılkı Atları gezisi
 • Kültepe Gezisi
 • Soğanlı Vadisi Gezisi
 • Erdemli Vadisi Gezisi
 • Talas Gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz

Tur Ücreti Dışındakiler:

İlk gün sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler , Öğle Yemeği, Akşam Yemeği, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar.

Ulaşım Aracı :

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ;

 • 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar- Sultan, Novo minibüs,
 • 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir.
 • Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

 

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Kayseri havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

TUR FİYATLARI

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0212 249 40 70 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu tur için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların tur hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Benzer Turlar