29 Ekim Uçaklı Doğu Karadeniz Ayder Batum Turu 27-29 Ekim 2018

Anasayfa » 29 Ekim Turları » 29 Ekim Uçaklı Doğu Karadeniz Ayder Batum Turu 27-29 Ekim 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

29 Ekim Uçaklı Doğu Karadeniz Ayder Batum Turu 27-29 Ekim 2018

"29 Ekim Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
29

29 EKİM ÖZEL BUTİK DOĞU KARADENİZ TURU 

29 EKİM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI -POKUT -SAL YAYLALARI -AYDER -BATUM -CAMİLİ – BORÇKA KARAGÖL

 

Tur Tarihleri : 27-29 EKİM 2018  (27 Ekim sabahı Trabzon başlangıçlı) Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

  KAÇKAR’LARDAN KARÇAL’A DOĞU KARADENİZ’İN GİZLİ CENNETLERİ…

AYDER YAYLASI – BORÇKA KARAGÖL 

 

***ANA ULAŞIM UÇAK, ARA ULAŞIMLAR, TRABZON'DAN İTİBAREN HAVAALANI TRANSFERLERİ, REHBERLİK, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, AYDER, POKUT, SAL, BORÇKA, KARAGÖL, BATUM, TRABZON GEZİLERİ DAHİL TUR*

UÇAK DAHİL BUTİK TUR 

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

 

UÇUŞ DETAYLARI :

27 Ekim 2018 İstanbul  Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları -Trabzon kalkış ve varış 06:10 -07:55
29 Ekim 2018 Trabzon -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 22:10 -23:55
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

 Turumuz Trabzon Havaalanı buluşmalı olduğundan her ilden katılabilirsiniz

*** ANA ULAŞIM UÇAK, TRABZON HAVALİMANINDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

31 TEMMUZA KADAR TURU SATIN AL, KİŞİBAŞI 100.-TL İNDİRİMLİ AL..    

GEZİLECEK YERLER :

TRABZON -TRABZON -FIRTINA VADİSİ –ÇAT VADİSİ -ŞENYUVA KÖYÜ -LAZ KONAKLARI -POKUT YAYLASI -SAL YAYLASI - ZİL KALESİ – AYDER YAYLASI -AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – UZUNGÖL- GELİNTÜLÜ ŞELALESİ -BORÇKA KARAGÖL – BATUM  GEZİLERİ

 

TUR PROGRAMI : 

01.GÜN/ :  27 EKİM 2018 TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI - TRABZON -FIRTINA VADİSİ –ÇAT VADİSİ -ŞENYUVA KÖYÜ -LAZ KONAKLARI -POKUT YAYLASI -SAL YAYLASI - ZİL KALESİ – AYDER YAYLASI 

Türkiye’nin her noktasından buluşmalı turumuzda siz değerli misafirlerimizi  uçak bileti satın alanlarla Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları  06:10  Uçuşu ile 07:55  Trabzon'a iniyoruz.  

Gezimize Çayeli ve Pazar ilçelerini takiben endemik bitki türleri bakımından zengin Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Çamlıhemşin’de vereceğimiz molanın ardından gizemli hikâyelerle, keşfedilmeyi bekleyen Çat Vadisi’ne yöneliyoruz.

Makravis (Konaklar Köyü) ve Sevdaluk dizisine ev sahipliği yapmış Şenyuva Köyündeki Laz Konaklarını görüyor, 2080 rakımlı Pokut Yaylası ve yanı başındaki Sal Yaylasına gidiyoruz.

Dergilere gazetelere defalarca konu olmuş olan, yaşlı ormanlara hükmedercesine Tepe üstüne kurulu, ahşap evleriyle ünlü muhteşem manzaralı Pokut Yaylasındaki yürüyüşümüzün sonunda öğle yemeğimizi yöresel tatlar şeklinde alıyoruz.

Yemek sonrasında yarım saatlik bir yürüyüş sonunda vadinin yamacına kurulmuş olan Sal Yaylasına varıyoruz. Tepeye konumlanmış banktan sis denizindeki vadileri, Kaçkar Dağları’nı ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıklarını fotoğrafladıktan sonra, Pokut Yaylasında aracımızla buluşup her iki yaylaya da veda ederek vadiye inişe geçiyoruz.

Keyifli yolculuğun ardından, Çat Vadisinde sarp bir kayanın üzerine inşa edilen Zil Kale’yi (Kale–i Zir) gezmeye başlıyoruz. Deniz seviyesinden 750, vadi tabanından 100 m rakımda inşa edilen Orta Çağ dönemine ait Zil Kale'den Verçenik Dağları'nın muhteşem manzarasını izledikten sonra sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış ve bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen, 1395 metre yüksekliğindeki Ayder Yaylası’na ulaşıyor otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. AYDER YAYLASI

02.GÜN/ : 28 EKİM 2018 / AYDER YAYLASI -GELİNTÜLÜ ŞELALESİ -BORÇKA KARAGÖL – BATUM ŞEHİR TURU- 

 Otelimizdeki kahvaltının ardından Ayder Yaylasında; Gelintülü Şelalesi, Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni fotoğraflıyor, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü geziyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra yayla içerisinde kısa bir mola diyor, Karadeniz’in sahil koylarına kurulu sakin ilçeleri eşliğinde bir zamanlar Batum’dan kayıklar ile ticaretin yapıldığı Çoruh Nehri kenarında kurulu olan Borçka’ya hareket ediyoruz.

Artvin ve Borçka’nın doğa harikası coğrafyasında yeşilin tonları içesinde kıvrımlı yolları takiben, deniz seviyesinden 1550 metre yükseklikte Atanoğlu Yaylasının eteklerindeki Tabiat Koruma Alanı Borçka Karagöl’e ulaşıyoruz.

Muhteşem bir doğanın içerisinde adin ağaçları arasındaki yürüyüşümüzün sonunda öğle yemeğimizi alıyor, Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gürcistan’a giriş işlemlerimizi rehberimiz eşliğinde tamamladıktan sonra, Batum şehir turumuza; St. Andrew ve Gonia Kalesinin (Hisarı) panoramik olarak görülmesiyle başlıyoruz. Gonia’dan ayrılıyor, Orta Camii, 5700 metrekarelik alanı ile Avrupa mimarisindeki Piazza Meydanı, St. Nicolas Kilisesi, Gürcüler için sonsuzluğu ve gücü simgeleyen Medea Heykelinin bulunduğu Avrupa Meydanını geziyoruz.

Anlatımlar sonrasında; Astroloji Saati, Yunan Mitolojisinde denizlerin tanrısı Poseidon’un bronz heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı, 130 metre yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Osmanlılar tarafından yaptırılan Fener Kulesi ve 2010 yılında Gürcü heykeltıraş Tamara Kvesitadze’nin göz kamaştırıcı Ali ile Nino Heykelini görüyoruz. 1881 yılında Alman Bahçıvanlar tarafından yapımına başlanan 7 km uzunluğundaki Batum Bulvar’daki restoranımızda Gürcü mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak üzere akşam yemeğimizi alıyoruz.

Yemek sonrasında meydandaki küçük su gösterilerini izliyor, Türkiye’ye dönüşe geçiyoruz. Turumuza yaparak tamamlıyor, Hopa’ya otelimize hareket ediyoruz. Konaklama HOPA CİHAN OTEL / PALURİ HOTEL… Vb.

 

03.GÜN/ : 29 EKİM 2018 / HOPA -UZUNGÖL -TRABZON -ATATÜRK KÖŞKÜ -AYASOFYA - AKÇAABAT -İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Karadeniz’in en önemli turistik noktalarından Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz.

Sürmene ve Of ilçelerini görerek deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikte bulunan Tabiat Koruma Alanı olan Uzungöl’de; göl etrafında yürüyüş yapabilir, seyir noktasından Uzungöl’ü fotoğraflayabilir ve göl kenarında bulunan kafeteryalarda kahvenizi yudumlayarak Uzungöl’ü izleyebilirsiniz.

Uzungöl’de verilen serbest zamanımızın sonunda, 4000 yıllık geçmişiyle birçok devlete ev sahipliği yapmış olan Trabzon’a hareket ediyoruz.

Gezimize Zağnos Vadisi ve Trabzon Kalesinin eşliğinde Soğuksu mevkiinde bulunan M. Kemal ATATÜRK’ÜN vasiyetinin bir kısmını yazdığı Kostantin Kabayanidis’in İtalyan Gotik mimarisinde yaptırdığı Köşk ile devam ediyoruz. Mübadele sonrasında Atatürk’e armağan edilen Atatürk Köşkü ve Bahçesi gezilerimizi tamamlıyor, 13. Yüzyılda I. Manuel tarafından yaptırılmış, 257 yıl boyunca Kommenos Krallığına Başkentlik yapmış ve kralların taç törenlerine şahitlik eden, Ayasofya’ya gidiyoruz.

Tarihini ve mimarisi hakkındaki bilgileri rehberimizden dinledikten sonra Ayasofya gezimizi tamamlıyor, Trabzon hasırı, kazaziyesi ve telkâri üzerine ürünlerin işlendiği gümüş atölyesini ziyaret ediyoruz. Ayasofya’dan ayrılıyor, köftesiyle ünlü Akçaabat’a hareket ediyoruz. Akşam yemeğinin meşhur Akçaabat köftesi ve garnitürleri şeklinde alınmasının sonrasında Trabzon’a hareket ediyor, sizleri Trabzon havalimanına bırakıyoruz. 

Pegasus Havayolları 22:10 Uçuşuyla Havalimanında rehberimizle vedalaşmanın ardından 29 Ekim Doğu Karadeniz Yaylaları Borçka Karagöl Ayder Batum turumuzu  noktalıyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.  

 

NOT : Sümela Manastırı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon, dağ yamacından kaya düşme tehlikesinin ortadan kaldırılması nedeniyle 2015 – 2019 tarihleri arasında 4 yıl süre ile geçici kapatılmıştır.

Diğer 

OTELLER : 

Doğu Karadeniz Otelleri 1 gece Ayder, 1 gece Hopa Otelleri Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV 

 

TUR FİYATI : 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

 UÇAK DAHİL KONENJAN DOLMUŞTUR. 
 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

06-12 yaş çocuk

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

1.245.-TL 1.245.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

1.195.-TL 1.195.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 UÇAK HARİÇ KONTENJAN AÇILMIŞTIR. 

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

06-12 yaş çocuk

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

870.-TL 870.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

820.-TL 820.-TL
 
 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Ana ulaşım Uçak ( Pegasus Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti)
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açık olduğu için Ana Ulaşım Uçak Bileti dahil değildir.)
 • Havaalanı transferleri,
 • 2 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması
 • 1 Gece Ayder Otelleri konaklama
 • 1 Gece Hopa Otelleri konaklama
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı 
 • Otellerde alınacak 1 akşam yemeği, (Set menü şeklinde)
 • Batum’da Restoranda Alınacak 1 Akşam Yemeği
 • Pokut & Sal Yaylası Minibüs Transfer Ücreti
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kaçkar Dağı Milli park giriş ücreti
 • Borçka -Karagöl Milli Park giriş ücreti ,
 • Gürcistan Batum gezisi
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi Yöresel İkramlar,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Otobüs , Müze ve ören yeri giriş ücretleri, borçka, karagöl minibüs transferi, tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.   

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

27 Ekim Sabahı  Trabzon Havaalanında buluşma

Gidiş :  27 Ekim sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 06:10 İstanbul -Trabzon seferi ile Van'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  29 Ekim akşamı Pegasus Havayolları 22:10 Trabzon-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:00den itibaren Trabzon Havaalanında karşılıyoruz ve programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Trabzon havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  ve Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : 29 Ekim Uçaklı Doğu Karadeniz Turu
Tür : Diğer Tarih : 23.05.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: